как работи машината за унищожаване на документи?

  • 3 048
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
малко странен въпрос - сега ще обясня - интересува ме може ли лист да бъде поставен в машина за унищожаване на документи и да бъде нарязан на лентички само наполовина. И то без да се измачка много. Защо се интересувам? Дизайнер съм и искам да използвам такъв ефект за едни визитни картички.
Ще съм мнооого благодарна за отговора.  bouquet

# 1
  • Мнения: 150
Хич и не мога да си представя как точно може да стане това. Не ти помогнах, но можеш да се обадиш на някой от сервизите дето се занимават с ремонт на шредери и да питаш техниците. Търговските отдели надали могат да ти отговорят на въпроса.

# 2
  • Мнения: 3 830
Тази тема май е по-подходящо да бъде преместена в подраздел Наш Дом или Хоби.

И аз май не схващам принципа, който се опитваш да обясниш.
Ако може да се забави скоростта на рязане, за да може да се направлява движението на хартията.. newsm78

# 3
  • Мнения: 3 929
Ами, ръчно може. Слагаш листа, като го държиш, натискаш копчето, за да започне да реже и го спираш, докато стигне до мястото, до където искаш да бъде нарязан.

# 4
  • Мнения: 4 965
Ами, ръчно може. Слагаш листа, като го държиш, натискаш копчето, за да започне да реже и го спираш, докато стигне до мястото, до където искаш да бъде нарязан.

Само дето не ми се вярва, че останалата част на листа няма да се намачка.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 631
Абе листа, който НЕ е поставен в шредера (горната му половина) няма да се намачка, но пъхнатата половина ще се нареже и няма вече да е на листа (нали реже хартията и падат в кошчето лентички, дълги 3-4 санта)... Съответно няма да се получи май никакъв ефект  Thinking
Иначе повечето шредери имат копче за сипране по време на работа, за да не се нареже целия лист.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 702
Абе листа, който НЕ е поставен в шредера (горната му половина) няма да се намачка, но пъхнатата половина ще се нареже и няма вече да е на листа (нали реже хартията и падат в кошчето лентички, дълги 3-4 санта)... Съответно няма да се получи май никакъв ефект  Thinking
Иначе повечето шредери имат копче за сипране по време на работа, за да не се нареже целия лист.



Има два вида шредери: едните са с прави ножове и правят листа на лентички (с дължината на листа), а другите са с кръстосани и при тях лентичките се нарязват на по-къси парченца.
Мисля, че може да пуснеш да реже и после да спреш машината, но честно казано мисля, че не е подходящо за това, за което ти е хрумнало.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 456
 Laughing Може , ако спре тока или пък машината зацикли, но честно казано и аз се замислих за визитна картичка с елементи на частично "шредеросване" newsm78. Може и да стане ако е за човек свързан по някакав начин с този бизнес или пък е абстрактно-непредсказуем в действията си, което едва ли е добра реклама. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 631
Абе листа, който НЕ е поставен в шредера (горната му половина) няма да се намачка, но пъхнатата половина ще се нареже и няма вече да е на листа (нали реже хартията и падат в кошчето лентички, дълги 3-4 санта)... Съответно няма да се получи май никакъв ефект  Thinking
Иначе повечето шредери имат копче за сипране по време на работа, за да не се нареже целия лист.



Има два вида шредери: едните са с прави ножове и правят листа на лентички (с дължината на листа), а другите са с кръстосани и при тях лентичките се нарязват на по-къси парченца.
Мисля, че може да пуснеш да реже и после да спреш машината, но честно казано мисля, че не е подходящо за това, за което ти е хрумнало.

Мда.. Нашият в офиса е с кръстосани ножове. Току - що нарязах един лист. Пуснах го нормално и после натиснах REV копчето и шредера ми пусна листа. Отдолу се получи ефекта, който авторката търси!  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 606
Като стигне средата - дръпни шалтера. Дано да може да издърпаш остатъка цял.

# 10
  • Мнения: X
Да използвам темата, за да питам  колко широки излизат лентичките и има ли опция да избереш ширината им.
Благодаря предварително за отговорите!

# 11
  • Мнения: 2 631
Да използвам темата, за да питам  колко широки излизат лентичките и има ли опция да избереш ширината им.
Благодаря предварително за отговорите!

Няма опция да избереш ширината им, освен при закупуването на друга марка шредер  Mr. Green
Лентичните на нашия са около 5мм.

# 12
  • Мнения: X
Благодаря за отговора, kafe. Тази ширина перфектно ме устройва. Остана да намеря офис, в който имат шредер и са съгласни да ми накълцат няколко листа. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 631
Благодаря за отговора, kafe. Тази ширина перфектно ме устройва. Остана да намеря офис, в който имат шредер и са съгласни да ми накълцат няколко листа. Mr. Green

Стана ми интересно... За какво са ти накълцани листове?  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: X
Виж в една съседна тема- за квилинг.

Общи условия

Активация на акаунт