Симптоми при алергия

  • 1 174
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте Д-р Слънчева, първо бих искала да Ви благодаря за бързите отговори и за съветите, които получавам.
Сега питането ми е относно алергиите - бихте ли описала какви са симптомите при алергия? От 2 дни захранвам със заешко месо и забелязах, че по раменцата и гърдите са се появили ситни пъпчици. Всеки път като въвеждам нова храна ако се появи някоя пъпчица се чудя дали това е алергия или не и затова молбата ми е да напишете как се проявяват алергиите.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
При хранителните алергии обривът е изразен и обхваща гърдите корема крайниците. Може да е като плаки или ситни пъпчици, но много, а не една две. В повечето случаи предизвиква сърбеж и прави децата неспокойни. Много често тези симтоми се съчетават и с по-редки изпражнения.
Не е задължително при всяка нова храна да чакате прояви на алергия. Това не се наблюдава дори и при деце с алергична нагласа. 1 Grinning Хранете бебето без притеснения и не го разглеждайте под лупа! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 627
При хранителните алергии обривът е изразен и обхваща гърдите корема крайниците. Може да е като плаки или ситни пъпчици, но много, а не една две. В повечето случаи предизвиква сърбеж и прави децата неспокойни. Много често тези симтоми се съчетават и с по-редки изпражнения.
Не е задължително при всяка нова храна да чакате прояви на алергия. Това не се наблюдава дори и при деце с алергична нагласа. 1 Grinning Хранете бебето без притеснения и не го разглеждайте под лупа! Hug


Д-р Слънчева, благодаря ви за отговора. При захранване с карфиол се появиха пъпчици по гърдите (само там).Разпръснати са и са малко по-големи от главата на топлийка. Бебчо е спокоен,не се чеше. Пъпчиците се появяват към 18 часа,а на сутринта ги няма. Не съм сменяла перилен препарат или козметика. Тъй като реших,че е от карфиола го спрях.На другия ден сутринта ги нямаше. На обяд яде тиква+морков+картоф и към 18 часа пъпчиците пак се появиха. #Crazy Тази сутрин отново ги няма.Това се повтаря вече 3 ден-да се появят вечер и сутрин да са се скрили. Това алергия ли е и към какво? Може би е почасова  newsm78

# 3
  • Мнения: 5 760
Както ги описвате може да са от претопляне, а не от алергия към храните. Ако е алергия се задържат по-дълго време.

# 4
  • София
  • Мнения: 627
Благодаря Ви Д-р Слънчева, че ме успокоихте, че не е хранителна алергия. Вече ще я държа по бански вкъщи за да не я претоплям  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт