Разранени зърна и прехранен бебо?

  • 575
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Какво да правя?
Бебо много лошо ми е разранил зърната, педиатърката ми каза да ги полекувам малко щото ще стане страшно и ще се наложи да отбия бебо. Но ако 2-3 дни се изцеждам и храня Фъстъчко от шише дали няма да свикне така и после да не иска да суче от гърда?
А и до вчера го кърмих на поискване, но той е много лаком и дърпа като невидял. Почнаха ни коликите от 2-3 дни.но вчера започна да реве още със събуждането си сутринтта, а вечертта чак се засиня от рев и не спираше нито за минута. Дойде педиатърката да го види и каза че е прехранен, червата му са раздути и трябва да има по-дълги почивки между храненията най-малко 2часа, а през ноща 5-6 часа. А това се е чисто нормирано хранене. Как да постъпя?

# 1
  • Мнения: 1 100
Мажеш ли си зърната с нещо? Ако не, започни. Гермастан, Бепантен, PureLan 100 на Medela вършат работа. Имах същия проблем преди месец. Дори пуснах тема "Бебо суче мляко с кръв". Оправих се като замених едно от кърменията с хранене от шише /тогава се хранеше по 5 пъти на денонощие/, а останалите бяха от гърда, но с протектор на зърното. Междувременно мажех зърната с крем не само след кърмене, а много пъти на ден. За 2-3 дни се оправих, а бебчо не привикна да пие от шише.
И аз кърмя на поискване, което е на 3-4 часа през деня и на 5-6 часа през нощта и едно от дневните хранения. Ако заплаче преди това, го успокоявам по други начини. Когато наистина е гладен е много убедителен и няма как да сбъркам Wink. Хубава е идеята за кърменето на поискване, но ако гърдата е все в устата му, няма как да не се прехрани. Според моите наблюдения бебета нямат мярка колко да се хранят. Ядат много и после повръщат  Joy, затова моят метод е комбиниран - "Контролирано кърмене на поискване" Laughing Бебчо наддава по 1 кг на месец и досега не е имал колики /чукам на дърво Wink/
Успех!

# 2
  • Мнения: 433
Дай малко повече инфо - на колко месеца е бебо, как наддава?  Това с раздутите черва ми се вижда голяма глупост, да се получи от кърма. Нощем храниш ли го?
По-скоро може би не се слагате на гърда добре - затова се разраняват зърната, а той не засмуква достатъчно мляко. И плаче, защото иска още,  а не че е прехранен. Повръща ли?

На мен много ми помага за зърната Лансинох, удобен ми е, защото съм мързелива, а това мазило не се налага да се отмива преди кърмене  newsm03

# 3
  • Мнения: 89
Бебо е на 10 дни, не знам още как наддава, нямаме си кантарче в нас. Нощното хранене не го пропускаме - и към 12 и към 03 си го търси, не пропуска. И наистина започва да повръща ако го храня на по-малко от 1.5 часа. Като го гледа доката ми показа, че коремчето му е много твърдо и надуто. Каза да го масажирам всеки път като го разповивам.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Доколкото виждам, бебенцето ти е само на 10-тина дни, т.е. е твърде рано, за да се говори за прехранване, още повече, че след като педиатърката е идвала у вас, едва ли е мерила бебето, за да има реална представа за наддаването му. При това при кърмени бебета почти никога не се получава прехранване, освен ако нямаш причина да смяташ, че имаш прекомерни количества мляко или при някои глешки в организацията на кърмене - ако опишеш как протича едно кърмене при вас, ще може да се прецени дали има нужда от някакви промени. От поста ти става ясно, че не се чувстваш комфортно от предложението на педиатърката да ограничиш храненето - а детето как се чувства, успокоява ли се от сученето?
Най-вероятната причина за рев и лакомо сучене е първия по-изявен скок в растежа, който се получава около 10-тия ден. Тогава децата са много неспокойни и ревливи и единственото, което ги успокоява донякъде, е сученето.
Имате ли нужното количество мокри и акани памперси за 24 - 5 добре намокрени и тежички и поне на 2 да има акано с големина на монета от 1лв и ясножълт цвят?

# 5
  • Мнения: 89
Педиатърката предположи, че може би кърмата ми е много силна и затова бебо да има проблеми при по-често хранене. Каза също че все още имам коластра. Аз смятам, че имам достатъчно кърма - след като бебо се насуче и даде пълен откат, изцеждам 40-60мл кърма. Но вчера, когато бебо се беше нахранил на поискване през около 1.5 часа, започна да повръща кърма, стоеше като пресечено прясно мляко, на пърцали.
А памперсите ни са наакани при всяка смяна (на 3 часа) с жълто ако, понякога става зелено и в него има какта казва свекървата нещо като "ядки".
Отгоре на всичко си имаме и по-силна жълтеница и ни изписаха да пием Лувелоза 1 банка за да я изчистим.

# 6
  • Мнения: 140
Po otno6enie na cedeneto triabva da vnimava6 - ima edin takav moment: karmata v na4aloto na xranento poti4a po-vodnista s cel da zadovoli nujdata na bebence ot te4nosti. Sled okolo 7-8 minuti poti4a xranitelnata 4ast i nakraia idva mnogo malko po koli4estvo, no visoko kaloriyna karma. Normalnoto xranene pri novorodeni e okolo 20-40 min spored tempa na sukane, no ne biva da e po-malko ot 15min.  Kogato zapo4ne6 da se cedi6, se predizvikva uveli4avane na karmata i taka bebo (4ieto stomax4e na tazi vazrast e dosta mani4ko i poema dosta skromni dozi) zapo4va da priema mnogo pove4e vodnista karma otkolkoto xranitelna. Taka 4e saveta mi e da si karmi6 na povikvane i da se cedi6, samo ako gardite ti sa napregnati i ti sazdavat diskomfort, a kogato go pravi6, da e v malki koli4estva dostata4ni da oblek4at gardite ti, no ne da gi izprazniat. Piy pove4e voda i gleday da xapva6 pove4e plodove, zelen4uci, meso i jitni xrani, kakto i oriz.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Слушай Хедра, Да ра добре ти казала относно цеденето, а за зърната определено Лансинокс, а не друго мазило с отмиване, че се получвава омагьосан кръг.... също ги намазвай с кърма и оставяй да съхнат на въздуха.... колектори за кърма също помагат.

Виж и тази тема, може да ти е полезна.

Общи условия

Активация на акаунт