За столчетата за кола и БТВ

  • 2 351
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 911
Току-що свърши разговорът за това как и защо се използват столчетата за кола. Направи ми силно впечатление коментарът, че столчетата 0+ трябвало да се поставят не с гръб към движението (на задната седалка), а с лице, т.е. бебето е с лице към седящите на предните седалки. newsm78... Нещо, което притиворечи с всички инструкции без изключние, които съм чела за използването на 0+.
Май има грешка, нали?

# 1
И аз останах много учудена, не бях чувала такова нещо!

# 2
  • Мнения: 1 372
И аз го гледах и излишно след този коментар си извадих инструкцията на кошчето понеже ми е подръка и прочетох че пише че се поставят обратно на движението или иначе казано с лице към гърба на седалката! Не вярвам само на моето столче да го пише като инструкция! Според мен това е общовалидно, разликата е че има някой които деактивират и преден айрбек и такива които деактивират само страничен.

# 3
  • Мнения: 753
следвайте си инструкциите на столчетата, БТВ вечно 'коментира' просто ей така да се запълни ефира(трябваше да дойде журналист от UK, да направи филм и много след това се появи Великолепната шесторка)

# 4
  • Мнения: 468
И аз това си помислих.Инструкциите на столчетет са други.Съжалявам ,че нямаха време да включат зрители, имаше  какво да се каже по въпроса.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
следвайте си инструкциите на столчетата,
Абсолютно.

# 6
  • Мнения: 565
Ами той човека имаше в предвид за столчетата за по големите дечица предполагам. И ние нашето си го слагаме с гръб към движението. На мен друго ми е в главата във връзка с тези столчета. Ако тръгнете не дълъг път (3,4, 5 ... часа) как ще удържите това дете седнало на тези седалки. Няма ли да иска да си поспи детенцето и едва ли ще издържи толкова време на едно място. И представете си точно в това време ви спрат и детето си спи на задната седалка, а не в  столчето си какво става. Пак ли санкции ще има? Не знам!  newsm78 На нас още ни е рано. Все още си е в кошчето за кола малката, но се чудя.

# 7
  • Мнения: 9 903
Ако тръгнете не дълъг път (3,4, 5 ... часа) как ще удържите това дете седнало на тези седалки. Няма ли да иска да си поспи детенцето и едва ли ще издържи толкова време на едно място. И представете си точно в това време ви спрат и детето си спи на задната седалка, а не в  столчето си какво става. Пак ли санкции ще има?

детенцето ще си спи в столчето. Не може да спи на задната седалка легнало. Или, разбира се, спирате и го разхождате.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
СТолчето на моят син е с въртяща представка...т.е мога да го завъртя как си поискам - към предната седална, обратно на движението или към прозореца. Също така има и ръчка, която сваля седалката и става в налъно легнало положение. Когато заспи свалям просто положението и той си спи легнал и вързан с коланите. Столчето ни е на Премаман /9-18кг. се води/ Преди това бяхме с кошница за кола...когато заспеше просто преплъзвах кошницата и пак ставаше в легнало положение.
Такова положение като да спи на задната седалнка е просто безумно.....едни спирачки на шофьора и детето ви ще се намери между седалките.

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
На мен друго ми е в главата във връзка с тези столчета. Ако тръгнете не дълъг път (3,4, 5 ... часа) как ще удържите това дете седнало на тези седалки. Няма ли да иска да си поспи детенцето и едва ли ще издържи толкова време на едно място. И представете си точно в това време ви спрат и детето си спи на задната седалка, а не в  столчето си какво става. Пак ли санкции ще има? Не знам!  newsm78 На нас още ни е рано. Все още си е в кошчето за кола малката, но се чудя.
Ами спи си в столчето - няма проблеми, аз не правя компромиси - по-добре да пореве малко, отколкото недай си боже да стане нещо лошо.

# 11
Не разбрах последно кошчетата и столчетата от 9-18 кг в коя посока се обръщат? newsm78

# 12
  • Мнения: 46 510
... На мен друго ми е в главата във връзка с тези столчета. Ако тръгнете не дълъг път (3,4, 5 ... часа) как ще удържите това дете седнало на тези седалки. Няма ли да иска да си поспи детенцето и едва ли ще издържи толкова време на едно място ...

Компромиси не правя, без значение от продължителността. София от раждането си пътува в столче, не знае друг начин за возене, влизайки в колата, сяда в стола. Най-дългото ни пътуване за сега е било 6 часа, не е имала никакви претенции за излизане от столчето ...
Спи си в него Peace


И представете си точно в това време ви спрат и детето си спи на задната седалка, а не в  столчето си какво става. Пак ли санкции ще има? Не знам!

Направо се учудвам какви неща те притесняват ... няколко лева глоба  Rolling Eyes аз по-скоро бих се тревожила да не би през това време да ни удари някоя друга кола и да стане непоправимото ...

# 13
  • Мнения: 1 371
Имаха предвид столчетата да са по посока на движението, които са от 0+.
Кошниците/ кошчетата - според инструкциите се обръщат по посока обратна на движението.


Ако тръгнете не дълъг път (3,4, 5 ... часа) как ще удържите това дете седнало на тези седалки. Няма ли да иска да си поспи детенцето и едва ли ще издържи толкова време на едно място. И представете си точно в това време ви спрат и детето си спи на задната седалка, а не в  столчето си какво става. Пак ли санкции ще има?

детенцето ще си спи в столчето. Не може да спи на задната седалка легнало. Или, разбира се, спирате и го разхождате.

Столчетата имат позиции - както изправено, така и полулегнало.

# 14
  • Мнения: 3 929
На моето дете му става лошо, щом се вози в столчето си. Повръща и така сме били винаги. Затова избягвам да го слагам в столчето. Направо не знам. Ни така, ни иначе.

Общи условия

Активация на акаунт