Без ток

  • 698
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 470
По повод приказките напоследък,че може да въведът режим на тока,и случка от преди два дни,реших че ние имаме нужда от подобно нещо... HugКато казвам ние,имам в предвид нашето семейство...

Онзи ден спряха тока от 6:30 до към 7:45...В началото бяхме ядосани,кой заради телевизионно предаване,кой не могъл да си напише домашното,кой заради компютрите,кой режеше лук-моя милост,само малчо беше щастлив да духа свещичките...Почакахме пет-десет минути,и като видяхме че не го пускат решихме да намерим начин да си оплътним времето...Майка разказваше,че когато преди годсини е имало режим на тока,точно тогава е станала приятелка с нас,и много сме започнали да споделяме с нея,на свещи...Та и аз реших да ги поразпитам малко повечко,но те са още малки,и нищо особенно от друг път не измъкнах...Тогава измислих игра-всеки по редс да казва приказка,стихче,или песничка да изпее,включително и тате,който се дърпаше в началото...И така започнахме,пяхме,рецитирахме,децата толкова се въодушевиха че като дойде тока,малко се разочароваха,продължихме да четем-точно в този момент им четях стихове на Ботев-много им харесаха,дори големият ми син реши сам да си ги дочете...

Не че не можем и друг път да го направим,но когато има ток,мама обикновенно все шета нещо из кухнята,а тате все оправя нещо из къщата или градината,пък децата с тези компютри...И някак си не се получава...

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аааааа и аз съм фен на безточието (ах, леле и дума   ooooh! Crazy).
Живеем си доста задушевно 4-мката.  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
Казвала съм и друг път - имам чудни спомени от времето на режима на тока - цялото семейство си говорехме и правехме нещо заедно. Беше тихо, задушевно.
 Мама и татко сигурно са се ядосвали, че няма да успеят да свършат нещо, но не са го показвали.
 

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Василиса неотдавна беше пуснала тема за традициите, свързани с режима на тока. Чудно време беше!

# 4
  • Мнения: 248
При нас преди седмица играхме на тая "игра" - беше ме хванала нервата и спрях и телевизора, и компютъра, всички подобни уреди. Седнахме да обядваме и така хубаво си поговорихме - иначе гледаме нещо, всеки си се занимава поединично и въобще не общуваме...Цял ден изкарахме така и беше супер, играхме на карти с малката / на война /, след това заедно редихме пъзел, разкозвахме си как са живели едно време хората без телевизори, радиа и компютри, въобще за децата смятам, че е чудесен начин да ги опознаем, а пък и за възрастните е добре. Някои неща ги забравяме в натовареното ежедневие.

# 5
  • Мнения: 1 470
Ина Вълк точно затова,защото всички забравяме за важните неща,в това претрупано и забързанто ежедневие,вместо да се ядосам,просто си отпочинах,и почувствахме всички свободата от липсата на уж крайно необходимите ни неща... Hug

Затова благодаря на Електроснабдяване!!! Wink

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аааа недейте така отопляваме се на ток. Колкото и да се забавляваме, като няма ТВ и компа е изключен, ще ни е доста некомфортно на студено.

# 7
  • Мнения: 1 069
Отдавна замислям някакво време без ТВ и комп., но не знам как да го постигна. А без ток би могло да се получи, но нека да е, когато се постопли.

# 8
  • Мнения: 7 362
По повод приказките напоследък,че може да въведът режим на тока,и случка от преди два дни,реших че ние имаме нужда от подобно нещо... HugКато казвам ние,имам в предвид нашето семейство...

Онзи ден спряха тока от 6:30 до към 7:45...В началото бяхме ядосани,кой заради телевизионно предаване,кой не могъл да си напише домашното,кой заради компютрите,кой режеше лук-моя милост,само малчо беше щастлив да духа свещичките...Почакахме пет-десет минути,и като видяхме че не го пускат решихме да намерим начин да си оплътним времето...Майка разказваше,че когато преди годсини е имало режим на тока,точно тогава е станала приятелка с нас,и много сме започнали да споделяме с нея,на свещи...Та и аз реших да ги поразпитам малко повечко,но те са още малки,и нищо особенно от друг път не измъкнах...Тогава измислих игра-всеки по редс да казва приказка,стихче,или песничка да изпее,включително и тате,който се дърпаше в началото...И така започнахме,пяхме,рецитирахме,децата толкова се въодушевиха че като дойде тока,малко се разочароваха,продължихме да четем-точно в този момент им четях стихове на Ботев-много им харесаха,дори големият ми син реши сам да си ги дочете...

Не че не можем и друг път да го направим,но когато има ток,мама обикновенно все шета нещо из кухнята,а тате все оправя нещо из къщата или градината,пък децата с тези компютри...И някак си не се получава...
         
             Много гот.Само дето си спомням времето когато ни свършваха приказките,от каквото и да е естество . Mr. Green Да не говоря ,че когато бойлера светнеше се избивахме кой ще бъде пръв.Така,че НЕ СЪМ ФЕН НА РЕЖИМ на тока. Категорично - НЕ. 21 век сме и си искам завоеванията на цивилизацията. Laughing

# 9
  • Мнения: 3 622
Единствения минус е това, че повечето се топлим на ток и ще е доста неприятно когато го спрат. Но пък определено може да захванем някоя игра цялото семейство - иначе не ни остава много време

# 10
  • Мнения: 4 566
върнахте ме в детството Grinning
когато спираше тока така сладко сме си говорили , играехме на  думи  и подобни
когато е нямало ток  два пъти се е случвало   супер  си прекарахме  с  мъжът ми 
само една забележка- да не се случва прекалено често и да е лятото

Общи условия

Активация на акаунт