Хапе

  • 407
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 343
Госпожицата/9 м./ хапе жестоко зърната са ми на рани ,а като ми задърпа блузата и ми се свива корема от страх че пак ще ме малтретират.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята започна да хапе като се е насукала и вече й се играе.Казвам й със сериозен висок тон да спре да ме хапе,тя обикновено се хили на глас със зърното в устата и гледа с един такъв дяволит поглед.Ако се опита да хапе пак я махам от гърдата.По принцип винаги я усещам преди да ме ухапе.Една такава се спотайва,спира да суче и започва да се подхилква леко,затова имам време да реагирам преди да е захапала сериозно.Според мен когато й се поскараш няколко пъти ще се научи и няма да хапе здраво.Наблюдавай я и ще разбереш кога се готви да захапе и реагирай светкавично.Моята вече се досеща и не захапва толква силно,по-скоро само си играе.

# 2
  • Мнения: 236
 На мен ми се случи наскоро, обаче аз така извиках(от болка, не на нея), че малката моментално ме пусна, оттогава не е повтаряла. Имам една приятелка, която ми каза, че нейната дъщеричка така я е захапвала на 2 пъти и тя лееекичко я е плясвала, повече не е повтаряла. Моята принцеса също е на 9 мес. Мисля, че те вече разбират, определено можеш да вземеш някакави мерки, ако горните два метода не ти харесат, просто я махни от гърдата и я остави да поплаче, мисля, че ще разбере защо го правиш

# 3
  • София
  • Мнения: 167
Случи ми се и на мен, когато Вики беше на тази възраст.  Погледни тази статия, на мен ми беше полезна  Wink http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80240.0

# 4
  • Мнения: 4 343
При нас кърменето е след ядене за десерт или ако не е харесала менюто и не винаги мога да знам кога е гладна и кога ще хапе.Разбирам го чак като дам цицата.Обаче ми е насадила един страх от това ,а уж нося на болка.Понякога така жестоко е хапала че сълзи ми е изкарвала.Говоря обяснявам ,но май не разбира много.Ще пробвам с описаните начини дано успеем.

Много е окуражително да знам ,че има мами успешно преодоляли проблема .Това ме амбицира да съм по упорита.Благодаря ви!

# 5
  • Мнения: 911
Още не ме е хапал, но от известно време като се нацока и се опива да си играе - хваща зърното с два пръста нещо му ломоти после го лапва или започва да го стиска или дърпа и стиска. Веднъж така ме заболя все едно, че игла ми се заби.
Като го видя, че се заиграва и - айде, пускам завесата.

Общи условия

Активация на акаунт