Кучета и деца в парковете?

  • 3 157
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Здравейте мами,пиша тази тема за да изразя възмущението си от отношението на нас хората към собственото си бъдеще.От няколко дни времето е приятно за разходки и аз и бебка сме по цял ден на разходка в парка(Заимов).Имам много ужасяващо наблюдение, че в парка деца НЯМА ,но кучета дал господ.Чудя се как ли да има деца като домашните любимци са превзели това прекрасно място.Възмутена съм от стопаните на тези кучета.Нямат каишки наморници да не говорим и най лошото е ,че им хвърлят пръчки на алеята за разходка ,а не на полянката приспособена за игра с тях.Две дечица бяха повалени пред очите ми от едно прекрасно Чао чао , а стопанката му не си взе поука и не го върза.На какво прилича това питам аз?Деца или кучета в парка?  Вие как мислите ,че можем да решим този проблем?Да не говорим ,че детето ми сега проходи и е пълно с изпражнения от които не мога да я спася.Аз също обичам кучета ,но това е направо безобразие.Извинявам се ако вече има такава тема.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 13:23 от ivenceto_s

# 1
  • София
  • Мнения: 1 342
Здравей,Ивенце,при нас проблема е същият в Южния парк.Кучетата са адски много и са на глутници,ограничила съм си разходката до минимум,избягвам да навлизам в парка без придружител,лошото,е,че въобще незнам какво би могло да се направи!
Света е малък,радвам,се,че форума ни събра,а пък като дойде лято и ще се виждаме в парка Заимов(аз съм Диди) Grinning

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мисля, че трябва да се направят паркове за кучета на повече места, май в Добрич има такъв (по далечни спомени, мамите от там да споделят)

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
В нашият парк добре сме си разпределени -има място и за двете групи и няма проблем Peace
Заглавието на темата е малко некоректно според мен Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
То решение на проблема отдавна има - има определени за кучета места, но никой (визирам собствениците на кучета) не спазва това. А пък и няма кой да контролира. Щото ако започнат да събират глоби за всяко изпражнение, което не е събрано от собственика на четириногото май ще започне да им пука. След като съвестта им не работи, поне глобите да вършат работа.
Аз също съм отвратена от близкия до нас парк, зад Сити Центъра - лайната са по алеите и дори в детския кът. Повдига ми се. Точно затова съм ограничила до минимум разходките с малката. Тя иска да ходи, ама пусто все бомби уцелва  ooooh! Колелалта на количката също не винаги успявам да спася.
И май най-големия проблем е културата и манталитета на българите....

# 5
  • Мнения: 9 973
и аз малко съм бясна,преди дни куче с моите размери мина през мен,а детето беше на кенгуруто.Още имам синина от сблъсъка,а стопанина ми се усмихна и нищо повече #2gunfire

# 6
  • Мнения: 3 157
Преди дни имаше същата тема и в крайна сметка не намерихме решение на проблемhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256814.0а-

# 7
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Заглавието е провокативно и темата отново ще се изроди. Аз няма да взема отношение, защото съм с две кучета и бебе  Wink.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 973
Харесвам кучетата, НО децата са преди всичко.
Много ме е яд, че няма къде спокойно да оставя детето си да се разхожда, а вечно дебна като някой диверсант  #Cussing out

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Заглавието е провокативно и темата отново ще се изроди. Аз няма да взема отношение, защото съм с две кучета и бебе  Wink.

Аз пък ще взема отношение, защото в същия парк си разхождам детето и не съм имала никакви проблеми с кучета. Имам и куче, но не го водя заедно с детето, защото е много диво и ми е трудно. А деца има много, не е вярно, че няма. Кучетата, които са пуснати, не са агресивни. За лайната съм съгласна - време е стопаните на кучетата да се научат да ги прибират. Това е единствения проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 711
Аз съм била и от двете страни на барикадата, т.е. преди разхождах куче в парка, после пък дете.
Не съм си водила кучето при майки с малки деца, и обратното. По едно време констатирах, че в нашият парк има повече кучета отколкото деца. Сега нещата са балансирани.

# 11
  • София
  • Мнения: 672
Заглавието е провокативно и темата отново ще се изроди. Аз няма да взема отношение, защото съм с две кучета и бебе  Wink.

Аз пък ще взема отношение, защото в същия парк си разхождам детето и не съм имала никакви проблеми с кучета. Имам и куче, но не го водя заедно с детето, защото е много диво и ми е трудно. А деца има много, не е вярно, че няма. Кучетата, които са пуснати, не са агресивни. За лайната съм съгласна - време е стопаните на кучетата да се научат да ги прибират. Това е единствения проблем.

И аз съм съгласна! В заимов има много дечица - и ние онзи ден бяхме. Че има и кучета - има, ама помислете, че кученцата са като децата и те трябва да се разхождат. За две неща съм съгласна - големите кучета - вързани и собствениците да събират изпражненията на животинчетата. Но като цяло моля ви, не драматизирайте че кучетата са повече от децата!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 364
Бургас има прекрасна морска градина, пълна е с мами и дечица... НО от домашните помияри спасение няма!!! Когато дойдох за първи път в този прекрасен град (от Видин съм, но живея в Бургас), бях впечатлена, че няма нито едно бездомно куче. Докато не видях как хората си разхождат домашните любимци в морската - без каишка и намордник!!!  #2gunfire Ротвайлери, ризеншнауцери, овчарки тичат на воля. Вече съм решила да си нося спрей против кучета за всеки случай!
Разбира се, че ДЕЦАТА са по-важни от всичко друго!!!!

# 13
  • Мнения: 357
Аз мисля че и за двете има достатъчно място в парка, стига и родителите и стопаните на кучета да се съобразяват един с друг. Аз нямам куче, по съм почитател на котешкото съсловие  Laughing, но мисля, че и те са душички, които искат да имат къде да си тичат на воля и т.н. Друг е въпроса как стопаните са ги научили. За съжаление в България никой не глобява за това че кучето се е издрискало на алеята или площадката , където играят и деца Sad а в чужбина стопаните се имат в себе си пликче, събират изходеното, хвърлят го ... лично съм била свидетел Peace та докато няма култура в този аспект, ще има и недеволни ... в случая щом не може стопанина да си държи кучето да не налита и да ака навсякъде ( знаем за опасността от тении и др..) значи не му е мястото при деца, защото е опасно, но нещата можеше да са други, ако на хората ни пукаше един за друг - тук само гледаме как да си навредим и оплюем - жалко че децата така ще израстнат  Sad но пък да са ни живи и здрави и ще се съобразяваме с обстоятелствата  Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
И май най-големия проблем е културата и манталитета на българите....

 Peace

Обичам и кучета, обичам и деца. Редно е да си има разделение на парка и за двете групи и да се спазва. Тук е така - парковете са разделени на две - в едната част са си само кучкарите, в другата - децата и големите. И всички са доволни.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт