Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Искам да споделя за един мой проблем и се надявам, че може да ми дадете полезен съвет :  Praynig
Откакто сина ми е роден, се буди през нощта да яде. В началото по няколко пъти на нощ, сега ( вече е почти на 7 месеца) един-два пъти през нощта. Мъжа ми ходи на работа и когато не може да се наспи заради сина, е много нервен. Разбирам го напълно и гледам винаги когато е възможно да го оставя да поспи повече. Но понякога избухва и през деня, дори когато се е наспал. Дразни се  когато детето мрънка през деня и според него се лигави. Говорих с него, че трябва да го дава по-спокойно, че едно дете изисква жертви и т.н. В началото реши, че ще се справи като взима Валериан. Временно имаше ефект, но после пак взе да избухва. Отново говорихме, аз се опитах да го убедя, че трябва да се контролира. Имаше ефект доскоро, когато детето започна да се буди заради зъби по няколко пъти през нощта и да реве. На всичкото отгоре, ползваме само една стая ( в другата е сестра ми) и не мога да го изпратя да спи другаде.

Моля за съвет.
Мерси Simple Smile
Ирка

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
Може би на всеки в даден момент му идва в повече.
Това си е време, което няма как да прескочите.
Той ще се нервира, ти ще го успокояваш. И така неусетно ще мине и това.  Grinning
Успех!

# 2
  • Мнения: 2 593
Няма ли възможност мъжа ти да се изнесе от спалнята???Другия вариант е тапи за уши(моя ползваше когато първото дете беше бебе).Но като цяло трябва да си преразгледа приоритетите,да прецени кое му е по-важно-съня или детето.Нервен бил ако не се наспи...Хм,а ти как се чувстваш?...Не ми отговаряй Mr. GreenЯвно мъжат ти е избухлив по природа,бебето е само оправдание...

# 3
  • Мнения: 884
Мотя вече спи при големия ми син-в детската стая... А като нямате друга стая-просто не знам...И да говорите-то и това понякога изнервя, все приказки, приказки...
 Дано е период иотмине!

# 4
  • Мнения: 28
Мисля си,че се дразни не на детето,а на това,че няма къде да спи..щом има и друг човек в дома ти.

# 5
  • Мнения: 1 809
.Нервен бил ако не се наспи...Хм,а ти как се чувстваш?...Не ми отговаряй Mr. GreenЯвно мъжат ти е избухлив по природа,бебето е само оправдание...
Същото си помислих и аз.

# 6
  • Мнения: 2 731
ужас .Щом бебе го изнервя като стане по-голямо как ли ще му се отразява?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
Това май е трябвало да го решите още преди бебето.

На този етап тапи за уши биха помогнали за през нощта. През деня можеш единствено да го изпращаш навън заедно с детето - и двамата ще са доволни.

При всичките ни стаи, съпругът ми никога не е отивал да спи на друго място, независимо от работата и детския плач. Въпрос на нагласа е според мен.

# 8
  • Мнения: 417
Хайде сега много е важен, на теб сякаш не ти се спи!Я му скръцни малко със зъби да се осъзнае.

# 9
  • Мнения: 263
Но като цяло трябва да си преразгледа приоритетите,да прецени кое му е по-важно-съня или детето.Нервен бил ако не се наспи...Хм,а ти как се чувстваш?...Не ми отговаряй Mr. GreenЯвно мъжат ти е избухлив по природа,бебето е само оправдание...

Да и мен малко ме възмути "изнервянето" на мъжа ти! Като е искал да има бебе какво си е мислил: че то няма да плаче ли?! Ами като порасне и започва да проявява характер и да се тръшка като не стане на неговата мъжа ти как ще го изтрайва!
Поговорете си с него спокойно някой път! Ако имате възможност оставете за някой час малкия при някоя баба и се опитай спокойно да му обясниш. че трябва да се зареди с канско спокойствие, ако иска да гледа дете. Просто по друг начин не става! Децата са изпитание за търпението ни!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 052
Хайде сега много е важен, на теб сякаш не ти се спи!Я му скръцни малко със зъби да се осъзнае.
Мда, точно така!

Винаги съм се дразнила, когато някой отговори на подобен въпрос със сарказъм, но първата ми мисъл беше да го пратиш на хотел с джакузи, масаж и някоя гейша.

# 11
  • Мнения: 474
Мисля, че има други фактори, които държат мъжа ти в непрекъсната раздразнителност, но най-лесно е да се обвини бебето и недоспиването. Сигурна ли си, че не го дразни принципно ситуацията у вас или някаква друга неудовлетвореност в работа, финанси и т.н. А бебето ще има доста още да плаче и през деня и през ноща. Валериана не е решение със сигурност. Търси причините по-дълбоко, според мен.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Здравейте,.......

Моля за съвет.
Мерси Simple Smile
Ирка

Изнасяш се за 2 дни някъде и го оставяш с бебето на ръце и една кутия адаптирано мляко. После няма да посмее изобщо да гъкне, че детето го дразни

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
И моят мъж е адски кисел, когато не се е наспал Crazy За да не се нервира на детето, просто му го връчваш нощ след нощ, да го дундурка и разнася насам -натам. Забелязала съм, че с бебетата, колкото повече се грижиш за тях, толкова по-мили ти стават и толкова повече търпение имаш. Когато грижите са поето изцяло от друг човек, всеки писък те изнервя. Така че бих те посъветвала да си вземе 20 дни отпуск и да гледа бебето той, а ти си нанкай сладко Grinning

# 14
  • Мнения: 804
Здравейте,
Искам да споделя за един мой проблем и се надявам, че може да ми дадете полезен съвет :  Praynig
Откакто сина ми е роден, се буди през нощта да яде. В началото по няколко пъти на нощ, сега ( вече е почти на 7 месеца) един-два пъти през нощта.

Дали пък не се изнервя от това, че детето е вече на 7 месеца, а продължаваш да го храниш нощем.

Общи условия

Активация на акаунт