Какво прясно мляко и колко % давате на децата си.

  • 4 547
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 887
Здравейте на всички. Синът ми няма две години и му давам прясно мляко 1,5 - 2%. От кога мога да го увелича на 3%.

# 1
  • Мнения: 8
Цвети, имам син на 4г и започнах да му давам прясно мляко чак на 3г. Но знам, че 3 процента мога да давам от 2 и половина години , но от марките на "Елби", "Елена" и "Верея". Дано съм ти била полезна.  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 15 197
До навършването на 2-годишна възраст се препоръчва даването на пълномаслени млека на децата. Не нискомаслени, не обезмаслени.
Аз купувам ЕлБи.

# 3
  • Мнения: 1 029
аз давам бор-чвор от 3%

# 4
  • Мнения: 523
Тук педиатрите препоръчват след една година пълномаслено прясно мляко. Аз давах до скоро адаптирано, но ми казаха задължително да го спрем и да преминем на прясно пълномаслено. Така до 2 или 3 години, не запомних и след това може и 2 %.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Синята кутия на Верея.За мен това е най-хубавото мляко и е с много малък срок на годност.Има едно мляко "Малечко", написали са с колко витамини е и колко е полезно за деца и срок на годност над 2 месеца. Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Давам само пълномаслено  пр. мляко .
Някъде бях чела ,че децата трябва да  пият такова .
Те не са на диета  че да пият обезмаслени млека  Peace

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Синята Верея, Бор Чвор, Фибела давам. Като няма от изброените- което и да е 3%

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
От както започна да пие прясно мляко - на 1г и 6 месеца някъде, му давам 3,6% Верея- синята.

# 9
  • Мнения: 27 524
До навършването на 2-годишна възраст се препоръчва даването на пълномаслени млека на децата. Не нискомаслени, не обезмаслени.

Подкрепям;  Peace с корекцията до 3 годинки. Трябва да им се дава 3,6%. 

# 10
  • София
  • Мнения: 3 249
Синята кутия на Верея.За мен това е най-хубавото мляко и е с много малък срок на годност.

И аз такова давам, такова пием и ние. Peace Всъщност за момента само мюслито й приготвам с прясно мляко и веднъж застроих супа, но не й хареса.

Тук педиатрите препоръчват след една година пълномаслено прясно мляко. Аз давах до скоро адаптирано, но ми казаха задължително да го спрем и да преминем на прясно пълномаслено. Така до 2 или 3 години, не запомних и след това може и 2 %.


Искаш да кажеш, че вместо АМ преди сън вечер даваш прясно мляко? Може ли наистина? За киселото мляко знам, ама за прясното за първи път чувам. newsm78

# 11
  • Мнения: 523

Тук педиатрите препоръчват след една година пълномаслено прясно мляко. Аз давах до скоро адаптирано, но ми казаха задължително да го спрем и да преминем на прясно пълномаслено. Така до 2 или 3 години, не запомних и след това може и 2 %.


Искаш да кажеш, че вместо АМ преди сън вечер даваш прясно мляко? Може ли наистина? За киселото мляко знам, ама за прясното за първи път чувам. newsm78
[/quote]

Да, точно това исках да кажа. И аз бях малко учудена, защото съм от скоро тук и бях подготвена от БГ да пием АМ поне до две години. Там нали много го подкрпят адаптираното. Тук като ми каза лекарката ми стана странно, даже питах в темата на американските мами и се оказа, че в САЩ е такава практиката. Това се препоръчвало от Асоциацията на Американските педиатри. Та ние минахме на прясно мляко, защото така или иначе тук много трудно се намира адаптирано за след 12 месечна възраст.

# 12
  • Мнения: 546
Давам Елби, Верея и домашно, когато имам. Започнах да давам около 1г.2м. и винаги млякото е било пълномаслено  Peace

Аз също си мислех скоро да спра с АМ вечер и да го заменя с пълномаслено прясно.

# 13
  • Мнения: 27 524
И аз бях малко учудена, защото съм от скоро тук и бях подготвена от БГ да пием АМ поне до две години. Там нали много го подкрпят адаптираното. Тук като ми каза лекарката ми стана странно, даже питах в темата на американските мами и се оказа, че в САЩ е такава практиката. Това се препоръчвало от Асоциацията на Американските педиатри.

Тук също след годинка препоръчват да се мине на прясно.  Peace

# 14
  • Мнения: 508
аз също съм за пълномаслените млека не само прясно ,а и кисело

Общи условия

Активация на акаунт