Грип и слуз в изпражненията

  • 998
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 801
Здравейте д-р Слънчева!
За съжаление цялото семйство сме жертви на вируса. Във вторник личната ни педиатърка по тел. ни изписа Синекод за кашлицата, физиологичен разтвор, вит. C и профилактично Проспан за Т, но синът ми нямаше и му давах само при нужда. От снощи обаче киха, кашля повече, нослето му е запушено и вдигна Т 39 градуса. Днес бяхме на преглед при друг педиатър, който го прегледа и каза да продължавам със Синекода, а за нослето - Nisita. Направиха му и кръвни изследвания и уж всичко е наред, но има показатели, които са извън норма (дадени са и референтни стойности): MID -9.0; GRAN- 34.2; PLT-465. Вие как мислите, има ли място за притеснение от тези стойности.
Другото, което ме притесннява е, че от около месец и половина имаме слуз в изпражненията. Направихме микробиологично изследване и резултатите са отрицателни. Мене ме съмнява алергия, макар че няма никакви обриви, но нашата педи отказва да е от това. Тя пък се съмнява, че може да е от никнене на зъбките... От два дена слузта е много повече от преди, незнам какво да правя и евентуално какви изследвания. Ще съм Ви безкрайно благодарна, ако ме насочите какво да правя!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 801
Пропуснах да ви кажа, че сме изцяло на кърма, още не съм го захранила, въпреки съветите на нашата педиатърка да започна със сокче още от втория месец. Аз съм с хрема и болки в гърлото, вдигам и Т около 38 (не повече). До днес пиех Осцилококцинум, Хомеожен и Стодал, но не видях ефект и днес си купих Бронхикум. Мога ли да взимам някакви имуностимулатори?

# 2
  • Мнения: 5 760
Щом е на кърма за тази слуз в изпражненията можете да изключите от Вашето хранене млякото, колбасите цитросовите плодове и сокове, шоколад.
При вирусните инфекции се засяга целият организъв така, че е напълно логично да има проблеми с изхожданията.
Вие самата можете да приемате имуностимуланти- няма да навредят на бебето.
Тези стойности, които сте написала са нормални и няма място за тревоги.
можете да започнете захранването, когато бебето е напълно здраво и вие също.

Общи условия

Активация на акаунт