Бихте ли платили и колко......?

  • 5 124
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Предполагам,че много майки като мен се терзаят за записването на децата за ясли и детски градини.Аз от няколко дни не мога да спя и само това ми е в главата.Днес след три дневни мъки записах дъщеря ми в ясла под опеката на Министерството на Здравеопазването.След разговорът ми с директорката,в съзнанието ми нахлу мисълта,че все пак има родители,които със финансите си са готови на всичко да ни прередят и вземат нашето място.Замисляйки се ви питам: Колко от вас биха спонсорирали детските заведения/ директори и учители/ ?Каква сума бихте определили? И смятате ли че това е правилният начин?
Питам ви,без да съдя никой.Любопитно ми е,защото срещу сума мога да ни набутат по напред,което значи че пак има корупция.Една позната си плаща да и пазят място,а дори не мисли да дава детето на градина,поне за сега.По този начин,вместо някоя работеща майка да даде своето дете на градина,списъка е пълен от името на не явяващото се дете.Честно ли е това?Според мен-НЕ!

# 1
  • Мнения: 2 171
Не, не е честно Peace. Но също така не е честно 3000 деца да останат без детска градина. Аз бих платила, за да посещава детето ми ясла, защото цялата ни система така е устроена, че по нормален начин да нямаш шанс. Ще дам пример - молба за ясла подадох на 02.01.2006 год. в 8.30 часа - това беше първия работен ден. Детето ми не беше прието. Ходих къде ли не - в общини, звънях по министерства, говорих с директорката - без резултат. През това време няколко деца "се уредиха" пред очите ми с градина по втория начин, докато аз се опитвах да обяснявам на този и онзи как няма кой да ми гледа детето и яслата е единствения ми шанс да започна работа, а е немислимо да оцелеем финансово, ако си стоя вкъщи с детето. Е, не се получи Crossing Arms. Платих си и сега сме на ясла. Не е редно, но държавата не ни оставя друг избор и за съжаление, когато става въпрос за децата ни сме готови и да загърбим принципите си.

# 2
  • Мнения: 8 999
Ако имах излишни пари да размятам рушвети, бих дала детето си на частна детска градина. Или бих наела гледачка.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,бих платила.Дори се бях подготвила,но си отидох сутринта рано при приемането на документите и бях 4 номер и се въздържах.Но при всички случаи щях и с пари да пробвам.

# 4
  • Мнения: 630
Бих платила. Има една максима, която според мен е много ценна: Ако можеш да си платиш, за да си спестиш нерви и напрежение, направи го! Все пак пари се изкарват, а здравето и спокойствието са безценни.

# 5
  • Мнения: 1 733
Не е честно, но и аз бих платила.

# 6
  • Мнения: 353
Не,не бих им платила.Много добре знам ,че което не става с пари става с много пари,но не може тъпата ни държава само да налага и изисква,а да не дава нищо за децата ни.На ясла не ходим,гледкаме се все още,а за детска градина ще сме в частна със сигурност.Да си плащаш всичко,но да се знае за какво!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 817
Да, бих платила и следващата година като се преместим най-верочтно ще го направя. Знам, че може да ми излезе същото в частна, но не нашият избор е дребната да е в държавна детска градина.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 017
Супер смотано е и не бих платила. Бих си дала детето на часна детска градина или бих си наела гледачка ако ще плащам.
После що нямало места....

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Да, бих платила.Лятото исках да запиша детето на градина, бях се сетила много късно и нямаше места.Предложих дарение за 200-300лв.След време директорката ме потърси за данните на детето за да го запишат, но вече се бях отказала да го давам на градина.

# 10
  • Мнения: 4 965
Супер смотано е и не бих платила. Бих си дала детето на часна детска градина или бих си наела гледачка ако ще плащам.
После що нямало места....

Това е и моето мнение.  Peace

# 11
  • Мнения: 2 171
Супер смотано е и не бих платила. Бих си дала детето на часна детска градина или бих си наела гледачка ако ще плащам.
После що нямало места....

Места няма не защото плащаме, за да приемат децата ни, а защото базата е недостатъчна и не може да поеме всички желаещи Naughty. Това е недомислица на държавата ни още отпреди 10 години, когато помещенията на детските градини са ги дали дългосрочно под наем на всякакви фирми и институции, а сега се оправдават, че нямат база #Cussing out. И не е едно и също да плащаш всеки месец заплата на детегледачка или такса за частна градина и да дадеш еднократно спонсорство. Първото е непосилно за много семейства, за второто винаги се намира начин, било със заем или ограничения Peace.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 558
Мисля, че всеки родител в безизходица би платил каквото и да разправя, когато не му е дошло на главата. Аз лично също съм преживяла тези "приятни" вълнения и безсънни нощи. С ръка на сърце си признавам, че бих платила. Знам, че много хора ще ме упрекнат, че всъщност така няма да променим нищо, но уви това е реалността в нашата мила татковина в този момент и за съжаление на мога да си позволя да се боря с вятърни мелници. Взе да ми писва тарикатите да се оправят, а аз примерната гражданка да съм все прецакана. Отказвам да ме цакат сульо и пульо!

# 13
  • Мнения: 959
За съжаление когато човек няма избор е принуден  да "спонсорира".
Не ми се е налагало но,ако се наложи ще платя.
В тази държава човек просто не намира друг изход ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 309
Моят избор е частна градина, предпочтам да си давам парите официално, а не с рушвети. Но пък ситуацията в България е такава, че тези които дават рушвети са притиснати от ситуацията. Надали го правят ей така от любов към даването на подкуп. Хората са принудени и всеки гледа да се справи както може, за да може да преодолее проблема. Същото е с лекари, учители, данъчни и прочее. Просто ситемата е така устроена, че благоприятства рушвета.

Общи условия

Активация на акаунт