Какъв бойлер ползвате у дома ? Доволни ли сте ?

  • 20 439
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
На път сме да влезем в новия си апартамент, но преди това трябва да си вземем бойлер, та за това търся съвет от вас-какъв бойлер ползвате у дома и доволни ли сте ? За сега сме се насочили към неръждаем - независимо дали е на Светльо Шишков или Елдом Инвест, но това е просто, защото нямам информация за други марки. За това - моля помогнете !!! newsm78 baby_neutral

# 1
# 2
  • Мнения: 606
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260895.0

  Виж какво съм писал. После ще ми благодариш. Иначе нашия е Татрамат със серпентина и се топли от газовия котел. Евтин бойлер ми се е спуквал - прави красиво наводнение с вряла вода.

# 3
  • Мнения: 824
Нашият е Stiebel Eltron.Много сме доволни.Много му е дълга гаранцията и има голям брой функции,предпазващи от неблагоприятни последствия.Единствения недостатък е,че при работа,от предпазният клапан капе малко вода(нарочно).Ако все пак трябва да гърми,се предполага,че този клапан ще се задейства и ще предотврати избухване.
Подходящ е за инсталиране в баня,а не в сухо помещение.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Нашият е "Теси" 80 литров.
Сложен е в тоалета, който е до банята. Пуснат е на максимум денонощно. Гореща вода има винаги, дори и след като се заплицикам в банята повече от 30 мин. след мен може спокойно да се изкъпе още някой. Загрява вода от 0 градуса до 90 градуса и се изключва сам за около 2 часа.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 692
12 години ползвахме бойлер.През първите 4 от тях бяхме съа Стибел Елтрон.Толкова му беше живота!
След това купихме на Елдом Инвест и 8 години вярно ни служи.Вече не го ползваме,но ако се наложи може пак да влезне в употреба.

# 6
  • Мнения: 682
Дипломат с неръждаем водосъдържател. Препоръча ни го приятел, който работи в магазин за ел.уреди. Много сме доволни от него.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 702
Елдом инвест 120л. Включен е денонощно на 2, а когато аз или щерката си мием косата го увеличаваме за около 20 мин на 4.
Нито веднъж не съм оставала без топла вода въпреки купищата чинии, които ежедневно се мият у нас (още не сме си взели миялна).
В предния апартамент бяхме с 80литров и редовно се доизмивах с хладна вода.

# 8
  • Мнения: 1 554
нашия е Елдом Инвест 80л от тумбестите  ве4е 4 година го ползваме Peace

# 9
  • Мнения: 3 622
Бойлера ни е на Елдом Инвест - доволни сме  Peace

# 10
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
дипломат много доволни

# 11
  • Мнения: 3 675
Ние сме с елдом инвест/дипломат/ 80л вертикален, с анодна защита.доволни сме.

# 12
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Неръждаем е на Светльо Шишков , ползвам го 6-7 год. без да се изключва. Повече от доволна съм.  Peace

# 13
  • Мнения: 3 323
12 години ползвахме бойлер.През първите 4 от тях бяхме съа Стибел Елтрон.Толкова му беше живота!

А, стига, бе! Нали е с 10 години  гаранция!? Сакън - не думай! Предишния ни беше Уиърпул - 8 години - без грешка, от една година сме с Стибъл... дано не е вярна прогнозата...

# 14
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
12 години ползвахме бойлер.През първите 4 от тях бяхме съа Стибел Елтрон.Толкова му беше живота!

А, стига, бе! Нали е с 10 години  гаранция!? Сакън - не думай! Предишния ни беше Уиърпул - 8 години - без грешка, от една година сме с Стибъл... дано не е вярна прогнозата...

ЗАбравих , ма бабешка ми работа.  Crazy
На 3 етаж и аз съм с такъв бойлер , април месец ще стане 11 год. Не съм имала ядове и с него. Hug То и уредите , като жената - как уцелиш.  hahaha

# 15
  • Мнения: 274
Нашият е "Теси" 80 литров.
Сложен е в тоалета, който е до банята. Пуснат е на максимум денонощно. Гореща вода има винаги, дори и след като се заплицикам в банята повече от 30 мин. след мен може спокойно да се изкъпе още някой. Загрява вода от 0 градуса до 90 градуса и се изключва сам за около 2 часа.
[/quot
С ДВЕ  ръце  за ТЕСИ!

