кастрирахме котето

  • 1 560
  • 21
  •   1
Отговори
  • Дружба 2
  • Мнения: 38
Много ми е мъчно!Вчера кастрирахме котето и сега се чуствам адски виновна!По принцип горкичкия е най-доброто животинче,което сме имали досега,но стана на 2г. и започна да маркира.Чудя се дали нямаше друг вариант,но лекарите казват,че това е най удачното решение.Сега незнам и доколко ще се промени...?

# 1
  • Мнения: 25 449
Браво! Поздравления за интелигентното и зряло решение!   bouquet
Не мисля, че ежегодните мъки покрай разгонването са по-хуманното решение.  Peace

# 2
  • Мнения: 5 173
аз щях да си кастрирам котенцето, но ми дожаля и не го направих. Сега си ходим по жени, но всяка вечер се връща при мен. Сърцето му го тласка само към една жена (себе си имам предвид) Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 39 723
Няма страшно, бързо ще го забрави. И Харо мина по тоя път. Аз го преживях тежко, особено излизането му от упойка.
Не се е променил изобщо. Аз мислех, че ще надебелее и ще стане прасе, ама не. Лудориите са му същите, тича по апартамента и ръжми като куче Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 310
Не се притеснявай, това е най доброто решение, от нашата кастрация вече минаха повече от 6 години и Марко се чувства много добре, не е надебелял и е много жизнен и весел. А има и друга страна, че вече поради храненето на домашните котета предимно със суха храна, при мъжките котета се получава запушване на пикочните канали и са големи мъки и единственият изход е кастрация, при нас това беше причината за решението и добре че го направихме, сега всички се доволни. Ветеринарят каза че вече това заболяване било все по често срещано, така че не съжалявай направили сте най-доброто за котарачето. Желая ви скорошно възстановяване и много весели игри newsm10

# 5
  • Мнения: 5 173
А има и друга страна, че вече поради храненето на домашните котета предимно със суха храна, при мъжките котета се получава запушване на пикочните канали и са големи мъки и единственият изход е кастрация, при нас това беше причината за решението и добре че го направихме, сега всички се доволни. Ветеринарят каза че вече това заболяване било все по често срещано, така че не съжалявай направили сте най-доброто за котарачето.
Има специална храна за мъжки котки - 2 пъти по-скъпа от обикновената Peace

# 6
  • Мнения: 25 449
аз щях да си кастрирам котенцето, но ми дожаля и не го направих. Сега си ходим по жени, но всяка вечер се връща при мен.

А с плодовете на въпросното "ходене по жени" какво правите?  Thinking
Или това не ви засяга, важното е котето да си начеше онази работа?  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 39 723
Харитон се разгони на 5 месеца. И беше ужасТ. Това, че правеше странни чупки в кръста се ядваше. Но пък беше решил, че е най-добре да ми опикава събраното пране - от пералнята, на простора и после пак в пералнята. И един реших, че не мога да го търпя това повече.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 889
А има и друга страна, че вече поради храненето на домашните котета предимно със суха храна, при мъжките котета се получава запушване на пикочните канали и са големи мъки и единственият изход е кастрация, при нас това беше причината за решението и добре че го направихме, сега всички се доволни. Ветеринарят каза че вече това заболяване било все по често срещано, така че не съжалявай направили сте най-доброто за котарачето.
Има специална храна за мъжки котки - 2 пъти по-скъпа от обикновената Peace

  Роял Канин за кастрирани.  Peace Шушулче е права, че е по-скъпа от по-ниските класове, но пък е по-хранителна и животинките се наяждат с по-малко количество. Т.е. като теглиш чертата накрая като пари излиза почти едно и също.
 
  И моят хубавец го кастрирахме, като беше на година и нещо, макар че докторът ни предупреди, че има случаи, когато и след това продължава да маркира, по навик един вид.  Thinking Слава богу, при нас случаят не беше такъв.

  Освен това хич не се кротна, както се очакваше.  Rolling Eyes Продължава да вилнее и да ме причаква по ъглите и да напада  изневиделица #Cussing out, може би си отмъщава.  Twisted Evil

   И последно - 100 пъти по-добре е да се кастрира животинката, отколкото да го тъпчете с хапчета против разгонване - те са жива отрова и дори ветеринарите не ги препоръчват !!!  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 39 723
Аз купувам Роял Канин, мисля че насища повече.
Mirena80 и моя хич не се кротна. Аз все се бъзикам, че вече е дърт за игри. Слава богу, че след кастрацията не е маркирал.

# 10
  • Дружба 2
  • Мнения: 38
Направо ви обичам заради това което казвате!Той вече излезе от упойката,но гледа все едно се чуди какво му се е случило,по-принцип има добър апетит,но сега се назландисва на всичко,което му предлагам,не му се играе с децата...,абе гадничко си е!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 889
    Не се притеснявай, упойката ги държи до 24 часа и е нормално да се освести чак на др. ден. Аз като питах доктора какво да му дам да яде след операцията, той ми се смее и вика ако опита ядене на същия ден, аз ще си скъсам дипломата.  Joy Познай дали още на същата вечер не го намерих, нападнал купичката с Роял Канина и яде, чак ушите му плющят !  ooooh! Оттогава сме любими пациенти, пък и докторът симпатяга.  Whistling

# 12
  • София
  • Мнения: 310
А има и друга страна, че вече поради храненето на домашните котета предимно със суха храна, при мъжките котета се получава запушване на пикочните канали и са големи мъки и единственият изход е кастрация, при нас това беше причината за решението и добре че го направихме, сега всички се доволни. Ветеринарят каза че вече това заболяване било все по често срещано, така че не съжалявай направили сте най-доброто за котарачето.
Има специална храна за мъжки котки - 2 пъти по-скъпа от обикновената Peace

Да има от нея му купуваме, другата докторът ни я забрани, даже каза че било хубаво и здравите котета от време на време да хапват от нея - профилактично

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Браво за решението ви! Аз съжалявам, че кастрирах моята овчарка чак на 9 г. Направих го защото съвсем се видиоти Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Сега е много по-спокоен и ме е яд, че не го направих по-рано. Всички се възхищаваха колко бил красив, ама нито една кучка не го пожела Confused. Никога не съм го пускала на улични женски точно заради това, че се раждат кученца неизвестно къде по улиците. Та горкият не видя кучка през живота си Embarassed. Можех да му го спестя по-рано Rolling Eyes

За храната не мога да ти дам съвет, само гледай да не напълнене много, защото не е добре за самото коте.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 723
Той вече излезе от упойката,но гледа все едно се чуди какво му се е случило,по-принцип има добър апетит,но сега се назландисва на всичко,което му предлагам,не му се играе с децата...,абе гадничко си е!
Ще се оправи, няма страшно. След кастрацията на Харо обаче предупредих мъж ми, че не желая повече да ме подлага на такава инквизиция. Но като го знам той колко по-страхлив от мен е...
Лекарят тогава ме предупреди, че при излизане от упойка котарака може да получава халюцинации  и да мялка. Той горкия нямаше сили да ходи, и падаше в коридора.
На следващият ден беше много по-добре. Ще хапне, нека мине време. Не помня вече, май Харо налиташе повече на водата.

Общи условия

Активация на акаунт