Помощ, смуче си палеца.

  • 1 144
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 965
Здравейте готини мамчета. Имам проблем и не знам как да го реша. Разчитам на Вашето мнение, помощ и съвети. Споделете какво направихте Вие, за да се отървете от този вреден навик.Моята бебка си смуче палеца на едната ръка непрекъснато. Не само при заспиване, а и през деня когато е разстроена, скучно и е, гладна е или и се спи. Тоест почти през цялото време.Опитала съм всичко. Имаме над 10 вида и марки биби. Не става. Играе с тях и ги хапе за дръжките. Заших ръкава на пижамката. Побесня. Рева и се мята. Слагах ръкавички, маха ги. Връзвам ги, пак ги маха. С лекарства и чушка не съм мазала, Казаха ми че е малка още. Ще го направя по-натам, защото палеца е деформиран още от сега. Има мазол и рана и е подут като поничка. Чувствам се ужасно.Боря се от 2 месец. Чета за деформации на палеца и зъбите и се ужасявам.

# 1
И с двете си деца имах този проблем. Разреших го като си купих от аптеката Daum-exol. След третото намазване по пръстчетата престанаха да си ги смучат. Успех в разрешаването на проблема!

# 2
  • Мнения: 157
И ние имахме този проблем с каката.На 6 месеца започнахме да я учим да смуче биберон,с много усилие,постоянство и безброй ставания през нощта.Увивахме и ръчичката с пелена,за да не лапа палеца.Не си спомням дали много се е сърдила,но усилието си струва.Успех!

# 3
  • Мнения: 378
        С Цвети имах същия приблем - ръкавичка, дори мазахме палчето със сок от алое (горчив). Предлагах биберона, и какво ли не правих, но палчето си остана любимо. Отказа се по метода на убеждението на около 8  години ( баба му обеща да му купи подарък, нещо, което той много искаше) . Иначе , като по-голям си смучеше палчето само като заспива или  понякога по време на сън. Притеснявала съм се за зъбките, но нямаше последствия.

# 4
  • Мнения: 30 965
Леле, момичета да сте живи и здрави Вие и децата Ви. Благодаря Ви сърдечно за отговорите. Поуспокоихте ме. Дано се справя.

# 5
  • Мнения: 4 406
при сина ми Даум - ексол не подейства, не очаквай чудеса. това нещо наистина люти обаче.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз отказах Тери с Даум-ексол за около 20 дни.Тогава беше на 1г и 5м.

# 7
  • Мнения: 30 965
По колко пъти мажете с Даум-ексол, през колко време? Тя ще го изближе вечерта и ще цока пръстчето през нощта. Или не? От каква възраст започнахте, дали е малка сега да започна?

# 8
  • Мнения: 2 019
а този Даум-ексол дали може да се слага и на залъгалка за отучването от нея?

# 9
  • Мнения: 83
Здрасти! Аз също имах този проблем и с моята принцеса само, че тя си смучеше палеца повече през нощта когато и падне биберона от устата. През нощта не спях от притеснение да не си смуче палеца и през един час ставах да проверявам дали е с биберона. Един ден реших да и сложа бинт на палеца и го залепих с анти-бактериален лейкопласт. Като усещаше, че има нещо на пръста и не го смучеше, будеше ме да  и давам биберона. Няколко месеца и слагах бинт всяка вечер и накрая  престана да си го смуче. Това е от нас. Успех   

# 10
  • Мнения: 30 965
Моята беба не смуче биба. Бинтовала съм и палеца, но не знам колко да стегна. Много е малък. Лейкопласт маха. Залъгалката се реже на кръст с ножица /но на по-голяма възраст към 2 год примерно/ и се оставя на достъпно място. Детето я взема и тя му прищипва леко езичето. Хвърлят я и действа безотказно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
Смукала съм си пръста до около 4 годишна възраст-нямам никакви деформации нито на зъбите,нито на захапката.Бебка като започна да си смуче пръста много се притисних,но моя приятелка ми каза,че дъщеря и сама се е отказала на 1.5год.Успех! Wink

# 12
  • Мнения: 4 621
Имахме същия проблем с Яна. Справихме се преди няколко месеца с Даум Екзол Peace

# 13
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
И моят бебок смуче яко Grinning Но като чета отговорите се замислям за този Даум.....

# 14
  • България
  • Мнения: 3 617
Абе какви са тези варварски методи. Смучело си палчето -голяма работа. Моята дъщеря  нямаше 2 месеца когато си намери пръстчето и го смучеше постоянно.  Колко ли не "съвети" получавах, че не трябва да е така , че трябва да я отуча. Какви ли не страхотии чух. Е, нищо не съм правила. И тя има 6,7 различни биби и само си играе с тях и ги хапе.
Но наистина вече смученето на пръста не е толкова системно де. Сега по-скоро е когато е нервна и когато спи. 
Познавам няколко човека, които са си смучери пръста до училищна възраст - нито са им криви зъбките, нито небцето, нито единия пръст е по-тънък  Peace

Общи условия

Активация на акаунт