ЕЛИДЕЛ крем за атопичен дерматит

  • 36 043
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Пиша за да споделя моя опит и кореспонденция относно този продукт. Вече чета тука сумати постинги че крема предизвиквал рак, базирани на статия, която не е прочетена добре. Та тъй като бебето ми имаше съмнения за атопичен дерматит и жесток обрив който не се повлия от нищо 1 месец, го мазах с този крем и резултата беше перфектен. За 2-3 дни изчезна всичко и досега няма нищо. Та по повод на постингите за канцерогения му ефект аз се свързах с представителството на фирмата за БГ.Ето какво ми казаха те: Препарата се използва в цял свят. В САЩ се изписва и за деца под 2 години, а и в Европа нищо че не пише така в упътването му.Това било мярка за сигурност. Изобщо няма нито един случей на болен от РАК в следствие на препарата в целия свят. Канцерогенния ефект за който се споменава в статията бил САМО ПРИ МИшКИ КОИТО СА ПОЕМАЛИ ПРЕПАРАТА ПРЕЗ УСТАТА В ОГРОМНИ ДОЗИ. Аз мисля че което и мазило да се вземе да се пие ефекта ще е такъв. Та това е. Само да кажа на мамите дето използват кортикостероиди колко по вредни са......
В листовката на Елидел нищо не се споменава за канцерогенен ефект просто защото същата американска организация не го е изискала.........а защо тогава пуска такива статии? Изглежда че пак цял свят ползва един добър продукт а ние все знаем да четем наопаки.

# 1
  • Мнения: 1 655
Извинявай, но ти какво очакваш да чуеш от производителя (представителството на фирмата)? Естествено, че ще си похвалят стоката.

# 2
  • Мнения: 2 641
Simple Smile Да забравих да кажа че и лекарите от МА го препоръчват крема - освен ако не са в комбина с производителя разбира се Wink Изобщо се чудя как може да има толкова поддатливи на непрофесионални мнения мами??? Не слушат лекарите а пишат тука неясни симптоми и "лекуват" децата си с кои квото им каже ама от форума. Изумена съм!

# 3
  • Мнения: 2 332
Ти не знаеш ли, че лекарите са "зарибени" от различни фармацевтични компании? Както и да е, това не е съвсем по темата. И на нас ни беше препоръчано да си вземем Елидел, засега не съм го взела. Можеш ли да кажеш от къде го взе и цената; и още нещо - какво ти изписаха за поддържане на кожата на бебо? Благодаря ти предварително.

# 4
  • Мнения: 114
Anaise, нямам намерение да споря с теб по отношение на Елидел. Имах информация, че продължителното му прилагане е опасно особено за деца- дадох я. В крайна сметка всеки тук се опитва да помага на другите като обменяме опит. Дали ще се възползва човек си е негово решение.
И междо другото- и моята майка е лекар и тя ме е водила на уж големи специалисти- дерматолози. Е, един от тях ми изписа едно мазило, което ползвах с години и когато отидох на преглед в Германия, дерматоложката писна, че все още използвали Източна Европа като отпадъчна зона за не особено успешни продукти и че моето мазило било изрично забранено в ЕС, защото било изключително високо дозиран кортизон.
Нали не вярваш, че корупцията в България е пропуснала МЗ?
И още нещо- защо си мислиш, че производителя/вносителя на даден продукт,ще говори против него?? То и производителите на цигари да питаш дали виждат връзка между рак на белия дроб и усиленото пушене, и те ще ти кажат, че връзка не е доказана... За това си има ПР и лобиране, и подкупи ако е нужно.
Както и да е, както казах, всеки решава за себе си.
Желая здраве на децата!

