Искам да споделя и да попитам нещо

  • 2 120
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Да спомена, че за пръв път съм във форума и малко трудно се ориентирам! Бременна съм във 5-6г.с. т.е. последния ми цикъл започна на 25 декември. Ходила съм на вътр. видеозон 2 пъти /за последно вчера/ и се вижда гестационния сак, който е нараснал от 3,4мм на 5,7мм, но вътре не се вижда да има ембрионче. Притесних се доста попрочетох доста по въпроса, но реших да попитам все пак изстрадалите по въпроса. Дали диагнозата е ясна...

# 1
  • Мнения: 27 524
Възможно е да е празен плоден сак, това се случва. Дано при теб не е така  Hug А какво казва лекарят все пак? В 6-та седмица би трябвало и пулс да има.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 585
Защо не се консултираш и с друг лекар да видиш какво ще ти каже и той.
Дано всичко е наред. Hug

# 3
  • Мнения: 1 317
Може овулацията ти да е била по-късно и съответно да си забременяла по-късно. При мен последния цикъл беше 20 ноември 2006, а като ходих на преглед началото на януари още не беше сигурно (има бременност, но се виждаше ембрионче) и чак към средата на месеца се установи със сигурност, така че не се шашкай. И както са те посъветвали другите потърси второ мнение Simple Smile

Успех!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Преди две години при мен се случи нещо подобно. Последният ми цикъл беше на 29.11, а в началото на януари все още не се знаеше със сигурност какво-що. В смисъл виждаше се плоден сак, но нищо друго. Бременноста ми беше за пръв път констатирана и потвърдена едва в 8-ма седмица. Резултатът е в подписа ми  Mr. Green. Изчакай още 10-15 дни и отиди отново на лекар. Успех   bouquet

# 5
  • Мнения: 953
В 5-6 г.с. се вижда само плоден сак, чак към 7-8 с. се вижда точицата в него и ако е добър ехографа може да се види и пулса.

# 6
  • Мнения: 15
Благодаря ви много! Смених 3 ехографа!! Единственото сигурно относно овулацията си - на 9-ти януари ходих на лекар и се видя, че ми се спукал фоликула преди около 9 часа!

# 7
  • Мнения: 30
На мен не ми се е случвало, но аз също мисля, че трябва да изчакаш още 1-2 седмици и ако пак е същото да отидеш при друг специалист. Ако си от София или Сливен, мога да ти препоръчам.

# 8
  • Банкя
  • Мнения: 823
Аз бях в твоята ситуация точно една година преди теб.

Последният ми цикъл беше на 24.12.
На 7.02 си направих тест - положителен, на 8.02 бях на гинеколог. Той видя само "жълтъчно мехурче", не и ембриона. Каза ми да отида след 2 седмици.
На 22.02 вече се виждаше ембрионът.
На 28.09 родих момченце.
И при теб всичко ще е ок - стискам палци newsm10

# 9
  • Мнения: 961
Бременноста ми беше за пръв път констатирана и потвърдена едва в 8-ма седмица. Изчакай още 10-15 дни и отиди отново на лекар. Успех   bouquet
И при мен беше така. Но едвам издържах 3-те седмици чакане между 5-тата и 8-та. Laughing

# 10
  • Мнения: 682
При мен се случи същото. В 6-та седмица се виждаше само сака. Докторът ми каза да изчакам още 1-2 седмици и ме предупреди за възможността за празен сак и мисед. Едва изкарах  седмица и половина, бях страшно притеснена, но слава Богу като отидох след това се видя ембрион и сърдечен ритъм. Така че изчакай още малко.

# 11
  • Мнения: 15
Чакам! Ужасно е, но ме поуспокоихте..  Whistling

# 12
  • Мнения: 9 973
спокойно!!!!!!!!!!! Peace

# 13
  • Мнения: 1 006
Когато отидох  на гинеколог,за да ми установят бременността бях в 5.г.с. и ми казаха,че се вижда плоден сак,но още е рано да се установи дали има ембрион вътре.

# 14
  • Мнения: 3 634
Как така "вътр. видеозон"? Доколкото знам и съмнение да имаш за бременност трябва да те гледа през корема. Бърка се само в краен случай, нали?

А колкото до чакането...много е досадно!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт