Как се чувствате след спиране на цигарите ?

  • 109 406
  • 262
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 202
Моля споделете как се чувствате след спиране на цигарите ,като цяло кожа,коса...и т.н.
Как успявате да се проборите с моменти на силен никотинов глад ?
Има ли желаещи да ги отказваме заедно в името на това да се чувстваме и изглеждаме по-здрави  newsm44

# 1
  • Мнения: 118
През октомври започнах четвърта година от както не пуша. Преди това пуших близо 12-13 год. Никога не мислих, че ще спра цигарите, а и не исках. Една сутрин се събудих и реших, че спирам. Не съм запалила от тогава. Чувствам се отлично. Не е толкова трудно, просто трябва престанеш да мислиш за тях. От както не пуша кожата ми стана по-изчистена и по- гладка. Като цяло се чувства много по-добре. Спирайте ги!!! Но само тогава, когато  сами го пожелаете и усетите че нищо не е в състояние да промени решението ви.

# 2
  • Мнения: 302
Когато преди година спрях цигарите не очаквах, че положителния ефект от това ще дойде толкова бързо. Изведнъж домът ми се очисти от тая натрапчива и ужасна миризма на цигари. Същото важи и за мен - дрехите, дъха, кожата започнаха да миришат на свежо. За лицето и кожата като цяло - нямам вече пъпки, а косата ми започна да се омазнява по-бавно, след като не я замърсявам насила с цигарен дим. Не съм спряла да ходя в завдения, където се пуши, но това е излагане на дим е много по-рядко и за много по-кратко време. Мъничко напълнях, но не съм съвсем сигурна дали е от спирането или от периода с висене по пицариите и пиенето наколичества бира всяка вечер.

И до сега се чувствам прекрасно, не бих ги започнала никога пак!

# 3
  • Мнения: 118
Забравих.....аз не напълнях и грам.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 94
Вече започнах 3-тата година от спирането на цигарите, чуствам се страхотно. Мисля че се преодолява зависимоста от тези гадости след първия месец (аз поне тогава спрях да мисля за тях). Като се има предвид, че работя в заведение си е голямо геройство, нали. Всичко е в мисленето и настройката. Пожелавам ти воля и желание за отказ. Успех newsm10

# 5
днес ми е 7 ден! обонянието ми се изостри и се наспивам по-бързо, но вече не си закопчавам горното копче на дънките. Много ме е страх, че ще стана много здрава и затлъстяла.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 788
Чувствам се страхотно. Спрях цигарите преди 4 години с Табекс, напълнях няколко кг, но после ги свалих.

Сега съм повече от щастлива, че не пуша.  newsm44

# 7
  • Мнения: 118
По някога даже се ядосвам, че въобще съм пушила, толкова добре се чувствам без тях.

# 8
  • Мнения: 118
днес ми е 7 ден! обонянието ми се изостри и се наспивам по-бързо, но вече не си закопчавам горното копче на дънките. Много ме е страх, че ще стана много здрава и затлъстяла.
След като напълняваш, си наложи 1-2 месеца да караш на по лека храна. Поне без бял хляб и др. тестени изделия.

# 9
  • Мнения: 1 179
До тук май повечето са ветерани, аз от две седмици и нещо не пуша. За обонянието наистина е така, то е първото положително нещо, което усещаш след спирането. Даже кафето ми сутрин има по различен вкус. За кожата още е твърде рано да кажа, но поне косата ми не смърди на цигари. Не мога да кажа, че съм преодоляла периода на никотинов глад, често пъти ми се допушва, но съм се заредила с дъвки и гледам постоянно да се занимавам с нещо и да не мисля за тях. За напълняването и мен ме е страх, за момента не ям повече, но незнам дали не се забавя метаболизма след спирането  newsm78?

# 10
  • София
  • Мнения: 7 788
И на мен ми се промениха вкусовите рецептори след като спрях цигарите. Примерно кафе не съм пила в продължение на 1 година след като съм вече бях непушачка, защото ми беше ужасно горчиво.  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 491
Не пуша от 15 месеца, т.е. откакто забременях с второто си дете (с първото също ги бях отказала, но като спрях да кърмя, за съжаление пак пропуших smile3511). Чувствам се страхотно, а за кожата да не говоря - сияе! Всички ми казват, че просто "цъфтя". Сутрин, като се събудя се учудвам колко леко можело да се диша.
Съпругът ми също ги отказа, но с помощта на Tabex (при него го нямаше този изключителен стимул - бременността Wink).

# 12
  • София
  • Мнения: 202
Мен най-много ме притеснява напълняването...защото винаги добре съм си похапвала от всичко,макар че съм 56 кг. на 176 см. височина,не съм имала проблеми с напълняване и сега ме притеснява това  Sad
Брат ми качи 25 кг. след като спря да пуши

# 13
  • Мнения: 118
Все си мисля, че мъжете май повече напълняват след като спрат цигарите. Моят приятел също качи много кг., а аз изобщо. Може би ние имаме повече воля за ограничаване на храната. Не се плаши. Хвърля цигарите!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 956
Не пуша от 4 години. Е - през тези 4 години да ми се е събрала 1 кутия прегрешения. Преди това пушех 3 години стабилно , по над кутия задължително. КАто спрях цигарите не усетих никакъв ефект. Не ми се промениха килограмите, апетита... Кожата ми се поосвежи обаче. Доволна съм. А с парите, спестени от цигарите, си купувам примерно готини кремове...
Много добра мотивация е да си направите един тест на кожата - аз като си правих тест докато пушех, кожата ми излизаше с 3 години по-стара от истинската ми възраст. Сега я докарвам в някои тестове до 7 години по-млада! Може и от козметиката да е, но пак е свързано със спирането на цигарите  Wink

Общи условия

Активация на акаунт