Някой сблъсквал ли се е с това

  • 871
  • 8
  •   1
Отговори
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Синът ми от скоро(може би седмица) е станал много нервен,от най малкото нещо(скарване,вземане на нещо с което не трябва да си играе,и ей така без повод) започва да се бие.Понякога даже се тръшва на земята от яд и започва да я удря,трябва да става винаги това което иска.
Аз ли имам вина за това?Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, какво направихте.

# 1
  • Мнения: 27 524
Казват му детски пубертет  Grinning
Доста често срещано е, аз лично не съм се сблъсквала, синът ми е кротък и послушен. В Нашите деца има доста такива теми, поразтърси се и ще прочетеш какви мерки взимат майките. Макар че голям избор няма - търпение, по-малко да му се обръща внимание и да не се оставя да става на неговото, когато се налага.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 554
Според мен всички деца минават през това. Моята хубавица също се тръшкаше много по едно време , но аз никога не й обръщах внимание. Блъскаше си главата в земята и в началото много се притеснявах, но реших да я оставя да се тропне веднъж и да видя дали ще си вземе бележка. Два пъти си чукна главата в пода и спря на секундата. Всеки следващ път се правех на разсеяна и даже излизах от стаята. Без публика не й беше интересно да се тръшка и сърди. Даже и в парка съм я оставяла да се търкаля по земята, но никога не съм  позволявала да ме манипулира по този начин. Уча я , че така няма да получи нищо , че ако ме помоли , ако поиска спокойно без рев и тръш може да получи повече неща отколкото с писъци.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Казват му детски пубертет  Grinning
Доста често срещано е, аз лично не съм се сблъсквала, синът ми е кротък и послушен. В Нашите деца има доста такива теми, поразтърси се и ще прочетеш какви мерки взимат майките. Макар че голям избор няма - търпение, по-малко да му се обръща внимание и да не се оставя да става на неговото, когато се налага.  Simple Smile

newsm10

Случвало се е, неприятно е но се израства.ТЪРПЕНИЕ!

# 4
  • Мнения: 750
Според мен всички деца минават през това. Моята хубавица също се тръшкаше много по едно време , но аз никога не й обръщах внимание. Блъскаше си главата в земята и в началото много се притеснявах, но реших да я оставя да се тропне веднъж и да видя дали ще си вземе бележка. Два пъти си чукна главата в пода и спря на секундата. Всеки следващ път се правех на разсеяна и даже излизах от стаята. Без публика не й беше интересно да се тръшка и сърди. Даже и в парка съм я оставяла да се търкаля по земята, но никога не съм  позволявала да ме манипулира по този начин. Уча я , че така няма да получи нищо , че ако ме помоли , ако поиска спокойно без рев и тръш може да получи повече неща отколкото с писъци.

Именно и според мен това е правилният подход! И при нас, когато се тръшка не получава нищо.
Децата не трябва да манипулират родителите!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Незнам какъв е правилния подход.Казват,4е малко или много вси4ки деца преминават през подобен период.Силно се надявам детето ми да си остане кротко и в бъдеще,защото аз определено съм кибритлийка и незнам какво би станало.......

# 6
  • Мнения: 1 259
Аз съм чувала за "кризата на 3 годишните",но мисля че твоето дете от малко започва да я изживява...дано поне на 3 г. да я няма,че тогава е още по-изнервящо и за майката и за детето!

# 7
  • Мнения: 3 929
Ние все още сме на тази фаза. Просто не позволявам да се налага и да ме манипулира, дори това да ми коства продължителния му и сърцераздирателен рев. Веднъж да направиш компромис и с теб е свършено. Детето ще разбере, че може и ще продължава да се тръшка при всяко отхвърляне на неговите искания.

# 8
  • Мнения: 8 999
Непрекъснато ги съпътстват такива периоди - кризата на първата годинка, кризата на втората, на третата, и т.н. до двайсетгодишни, все преживяват някаква криза или някакъв вид пубертет. При малките е по-лесно - просто не му обръщаш внимание или се поскарваш. Никога не съм им угаждала и не съм се правила на маймуна - това с отвличането на вниманието или кроткото разясняване много не ме устройваше. Или се правя, че не ги забелязвам, или налагам наказания. Доста бързо излизаха от поредното тръшкане.

Общи условия

Активация на акаунт