Моля за съвет!

  • 1 054
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте,
молбата ми е малко необичайна,но се надявам да има кой да ме посъветва.С мъжа ми се записахме на една екскурзия още преди 3 месеца, а аз забременях междувременно.Ще ходим в Аржентина,Чили и Уругвай в рамките на 13 дена.Много се притеснявам как ще понеса всички полети,дали има някакви хапчета или изобщо нещо измислено за бременните жени да не им прилощава толкова???Аз съм в 6 седмица в момента и откакто забременях се чуствам ужасно,постоянно ми е лошо,повръща ми се и ми е много ниско кръвното.Незнам как бих могла да да преживея това пътуване ,да не говорим пък да се зарадвам.Какво бих могла да взема с мен???

# 1
  • Мнения: 132
Влез в аптека и питай  Simple Smile там ще те посъветват по добре от нас мисля.

# 2
  • Мнения: 2 774
....или се консултирай с гинеколкога си   Peace....не знам дали не се правят и имунизации разни  Thinking

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Няма проблем да пътуваш, стига да нямаш здравословни причини за обратното.Но за подходящите лекарства се консултирай с гинеколог и то след като те прегледа с ехограф.

# 4
  • Мнения: 8 999
За дестинацията - направо ти завиждам. Преди 2 г. бях в Аржентина и си начесах крастата, но в Чили и Уругвай ми се ходи много, но не мисля, че ще се случи някога. Полетът е много тежък - 14 часа. Без да съм бременна, като кацнахме на летището в Буенос Айрес, половин час не можах да се разпъна, така се бях сгърчила на тясната седалка, а краката ми отекоха страшно. Посъветвай се с гинеколога си. По принцип летенето със самолет не е противопоказно и не застрашава нито теб, нито бебето, но ако се чувстваш зле, ще го понесеш много трудно. За прилошаването може да пиеш Деган, има и хомеопатични препарати /мисля, че се казва Куколин/, но това е най-малкото зло. Седенето на едно място, при това тясно и не чак толкова удобно /предполагам, че няма да сте в "бизнес класа"/, е направо влудяващо.
А кога ще е екскурзията - в момента там е разгара на лятото, доста е горещо.

# 5
  • София
  • Мнения: 21
Ами екскурзията ще е сега на 6,02 заминаваме.....да разбрах че полета е ужас!В моментатам е 30 градуса което ме плаши допълнително....ще падне едно криене от слънцето!Най-много от всичко ме притеснява че съм в много ранна бременност дано всичко е наред,ако знаех че така ще стане нямаше никога да се запиша.  Sad

# 6
  • Мнения: 4 965
Ти си преценяваш, но аз бих се отказала от екскурзията. Пътят, натоварването, емоциите - виждат ми се много.
Когато забременях, се отказах от страхотна екскурзия до Израел и Светите земи. Не съжалявам, че се отказах. Направихме екскурзията, все пак - 3 г. по-късно.

# 7
  • Мнения: 1 347
Това, което се сещам в момента, е, че по време на пътуването със самолета е много важно често да се раздвижваш. Предполагам, че могат да се открият в Интернет надеждни съвети по отношение на пътуването - има си дреболии, които човек, ако спазва, може много да си улесни живота Simple Smile
Поздрави и ви желая прекрасна екскурзия!!!  Hug

# 8
  • Мнения: 1 217
Честно казано аз не бих тръгнала.
Както си описала състоянието си/много добре ми е познато/,и 14 часов полет,и 30 градуса жега,чужда държава и ранна бременност-ето тези фактори направо биха ме отказали от каквото и да е пътуване,ако ще и на Луната.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 183
Най-напред за ваксините за по-екзотични дестинации - доколкото знам, се правят около 6 месеца предварително, така че това отпада.
Екскурзията е страхотна, но ако по някакво щастливо стечение на обстоятелствата не спре да ти става лошо, мисля, че ще се измъчиш.
На мене ми ставаше много лошо в началото на бременността, и нищо не ми помогна.
Задължително се консултирай с гинеколог.
Единственото обнадеждаващо, което мога да ти напиша, е че точно в периода в който най-много ми ставаше лошо, два пъти бях на сватба -
на собствената си, и като кума. Е точно в тези два дни, вероятно заради силните емоции, се чувставх прекрасно.

# 10
  • София
  • Мнения: 21
Просто варянта да се откажа го изключвам.Пуснала съм си отпуск от работа вече за две седмици,а и сме платиле 7000евро...никой няма да ни възтанове парите...

# 11
  • Мнения: 268
Аз пътувах в 8г.с. Е, пътешествието не беше толкова далечно като твоето, но пак включваше самолетни полети. Аз също повръщах много в началото на бременността, но нито по време на полета, нито по време на пребиваването ми в чужбина ми ставаше лошо - не знам как стана...може би от смяната на климата Grinning. Така че не е задължително пътуването да ти понесе лошо. Аз на твое място не бих се отказала от екскурзията Peace

# 12
  • Мнения: 4 965
Просто варянта да се откажа го изключвам.Пуснала съм си отпуск от работа вече за две седмици,а и сме платиле 7000евро...никой няма да ни възтанове парите...

Е, ти си преценяваш приоритетите. Peace

# 13
  • Мнения: 4 784
Пожелавам ти да си изкарате приятно! Дестинацията е страхотна! Аз ако бях обаче на твое място, незнам дали бих тръгнала, каквото и да ми струваше. Чувствах се отвратително през цялата бременност, но точно времето 3-4 месец се чувдтвах ужасно. Непрекъснато гадене и повръщане. Даже от къщи неможех да излезна, за работа и дама неможеше да става въпрос. Както чета, ти явно нямаш проблем да си ходиш на работа, може би не е чак толкова зле положеннието при теб. Аз пиех Деган против повръщането, но нищо не помагаше. Едва изкарах една почивка на море - 10 дни и то повечето време в стаята, горкият ми мъж! Към 5 месец мааалко се нормализилаха нещата, придобих кураж и ходих и на няколко места из Европа, само дето честичко спирахме колата да повръщам. Но хубавите емоции надделяха!

# 14
  • София
  • Мнения: 627
Аз пътувах в 8г.с. Е, пътешествието не беше толкова далечно като твоето, но пак включваше самолетни полети. Аз също повръщах много в началото на бременността, но нито по време на полета, нито по време на пребиваването ми в чужбина ми ставаше лошо - не знам как стана...може би от смяната на климата Grinning. Така че не е задължително пътуването да ти понесе лошо. Аз на твое място не бих се отказала от екскурзията Peace

И аз така - пътувах до Малта. Малко ми беше лошо като кацнахме там, но мисля,че това беше от недоспиването-беше нощен полет. Иначе други проблеми съм нямала.

Общи условия

Активация на акаунт