# 16
И ние имаме Теси, много сме доволни, загрява много бързо и е икономичен.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 228
7 години бяхме с Теси. Наскоро протече и пак го заменихме с Теси.  Wink

# 18
  • Мнения: 279
Ние сме със Самсунг от 2 години, за сега сме доволни bowuu

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
С теси сме, но имах инцидент с него.
Тъй като преди години гърмя бойлер на комшиите и имам страх от тези работи, бойлера се включва и след 2 часа се изключва (температурата на водата беше 80С градуса). И така 2 годино, до кате един ден не го забравих и се чу едно "ДУМ" и бойлера изключи на 90 градуса и не поиска да се включва. Първото което ми мина през ума , беше за нагревателя. Свалих му капака, и го замерих - оказа се здрав. Огледах терморегулатора, и ми направи впечатление, че винтовете му бяха развивани поне 3-4 пъти ..... разглобих го и се видя, че е задействана 2-та защита (италианско производство) и не може да се върне в работно състояние сам. Смених го с нов и съм го настроил на 65-70 градуса да работи .... Стария го ремонтирах, но не мисля да го ползвам, съсщо така и не бих си купил повече бойлер теси .....

# 20
  • Мнения: 218
аз съм с Матев - Хасково... 4 броя... привърженик съм на горещо поцинкованите, ама вече ги спряха от производство заради ЕС... неръждавейката им е много добра...

откакто в продължение на 5 години всеки декември правих бойлер / Елдоминвест - демек Дипломат / тази фирма съм я зачеркнал с дебели линии...

п.п. някой ми беше казал, че всички водосъдържатели са внос и тука само ги сглобявали бойлерите....

# 21
  • Мнения: 1 532
Аз съм изключително доволна от бойлерите тип "проточен"- супер икономични, нон-стоп топла вода, не нагряваш вода, която не ползваш. Само не мога да се сетя марката, някакъв измислен беше, ако сега се наложи да вземаме , сигурно щяхме да вземем проточен на Елдом Варна. Има и на Сименс и други чужди марки, но са по-скъпи.

# 22
  • Мнения: 2 005
Дипломат от 2004г. със серпентина към локалното парно - перфектен е. Да чукна на дърво. Joy   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 11 114
С Теси сме, но на никой не препоръчвам тази куца марка...
Още на първата година се проби водосъдържателя, техника каза смяна. Да обаче се оказа че нямали същия модел и не можело да се смени. Така цял месец се къпем с канче, накрая ми писна и развъртях сума телефони, включително на производителя и нов бойлер се намери ...
След година смененият бойлер започна да не изключва на необходимата температура, стрелката на термостата отиваше до края, как не гръмна (да чукна на дърво) не знам ... Ремонтираха го, до кога ще е читав не знам, но никога повече няма да си купя ТЕСИ !

# 24
  • Мнения: 786
А сега избирай де  newsm78

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
С Теси сме, но на никой не препоръчвам тази куца марка...
Още на първата година се проби водосъдържателя, техника каза смяна. Да обаче се оказа че нямали същия модел и не можело да се смени. Така цял месец се къпем с канче, накрая ми писна и развъртях сума телефони, включително на производителя и нов бойлер се намери ...
След година смененият бойлер започна да не изключва на необходимата температура, стрелката на термостата отиваше до края, как не гръмна (да чукна на дърво) не знам ... Ремонтираха го, до кога ще е читав не знам, но никога повече няма да си купя ТЕСИ !


оооо значи не само при мен го е имало този проблем ..... сериозно трябва да си прегледат терморегулаторите, ще стане някоя беля.

# 26
  • Мнения: 4 970
НИе сме с Елдом -80л, хоризонтален.Ама не съм доволна.ПОлзваме го от скоро.Проблемът е че бързо свършва топлата вода Rolling Eyes.Май с повечето хоризонтални го има този проблем... newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 11 114
С Теси сме, но на никой не препоръчвам тази куца марка...
Още на първата година се проби водосъдържателя, техника каза смяна. Да обаче се оказа че нямали същия модел и не можело да се смени. Така цял месец се къпем с канче, накрая ми писна и развъртях сума телефони, включително на производителя и нов бойлер се намери ...
След година смененият бойлер започна да не изключва на необходимата температура, стрелката на термостата отиваше до края, как не гръмна (да чукна на дърво) не знам ... Ремонтираха го, до кога ще е читав не знам, но никога повече няма да си купя ТЕСИ !


оооо значи не само при мен го е имало този проблем ..... сериозно трябва да си прегледат терморегулаторите, ще стане някоя беля.

Терморегулаторите и не само тях, но едва ли ще стане ...

