До колко дни е нормално да се преносва?

  • 7 335
  • 11
  •   1
Отговори
Интересува ме от колко до колко дни е нормално да се преноси едно дете? На мен вдругиден ми е термина (както писах в една от темите тук вече) и утре трябва да влязя в болницата, за да съм под наблюдение.Желая на всички много усмивки и любов.

# 1
mislia,4e do 7 dena e normalno,sled koeto mojebi predizvikvat rajdaneto.az ne sam prenosvala,no edna poznata da.vseki den sled kato i mina termina hodese na konsultacia da slusat tonovete na bebeto i na7mia den ia prieha i nasledvastia i predizvikaha rajdane.jelaia ti uspeh i vsi4ko da minava barzo i leko.i da ni se pohvalis.

# 2
  • Мнения: 2 274
Бременността се води 42 седмици - терминът е на 40-та седмица, т.е. нормално е да се преноси 2 седмици и това  при положение, че цикълът ти е 28 дни и е точен.
Големият ми син се роди 16 дни след термин, докторите позволиха това да стане, тъй като имаше явни разминавания между зрелостта на бебето и вероятния  ми термин - просто по-късна овулация - всичко беше ОК.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Терминът ми беше за 15,10, родих с предизвикване на 25,10, а и досега все си мисля, че можеше да оставим нещата в ръцете на Господ, защото както казах, предизвикаха раждането, разкритието вървеше бавно и мъчително - измъчих се...

# 4
  • Мнения: 2 596
Чувала съм, че е нормално до 10 дни, но разбира се има и изключения. Но като излезеш от болницата да се похвалиш, че си родила нормално.

# 5
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Godzilla
Бременността се води 42 седмици - терминът е на 40-та седмица, т.е. нормално е да се преноси 2 седмици и това  при положение, че цикълът ти е 28 дни и е точен.


  202uu

# 6
  • Мнения: 6 314
Извинявам се за отклонението, но... нали в дир-а пусна същото питане и като гледам часовете, зададения тук въпрос е след всички получени отговори в дир-а?

Първо bubanka ти е отговорила в едната тема, после нова тема с няколко подробни отговора, сега - още една тук.

Разбирам притеснението ти, но... не е нужно един въпрос да се задава по 10 пъти, при положение, че получаваш достатъчно подробни отговори.
Всеки е свободен да пише където избере и счете за необходимо, но не разбирам целта да се пуска още веднъж въпрос, на който ти е отговорено.
Едно е едновременно да се пусне въпрос тук и в дира, друго е да пуснеш нова тема, след като вече имаш достатъчно отговори.
Повечето от потребителите пишат и тук, и там - не разбирам целта ти.

Оше веднъж - успех и леко раждане.
Не се притеснявай!

# 7
  • Мнения: 82
ami moqt termin beshe na 27.10 a az rodih na 4.11 zna4i na men mi kazaha 4e pove4e ot 7 dni nemojelo oba4e sedmiqt den se padashe v nedelq i mi kazaha ako nqma nishto ili ako ne si tragne samo da otivam v ponedelnik shtoto ako otida na 7miqt den koito beshe v nedelq nqmalo da mi obarnat vnimanqe dejurnite i taka ili ina4e shte li da me ostavqt tam do ponedelnik i taka otidoh na 8miqt den ot prenosvaneto i stana mnogo barzo samoto rajdane to shteshe da stane i po bavno ako ne go bqh pomolila da mi zasilqt sistemata da te4e po barzo taka4e sigorno vav vsqka bolnica e razli4no az rodih v tina kirkova

# 8
  • Мнения: 768
Може и до 10 ако тоновете са нормални.
Аз забременях на 30 април 2004, бях определена да родя на 21 януари, после смениха датата на 28, два пьти слушаха тоновете на бебето понеже преносих. Родих на 30 януари, но водите ми бяха тьмно зелени, бебето доста тежко 4.600 цялото покрито с бели точици, много коса, косми и с много дьлги нокти. Всички признаци за голямо преносване. Иначе много здраво и силно и така викаше и все по силно вика, направо стресира всички наоколо, особено кака си Grinning  Grinning
Май че преносените бебета имат повече енергия да викат силно.

# 9
  • Мнения: 1 107
Моята докторка е категорична - ако не родя до термина ще ми предизвикат раждане Sad
Не ми е хрумвало да я питам защо, изцяло й се доверявам...

# 10
  • Мнения: 768
Цитат на: connie
Моята докторка е категорична - ако не родя до термина ще ми предизвикат раждане Sad
Не ми е хрумвало да я питам защо, изцяло й се доверявам...

Това сьщо може, макар че някои казват че боляло и понякога траело дни наред. Като наближи датата те сьветвам да се движиш повече доколкото е вьзможно и да похапваш шоколад.  Пьрвия пьт термина ми беше 21 а родих на 11 понеже се движих много. Деня преди да родя ходих цял ден - около 8 часа почти без да сядам .
При такова движение обикновено изтичат водите и се ускорява раждането.
Втория пьт преносих защото трябваше да лежа за задьржане на бебето и какьв куриоз родих след термина Grinning  Grinning

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: Ружа72
...Като наближи датата те сьветвам да се движиш повече доколкото е вьзможно ..


В моя случай това не подейства, чувствах се добре през бременността, движех се постоянно, собоно в последните дни - нищо!

Общи условия

Активация на акаунт