# 5
  • Мнения: 2 641
Мами да не спорим. Всеки знае вредата от стероидните и кортизонови препарати. Така е обаче като имаш проблем ги ползваш ако нямаш по добър заместител.
В случая ставаше дума за абсолютно необосновано твърдение относно Елидел.Предимството му е че не е кортикостероидиен препарат и следователно не предизвиква атрофия на кожата за разлика от стероидните препарати. Нека някой каже къде пише че човек вследвие на мазане с препарата нещо му е станало? Ще съм благодарна да го прочета.
Да отговоря на мамата дето питаше - цената му е към 40-45 лева. Лично при мен след месец и половина ужасен обрив на бебето ми, който се влошаваше все повече го мазах с Елидел 2-3 дни. Оттогава вече мина месец и половина няма нито едно обривче или лющене на кожата. Да успокоя мамите дето казват че дългото третиране водело до проблеми. Аз незнам дали е така или не. При мен ефекта беше светкавичен и съм много доволна. Лекарите с които съм говорила казват че Елидел е революция в медицината. Та .....всяка мама си решава какво да изполва за нейното дете. Само да нестанем като Галилей.....докато повярваме че земята се върти да си мъкнем болестите.
Искам само да добавя че из форума се носеше слух колко отровни били шишетата на Чико и как Хумана също била отровна. Защо ли се оплюват най-добрите продукти не ми е ясно. Е аз ги използвам и двете и още не сме отровени. Явно в днешно ПР е велика работа........плъзне слух и аиде.

# 6
  • Мнения: 2 641
Искам да добавя и това че Елидел се продава в САЩ.Продава се и в ЕС. Ако му имаше нещо щяха ли да го продават?

# 7
Звучиш наивно и глупаво!
Щом ти харесва да вярваш, че е безвредно, то моля, давай си го!

Предполагам, че не си служиш с английски език, защото ако си служеше, нямаше да звъниш на дистрибуторите му в БГ, а щеше да събереш инфо в интернет - има стотици статии, които не са в стила "кака пенка ми каза", защото са подписани от хора с авторитет например, а не поредната секретарка или дистибуторка!

Да ме извинят останалите за тона, ама се надявам с острия си тон да стресна майката, за да се замисля на кой да се доверява!

# 8
  • Мнения: 625
  Аз съм на 32г,имам дерматит от 15г.


 Този крем дали става и за лице?!

# 9
  • Мнения: 2 332
  Аз съм на 32г,имам дерматит от 15г.
 Този крем дали става и за лице?!
Би трябвало да става, но най-добре да питаш твоя дерматолог  Peace.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 632
Аз съвсем се ошашках,ние мажем с Елидел вече месец и малко,а моята дерматоложка ме уверява,че може да се маже дълго време с него без да има странични ефекти.Екземата се повлиява от Елидела,но не изчезва напълно и в момента,в който спра да мажа се активира.В момента го разреждам вече,защото ми каза да не го спираме изведнъж,а постепенно.Тя ми е близка приятелка,така че не мисля,че може да ми изпише нещо толкова опасно, уж ходи постоянно по семинари и се образова непрекъснато,ама знам ли?!И последно сега някой може ли да ми обясни по колко и за какъв период може да се маже с крема малко дете под 2 год.?
Много ви благодаря!

# 11
  • Мнения: 826
Аз съвсем се ошашках,ние мажем с Елидел вече месец и малко,а моята дерматоложка ме уверява,че може да се маже дълго време с него без да има странични ефекти.Екземата се повлиява от Елидела,но не изчезва напълно и в момента,в който спра да мажа се активира.В момента го разреждам вече,защото ми каза да не го спираме изведнъж,а постепенно.Тя ми е близка приятелка,така че не мисля,че може да ми изпише нещо толкова опасно, уж ходи постоянно по семинари и се образова непрекъснато,ама знам ли?!И последно сега някой може ли да ми обясни по колко и за какъв период може да се маже с крема малко дете под 2 год.?
Много ви благодаря!

В щатите този крем не се предписва за деца под 2г. откакто избухна новината за връзката му(още недоказана) със рака на кожата.
Ако ползваш англ.
www.elidel.com

# 12
  • Варна
  • Мнения: 632
Благодаря за бързият отговор,сега ще погледна сайта.

# 13
  • Мнения: 2 274
Ако има  и най-малкото съмнение за вреда, не бих го приложила на детето си.
Още повече, че препаратът е нов. Кой знае какво ще излезе за не го след 20 години.
Няма нужда...
С риск да стана досадна ще повторя, че на сина ми помогна хомеопатията.
Доказателството тук
http://www.eva.ru/albumpage/39758/1.htm

# 14
  • Мнения: 399
Мами, прочетете това, от март тази година e.
Намира се на страницата на Изпълнителната агенция по лекарствата в БГ.

http://www.bda.bg/web_bul/pharmacovig-new/Elidel.pdf
 
 
 
 

Общи условия

Активация на акаунт