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 702
НИе сме с Елдом -80л, хоризонтален.Ама не съм доволна.ПОлзваме го от скоро.Проблемът е че бързо свършва топлата вода Rolling Eyes.Май с повечето хоризонтални го има този проблем... newsm78


Нашият беше вертикален, но пак не ми стигаше водата. Даже започнах да я спирам, докато се сапунисвам, за да ми остане за изплакване.
Виж 120л. си е друго  Hug

# 29
  • Мнения: 4 970
ами, ние го взехме за временен и реезервен вариант, тъй каот очакваме скорошна газификация.Явно това си им е проблем Rolling EyesАми - ще се къпем бързичко Grinning

# 30
  • Мнения: 70
теси ама никък не съм доволна от него

# 31
  • Мнения: 134
Имахме на Матев-Хасково, голям боклук излезна. Откакто сме го купили преди 5 години все нещо му се разваляше Close, ноември месец купихме на Елдом инвест, засега работи добре дано да е така и занапред Peace.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 492
Ние сме с централна парно ,но сестра ми браха бая ядове с Теси и то точно с терморегулатора май беше.След като го смениха няколко пъти смениха бойлера и си решиха проблема.

# 33
  • Мнения: 721
И ние сме с Теси, не съм доволна - тече вода когато го пуснем. Майсторът каза, че било нормално, но мене хич не ми изглежда нормално да се събира по литър вода на всяко топлене.
Чакам да пускат ТЕЦ, ако не стане и за следващия сезон ще го сменям.

# 34
  • Мнения: 786
А какво ще кажете за този http://www.otoplenie.eu/php/product_profiles.php?id=428, чудя се да го поръчвам ли? Не мога да разбера каква е толкова разликата между този модел и обикновеният (Ocean), освен дизайна и незначително по-малкият обещаван разход на енергия? Това е максимално големия, който мога да си позволя, толкова място имам. Още повече, че тавана ми е гипсокартон и за да стигне до бетона майстора ми обеща, че с десятки анкер болтове трябвало да стане, но не знам тези 30 кг сигурно ли ще се закрепят  Rolling Eyes

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381


И ние на скоро имахме този проблем. А уж похвалих Теси преди това в темата.
Добре, че хванахме в последният мномент, че терморелето не работи. Стрелката показва 90 градуса, а вътре е кипяло и вряло. В един момент от чешмата изригна вряла пара.... как се отървахме на косъм.... още настръхвам като се сетя! Сменихме терморелето.... да видим това Теси докога ще издържи.


 

# 36
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
на Елдом инвест-2 малки-доволна съм,вече 4 година се ползват,един голям на Теси,който се ползва рядко и нещо май се е скапало терморелето.Двата стари в баните сега погледнах също са на Елдом инвест-нямат грешка,така че явно те са най-издръжливи.

Препоръчайте ми и на мен бойлер,който да се свърже с локалното парно.Извинявам се на авторката,че и използвам темата.

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Проточен "Дипломат" Peace

# 38
  • Мнения: 786
Стига ли ви дебита му за къпане?
Колко киловата е и усилихте ли си преди това инсталацията?
А ако спре тока Sick какво правим?
От колко време сте с него?
 Grinning

# 39
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Дебита е достатъчен. Затопля водата добре, дори става твърде гореща, та усилвам студената. Налягането е малко по-слабо в сравнение с това на ТЕЦ-а, но е добре. Мощността е 8 и половина киловата, това е максимума, който може да се сложи за монофазен ток. Другите, по-мощни от това, изискват трифазен ток, а на мен не ми се разправяше. Обаче е достатъчен и така. Инсталацията се подсилва. По принцип трябва се включи от техник от сервиза, ама от сервиза ми се направиха на интересни, много адреси имали, щели да ме запишат чак за след 3 седмици. Реших да не ги чакам и извиках електротехник да го върже. Той подсили инсталацията с някакъв усилвател, или допълнителен бушон  newsm78 забравих как се нарича точно. После свърза и бойлера и го окачихме на стената. Цялата процедура трае по-малко от час и струваше 25-30лв с подсилването. Само че отделно се купува специален кабел, техника ще ти каже какъв точно. Не се опитвай да го вържеш сама, опасно е. От 2г. сме с него. Има и едни други бойлери, които се монтират направо към  водопроводната система и има топла вода едновременно във всички чешми в къщи, но тогава ще ти трябва по-мощен, от тези за трифазния ток, този е слаб за тази цел. В смисъл, става, но ако някой се къпе  банята, а друг пусне чешмата в кухнята, дебита няма да е достатъчен. Или поне така ми казаха в магазина. А и този модел не е за такова свързване. Иначе за другите чешми може да се сложи друг, по-малък отделен проточен, от 5 киловата например, достатъчно е. Ако спре тока, естествено не може да се ползва, но при нас почти не спира. Топлата вода от ТЕЦ-а, обаче често спира поради аварии и често изобщо не е топла (а сметките са убийствени, че твърде много хора от входа са се отказали и от нея, и от парното), поради което го и купих  бойлера.
Иначе съм къпала с него дори и косматото ми куче, дебита е напълно достатъчен  Mr. Green Пълня и ваната, няма проблем. И още - излиза доста икономично, тъй като на практика загуби на енергия няма, т.е. работи само когато има нужда от него и затопля моментално, топлата вода не свършва, а през останалото време си е изключен. Мисля, че гаранцията му беше 3г., към него в комплекта си има и подвижен душ със стойка.

