заговезни и кръстници

  • 7 307
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте мами кога е тази година заговезни и кога се ходи при кръстници.Аз знам че е на месни заговезни , но тази година кога се пада Thinking.Разкажете вие как си изкарвате и какво им носите newsm78 за приятнота събиране и от двете страни.Дайт Praynigе някоя нова идейка

# 1
  • Мнения: 139
Не мога да дам свежа идея и още не съм се интересувала на коя дата се пада тази година.
Но почитам този празник, защото се обръща специално внимание на кръстниците.
Ще следя темата, защото съм чувала, че се празнува по различен начин в различните региони на страната и ми е интересно.
При нас се носи торта.
На Великден също се ходи у кръстниците, тогава с козунак и яйца.
На някои места пък, "кумове" изобщо не е равно на "кръстници"  newsm78

# 2
  • Мнения: 521
аз от скоро съм от Бургас и тука кумове и кръстници е едно и също,но в пазарджик например не е.там кумовете са си кумове (дето ти кумуват на сватбата  Simple Smile ),а кръстниците ти кръщават детето.преди кръстници са ставали децата на кумовете,ама аз с моят късмет ме е кръстила баба ми.така че определено намирам разлика и ми е много странно тука като кажат кръстници на кумове.  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 759
Заговезни е 7 седмици преди Великден, по мои сметки трябва да е на 9ти март. Месни заговезни са на 2ри март.

# 4
  • Мнения: 1 523
Ние ходим на гости на кумовете,носим печено пиле и пита.Предварително се уговаряме за Сирни или Месни Заговезни да отидем.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, ами нашите кумове не са семейство, приятели са ни. У кого да отидем на гости с пилето Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
По традиция се носи черна кокошка. Е, занесохме им веднъж - гледаха я известно време на балкона, докато й намерят подходящ дом.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт