За козметиката тук и там

  • 2 058
  • 33
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Искам да ви питам за мнението ви, дали качеството на козметиката се различава в голяма степен в чужбина и в България? Става въпрос не само за скъпи неща, но и шампоани, дезодоранти т.н.

Какво е вашето мнение?

п.с.Нещо ми е сънливо днес Wink

# 1
  • Мнения: 978
Не ми е ясно какво питаш. Confused

# 2
  • Мнения: 1 959
Според мен има голяма разлика между козметиката в БГ и козметиката в чужбина.

# 3
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Нямам представа, тъй като от много години не  съм си купувала коzметика от БГ. Става въпрос zа една и съща коzметика, нали?  Обаче понякога момичетата от коzметичния  форум пишат, че имало раzлика в качеството на някои продукти...

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Определено има разлика,както в количеството така и в качеството.За съжаление голяма част от козметиката ,която се предлага на БГ пазара е произведена за така наречения "източен блок" и е със занижено качество за да се постигне  по-ниска цена Sad .Същото се прави и с препаратите за домашна употреба.

# 5
  • Мнения: 978
На мен лично ми харесва голяма част от бг козметика.http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=cosmetics&Number=1943 … mp;sb=5&part=

# 6
  • Мнения: 4 399
О да, има и то голяма разлика. Не знам къде е проиведена тази която се продава в БГ, но за мен в голямата си част си е абсолютно менте. Ама това важи не само за козметикта. Същото е и с праховете за пране и какво ли още не.

Дребните неща като кремове и парфюми аз си ги нося с мене от тука, но по-големите неща като шампоани и балсами ги купувам там и определено разликата веднага се забелязва.

# 7
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Мъжо работеше в Протър и Генбъл(незнам дали е така на бг)  преди да дойдем тук и със сигурност мога да кажа за тяхните продукти ,че те прозвеждат  различни за Източна Европа и различни за останалата част .

# 8
  • Мнения: 768
Ако питаш за разликите то бьлгарската в много отношения е по-качествена и по-естествена. Преди време имаше например едно масло за масаж против целулит, много ефективно. От чуждата само на Avon става, останалите скьпи маркови кремове и масла са неефективни.
Друго наблюдение което имам че като живеехме в Русия ползвах козметика на Нивея и Лореал която чак сега се появи тук с надписи "ново" на пазара. Питам се дали пьрво не пробват новите продукти в източноевропейските страни и после да ги пускат масово в западна европа. Май има нещо такова Sad

# 9
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara
О да, има и то голяма разлика. Не знам къде е проиведена тази която се продава в БГ, но за мен в голямата си част си е абсолютно менте. Ама това важи не само за козметикта. Същото е и с праховете за пране и какво ли още не.

Определено няма нищо общо.
Изпитах го при последното си гостуване с Палмолив душгел от ароматната серия. Обринах се още под душа Twisted Evil
А за самата българска козметика - много от световните марки могат само да и дишат праха, но не се познава добре
Аз имам приятелка която държи магазинче за българска козметика и съм пробвала неща от нея - страхотни и като качество и като действие.
Който има път към Стара Загора - на центъра е, казва се "Дафне"

# 10
  • Мнения: 978
Деби, похвали нещо.

# 11
  • Мнения: 4 244
Цитат на: White Raven
Деби, похвали нещо.

А сега де? Thinking
Ми като не помня имената на сериите Embarassed
Тя ми даде малки проби и се изненадох даже че вече и това го има. По други магазини съм виждала това което при нас върви за проби да се продава Shocked
Ще и пратя мейл че наистина не помня
Мисля че това което се сещам беше Лавена или нещо подобно на Ален Мак Пловдив

# 12
  • Мнения: 293
Ами има разлика, за качество не мога да кажа, защото не ми се е налагало от доста време да пазарувам оттам, но в цените е огромна. Аз използвам козметика на  Eucerin, тук в Германия, цената на крема ми е 17 евро, а в България е 17 лева.Направими обаче впечатление , въпреки че имаха указание на немски написано, беше произведено в Полша май беше. Но съм решила следващия път като си ходя, да си купя, за да видя дали има разлика.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 085
И аз мога да потвърдя за разликата. авремето една приятелка ми беше донесла прах за пране, е имаше брутална  разлика между това, което купувах в София и това, което тя ми донесе. И боите за коса, и там имаше нещо "нередно". Жалко, че родното производство козметика не е познато насам, имаме си доста читави кремчета и балсамчета (дали след 2007 няма да има пробив поне на козметичните ни фирми из европейските пазари Thinking

# 14
  • Мнения: 2 006
Ами и аз не мога да определя,защото пазарувам само от тук,но ми прави впе4етление,4е бебешката козметика никаква я няма Confused Защо така?

Общи условия

Активация на акаунт