За сиропа Ериус

  • 31 201
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Какво знаете за този сироп? За какво се използва - за кашлица ли само, за секрети, които се стичат в гърлото и предизвикват кашлица или само за сополи? Изобщо - какво действие има сиропът?

# 1
  • Мнения: 7 201
Ериуса е антихистаминов сироп(противоалергичен).
Облекчава симптомите на алергичния ринит (например сенна хрема) като кихане, секреция от носа, сърбеж в носа, а също сълзене, зачервяване и сърбеж в очите. Използва се и за облекчаване симптомите, свързани с хронична идиопатична уртикария, като сърбеж и обриви.
ПП:Давала съм го на сина ми-облекчава по-горе описаните симптоми. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 83
Винаги, когато беладжията (4г.) се разболява и започне да кашля му включвам сироп Ериус. Мнoго ни помага при всякакъв вид кашлица. Преди ползвахме Зиртек, но от Ериуса съм много по-доволна. Той е за деца склонни към алергии. При нас не е имало пристъпи и сериозни алергични реакции, но въпреки това му го изписват. Колкото до секретите ние ги спираме с капки за нос, а когато се изолира бактерия - Бактробан.

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 16:06 от el-el

# 3
  • Мнения: 1 984
добър антихистамин с ограничено приложение.

# 4
  • Мнения: 208
На нас го изп. за трета сливица.Но забелязах,че от него се усили кашлицата може би ебила алерг. към няк.съставка.Не съм усетила няк.ефект лично при нас.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Свива лигавиците с 2 думи.

# 6
  • Мнения: 516
Преди ползвахме само Фенистил ,кото имаше хрема и кашлица. Сега за пръв път купих Ериус и останах доволна. Кашля много по-малко.

# 7
  • Мнения: 88
Много добър антихистаминов сироп.По добър от Зиртека.Обекчава кашлицата. При нас ими много добър ефект.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 83
При нас за уголемени сливици Ериус+Лимфомиосотис действа много добре.

# 9
  • Мнения: 1 984
Преди ползвахме само Фенистил ,кото имаше хрема и кашлица. Сега за пръв път купих Ериус и останах доволна. Кашля много по-малко.
антихистамините не са сиропи за кашлица. има си много по добри такива. даването им за кашлица /особено такава с бронхиален произход/ е ненужно и вредно!

# 10
  • Мнения: 410
От първите заболявания на Борис, се учудих, че винаги включват нещо антиалергично. Било с оглед да не е алергично детето към нещо.
Ериус пихме в боледуванията си в последната година . Сега се съмняваме за алергичен ринит и трета сливица и лекарят ни УНГ ни даде да го пием също + Флексоназе. За консултацията с алерголог, обаче, трябва да го спрем 10 дена преди това.
Наистина, облекчава кашлиците, подобно действа и Кларитина. Давам го само вечер, когато е болен и то в мин. количества.
Мисля следващия път да опитам без тях.

Нас като деца, никога не са ни давали антихистаминови препарати ей така.

Мода ли е?

# 11
  • Мнения: 516
Тонев, не сме се разбрали нещо. Аз не ползвам Ериуса ,като сироп за кашлица, а заедно с отхрачващ сироп- Мукоплант, Флудитек, Проспан. Защо не трябва да се включва антихистаминв препарат според теб? Защо смяташ ,че е вреден? На нас ни го предписват, за да намалят отока на лигавицата.

# 12
  • Мнения: 1 984
Тонев, не сме се разбрали нещо. Аз не ползвам Ериуса ,като сироп за кашлица, а заедно с отхрачващ сироп- Мукоплант, Флудитек, Проспан. Защо не трябва да се включва антихистаминв препарат според теб? Защо смяташ ,че е вреден? На нас ни го предписват, за да намалят отока на лигавицата.
прочетете и листовката и лс.

Общи условия

Активация на акаунт