? за годност на яйцата

  • 14 944
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Според Вас стари ли са яйца на повече от месец в хладилника.Имам няколко, но се страхувам да ги направя каквото и да било, май ще трябва да ги хвърля?

# 1
  • Мнения: 1 564
Аз лично не бих рискувала с толкова стари  яйца. NaughtyКупувам винаги по малко,за да мога да ги използвам до седмица поне. Peace
Цитат
"Яйцата имат срок на годност 15 дни през лятото и 1 месец през зимата, така че дори когато ги съхранявате в хладилник, не забравяйте, преди да ги употребите, да проверите срока на годност.

Яйцата е по-добре да се съхраняват вътре в самия хладилник, а не на вратата му, където са поставени кутиите за съхранение."

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 13:19 от ninka

# 2
  • Мнения: 27 524
За малко дете не, но иначе стават.

# 3
  • Мнения: 3 830
Какъв беше методът за проверка годността на едно яйце?

Все го забравям... Rolling Eyes
Май, като го потопиш в чаша с вода, ако потъне, е добро, ако стои на повърхността, е старо.  newsm78

# 4
  • Мнения: 143
Ще пробвам, този метод и аз все го забравям.Но за по-сигурно май ще ги хвърля.То и аз купувам по малко, но тези ми ги дадоха домашни, бяха много и не успяхме да ги хапнем.

# 5
  • Мнения: 3 830
Значи сигурно са на повече от месец, щом са събирани в домашни условия и после харизани ви newsm78.

# 6
  • Мнения: 354
Май, като го потопиш в чаша с вода, ако потъне, е добро, ако стои на повърхността, е старо.  newsm78[/color]
Точно това е метода  Peace


Ако се притесняваш много - не ги ползвай.Но можеш да направиш нещо което има продължителна топлинна обработка и винаги счупвай всяко яйце в отделна купичка и след това го прибавяй , ако всичко е ок.Ще разбереш по вида , цвета и миризмата.Аз лично не ползвам яйца, които се разтичат след като ги счупя.

# 7
  • Мнения: 1 995
Аз мисля че няма проблем ако не  се консумират в суров вид - в смисъл в някакъв сладкиш
Когато имам съмнение за годността им  -  чупя  ги едно по едно в купичка - то си личи ,когато не е годно за консумация!
А защо не си зададеш въпроса колко време стоят в магазините ? И там ги държат в хладилник !
И ние си ги купуваме! И много рядко ми се е случвало да има развалено яйце!
 Годността им в никакъв случай    не е една седмица! Даже и да е домашно яйце!

# 8
  • Мнения: 27 524
Надето и Естелия са дали добри съвети. Яйцето плува във водата, когато мехурчето въздух в него е прекалено голямо станало. То се увеличава с времето на престой на яйцето. Колкото е по-малко, толкова е по-прясно. Това личи и при белене на твърдо сварени яйца. Но дори и по-голямото мехурче не означава, че яйцето е развалено, просто е стояло. Трайността им наистина не е малка. Навремето баба ми събираше яйцата в кошници от кокошките и ние след месеци сме ги взимали. И си бяха ок. И не ги е държала в хладилниК. Странното е, че и в магазините не ги държат в хладилник.  Thinking
Както ти е казала Надето, чупиш в купичка, ок е яйце, на което жълтъкът си остава цял след падането. Разтече ли се - хвърляй.

# 9
Срока на годност на яйцата е 30дни от излюпването.

# 10
  • Мнения: 3 830
Срока на годност на яйцата е 30дни от излюпването.

Искала си за кажеш от снасянето или? newsm78 Как така от излюпването? newsm78

# 11
  • Мнения: 3 036
За да не ги изхвърлиш направи нещо при което яйцето да е обработено при по висока температура.
Не варено или пържено,може би за заливка на мусака
В никакъв случай застройка на супа.

# 12
  • Мнения: 812
Нямам доверие в срока на годност на яйцата купени от магазин. Кой всъщност отбелязва този срок? Може би в магазина, където ги разпределят в различни разфасовки по 5, 10, и т.н. А кога са снесени, събрано е прилично количество за да бъде предадено по складове, оттам в магазинната мрежа...Докато стигнат домовете ни е минал повече от месец. Купувам много рядко, когато няма накъде. Използвам само домашни - от мамините кокошчици. Случвало се е да ги държа и повече от месец в хладилника, но тогава ги използвам само след топлинна обработка - пържени, варени и т.н. В никакъв случай за застройка и за сладкиши, при които белтъка се прибавя само разбит на сняг. Но и аз предварително чупя в купичка. Между другото майка ми, а и другите бабици на село никога не слагат яйцата в хладилник. Държат ги на кори или в големи купи на хладно.

# 13
  • Мнения: 1 802
Срока на годност на яйцата е 30дни от излюпването.

Искала си за кажеш от снасянето или? newsm78 Как така от излюпването? newsm78
Laughing Объркала се е май  Laughing
Иначе и аз хвърлям яйца,  които ми се разтичат - често се случва, купувам си предимно от магазин. Домашни яйца няма от кого да взема. Не съм се замисляла никога за годността на яйцата.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт