По колко трябва да наддават кърмачетата за месец?

  • 1 599
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Задавам този веорятно глупав въпрос /при толкова много информация /, защото вече съвсем се обърках. Дъщеря ми е на  3 месеца и е само на кърма. Кърма има- премного дори. Вторият и третия месец наддаде с около 600 гр. Роди се 3550 гр. и сега е 6 кг.. Няма вид на недохранена, макар че е факт, че не изсуква повече от 100 мл на едно хранене . Не мога да кажа какви са интервалите, защото понякога са през час, а друг път и през 4 часа. На външен вид е дори бузеста. Нашият педиатър каза, че е нормално, но друг педиатър-гастроенетеролог, ми се накара, че това е малко за едро родено бебе и затова бил вече  14 дневният запек, който ни е голям проблем в момента. 
Та, малко ли наддава дъщеря ми, според вас? 

# 1
според мен наддава нормално, щом е само на кърма; моят син е на 3 месеца(храним се само с кърма)а тежи 5,600-роди се 3,300-според нашия педиатър всичко е наред;ако детето е спокойно няма защо да се притесняваш Simple Smile

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моля Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325

# 3
  • Мнения: 48
при всяко дете е различно.моето наддава средно по 500гр.на месец а на съседката по 800-900гр.моето яде уж нормално и нейното също.така че зависи от детето.всяко си е индивидуално.относно запека можеш да даваш овесена вода.1с.л.овесени ядки се варят във 200-300мл.вода и се дава водата.може също така да се дава и дуфалак той става за кърмачета.аз съм давала.може и метода термометър в дупето.също помага.пак зависи ти какво ядеш.ако си на суха храна нормално е детето да се запече.увелечи течните храни.супички сокове .не се притеснявай за детето щом не е гладно  то ще си наддава нормално.въпреки че това понятие е доста общо.всяко дете си е строго индивидуално. Sunglasses

# 4
  • Мнения: 2
всичко си е строго индивидуално за всяко бебе. Ние например се родихме 2700 кг първия месец наддаде 1100 втория 950 а третия 780. Педиатърката ни каза че по таблица се движим т.е.750гр. на месец е нормално. Изцяло сме на кърма,от кърмата се наддава по малко отколкото с  АМ.

# 5
  • Мнения: 3 869
Даниелла, при нас положението е същото - няма случай от шише да е изял повече от 80 мл, понякога яде през час (вечер и рано сутрин), нощем и през деня прави паузи от по 4-5 часа. Първият месец 1600 гр, втория - 800 гр, третия - 400 гр. Педиатърът изобщо не се притесни, защото и без това си е бая високо и тежко дете вече, роди се 3400 и 53 см, сега е 6200 и 63 см. Бузи има, иначе може да мине за финна натура  Laughing
Няма как да знам дали тази 14-дневна пауза е запек, но знам за здрави кърмачета, които са правили пауза от 21 дни!

# 6
  • малко градче
  • Мнения: 188
Наддавате съвсем нормално.Синът ми се роди 3700.На месец беше 5.000кг.На два-6600, на три-7700,на четири-8800.Сега е 11кг.Но с изхождането сме нямали проблем.Даже акаше до петия месец на всеки три часа.Представете си бяхме на памперси четворка по 7-8 на ден- ужас.Всяко бебче е индивидуално.Като станат големи се започват едни приказки-яж ,яж, а децата не искат,ама аз имам един лаф- ходи ли в тоалетната всеки ден значи е яло достатъчно.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Само да ви обърна внимание, че Даниелла е пуснала темата през януари 2008 и дъщеря й вече е над годинка вероятно Simple Smile

# 8
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 295
 Joy Joy hahaha
а дали би се включила, за да каже как е сега Simple Smile една година по-късно Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 869
 Joy Joy Joy
Ами като излиза на първа страница и с таг "ново" и с толкова малко коментари, как да се сети човек да обръща внимание на такива "детайли"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт