ТЪп въпрос-на хотел с бебе?!

  • 3 959
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 884
Такааа, след като вече повече от два месеца не съм почивала и спала повече от5-6 часа в денонощието, и то разпокъсани, се замислих за самотен СПА-уйкенд. Тук , в библитеката , си намерих подходящия хотел. Оказва се , обаче, че уйкендът ни няма да е съвсем самотен-бабите не могат да гледат бебето. В една друга тема тук, прочетох, че в някой хотели не разрешавали да се водят деца под 3 годишна възраст, в други хотели има анимация за деца. Аз обаче съм планинарка, не ходя много-много по хотели, и ме интересува-тази анимация може ли да поема и бебета. Може да ви е смешено на вас какво точно ме интересува, ама на мен ми се плаче... Какъв СПА-уйкенд с малко бебе?!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Сигурно е въпрос на нагласа. Децата никога не са ми пречели да си почивам, а сме ги помъкнали по хотели от 4-месечни.
Не ми е хрумвало, че има хотели с възрастова дискриминация. Вероятно не съм попадала в такива.

Не бих разчитала на хотелска анимация за бебета. За да оставя детето си на такова място, то трябва най-малкото да може да говори добре и само да ме намери в хотела при нужда. А твоето бебе май е съвсем мъничко. Не виждам с какво ще ти пречи. Може да спи край вас по време на разните там процедури и забавления.

# 2
  • Мнения: 884
Ами тя не спи-прави 1-2 часа сън денем, и то разпокъсано на 15-20 минути...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Значи ще си лежи и ще ви гледа.

# 4
  • Мнения: 884
Янита,моето бебе е от друг материал-почти никога не стои и не гледа. Ако правеше така, или бабите щяха да го гледат с желание, или аз нямаше да имам нужда от почивка. Имаме прекрасна каравана, където ще  я кръстим за туристка. Сега просто искам да се отпусна напълно-без да я чувам и виждам, без да ме напряга бебефона и други подобни екстри. След като си ходила с децата си по такива хотели, знаеш ли дали в анимациите ще се съгласят да се грижат за бебе 1-2 часа дневно?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
Наистина не знам за анимациите. Не съм проверявала.

За кога става дума? Да ми я оставиш да я гледам, ако си от София... Знам, че звучи абсурдно, но съм сериозна. През почивните дни съм на разположение. Пък и положението сигурно е напечено, щом така го описваш.

# 6
  • Мнения: 884
Не съм от София-от Горна Оряховица съм, благодаря все пак. Напечено е и още как...Детето реве, мен ме тряскат яко хормоните, синът-доволен, че мама баш няма време за него, а таткото-недоволен от обратното...Айде стига, че ще ми изместят писанките в един друг подфорум Joy

# 7
  • Мнения: 265
и аз също много добре знам за какво става въпрос с плачещо и неспокойно бебе.нашият никога не стоеше просто така и да си гледа или да се заиграе с нещо.беше постоянно мрънкащ.все нещо не му беше на таман.мен също ме тресяха хормоните и се чувствах меко казано-ужасно.направо не ми се сеща за тоя период.но сега вече  е доста по-послушен-на 1,2 г.
и на мен така ми се ходеше някъде без него.много исках бабите да го гледат и аз да спя непрекъснат сън и да се потопя в някой басейн и макар и за няколко часа да се откъсна от бебешкия плач и бебефона и това да съм постоянно на тръни.
но за анимацията мисля,че тя е зя доста по-големи деца,които най-малкото говорят.а аниматорите само ги забавляват.
според мен се обади предварително в хотела и ги попитай как стои въпроса с възрастта на децата,за да ползвате услугата анимация.
желая ви приятно изкарване и дано все пак бабите се освободят-така ще е най-добре!

# 8
  • Мнения: 273
Има СПА хотели, които предлагат детеглечка почасово. Може би това ви трабва. Примерно във Велинград има няколко такива хотела и почти съм сигурна, че там ще се разтоварите.
Ние също пътуваме често с децата от съвсем малки. Никога не съм ги оставяла на детегледачка, но самата смяна на обстановката ме е разтоварвала и зареждала.
Успех в избора!!!

# 9
  • Мнения: 884
Много сте бързи, благодаря!

# 10
  • Мнения: 658
Хотел #Еленски ритон# - до Елена. Има спа и  гувернантки и каквото поискаш. Хотела е съвсем новичък от един месец - Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
Не ви трябва анимация, а детегледачка. Анимацията е за деца над 3 години. Има доста хотели, които предлагат детегледачки, но не мога да споделя конкретни впечатления, тъй като нашето диване не приема чужди хора и винаги сме го мъкнали с нас, а не сме го оставяли на детегледачките

За пръв път чувам, че има хотели, които не приемат деца под 3 години. Би ли споделила конкретни имена за да ги включа в черния си списък Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 884
Ами аз тук из форума го срещнах това нещо, ще поразровя пак...

# 13
  • Мнения: 884
Хотел #Еленски ритон# - до Елена. Има спа и  гувернантки и каквото поискаш. Хотела е съвсем новичък от един месец - Peace
Мерси-видях за какво става дума, но в услугите липсва такава опция. Въпреки всичко отивам да попитам по телефона...  Иначе всичко ме устройва-близо е ,четириколки  под наем , СПА и пешеходни маршрути-ако е истина това плюс детегледачката-супер!
 Така, върнах се от телефона. По принцип хората не предлагат детегледачки,  но към мен се отнесоха много любезно, ще се опитат да ми оигурят такава, ще ми се обадят отново след час, стискайте ми полци!

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 11:07 от TIHA VODA

# 14
  • Мнения: 884
Да, получи се, много съм щастлива, направих резервация за края на месеца, хората бяха изключително любезни. Нямам търпение-това ще е един своеобразен тест как , къде и за колко ще можем да ходим това лято четиримата.

Общи условия

Активация на акаунт