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 02:25 от Unknown_lady

# 40
  • Мнения: 19 473
12 години ползвахме бойлер.През първите 4 от тях бяхме съа Стибел Елтрон.Толкова му беше живота!

А, стига, бе! Нали е с 10 години  гаранция!? Сакън - не думай! Предишния ни беше Уиърпул - 8 години - без грешка, от една година сме с Стибъл... дано не е вярна прогнозата...
Не искам да те тревожа, но след за осем години два пъти смених Стибел Елтрон, като първия път така се беше развалил, че направо се беше "отхлупил" като вряща тенджера. Добре пак че не избухна. Следващия нещо му се развали непоправимо и го хвърлихме. Понеже сме с два бойлера, имам горчив опит и от бойлери на Матев Хасково, той пък се проби и протече вода върху електрическата част, стана късо съединение, направо ужас - това след около 4-5 години употреба. Сега от няколко месеца сме с два бойлера на Елдом - неръждавейки. Стискам палци и чукам на дърво, че ако и те се повредят, не знам от космоса ли ще си изписвам бойлер.

# 41
  • Мнения: X
Много Ви благодаря за съветите !  bouquet  bouquet  bouquet Вече си взехме този http://www.zora-bg.com/main.php?p=products&s_p=product_detai … d=438&hotels= и се надявам всичко да е сполучливо.   bouquet  bouquet  bouquet

# 42
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ние сме се спря ли на това:

Ще се радвам ,ако някой сподели нещо.

# 43
  • Мнения: X
И ние разглеждахме точно тази оферта, но не си спомням какво конкретно ни спря да го купим. Разгледайте наистна обстойно техническата характеристика, защото имам бегъл спомен, че някъде имаше нещо недоизказано и затова не го взехме. newsm78 Наистина огледайте всичко и най-вече той. УСПЕХ   bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • Мнения: X
Под ТОЙ имах предвид съпруга ти !!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 45
  • Мнения: 4 585
И ние сме с два, най-обикновени Илдом инвест. 5г гаранция, какво ровече да искам.
Добра е топлоизолацията, вного бавно изстива водата. Друго, което ви харесва, че терворегулатора е изкаран на лицето, слагам го на около 40гр. и през деня за
миене пускам само топла вода, не хабя вода да го натаманявам да е с подходяща
температура водата.

# 46
  • Мнения: 751
И нашите са Елдом инвест и сме много доволни. Peace

# 47
  • Мнения: 4 970
Ние също сме с Елдом- 80 л.хоризонтален, ама мнгоо бързо изстива водата Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 120
Нашите и двата са на  Елдом инвест .

# 49
  • Мнения: 745
Скоро си взехме един от новите модели на Елдом  - нагласяш си час за включване и изключване, показва колко ток е изразходил, колко градуса е водата в момента....абе хубав е и има 5 години гаранция  Peace

# 50
  • Мнения: 4 585
Ние също сме с Елдом- 80 л.хоризонтален, ама мнгоо бързо изстива водата Rolling Eyes
Да не са разменени местата на връзките?
Там, където трябва да влиза студената вода в
бойлера, да сте скачили връзката за гореща вода?

# 51
  • Мнения: 4 970
Всичко с монтажа е наред.ПРоверявахме всичко... Rolling Eyes Просто бързо свърпва водата, а и не се задържа гореща много време след като загрее.

# 52
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ползвам български проточен, Емона,  вече 5г го имам. Не заема място и винаги имам топла вода.

# 53
  • Мнения: 4 585
Като недостатък бих посочил, че няма дневна, няма нощна енергия.
Каквато ползваш, такава плащаш, на момента. За по-многолюдно семейство
добър вариант е газов бойлер, не знам обаче дали излиза по-евтино.
Той също заема малко място. Топлата вода няма свършване, като спре тока,
минавате на свещ.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 702
За газовия бойлер обаче има изисквания към помещението, в което се монтира. И аз съм фен на газта, но нямаше начин при нас.

# 55
  • Мнения: 35
Каквото и да изберете - всичко в крайна сметка е въпрос на късмет - все пак е техника ... 

# 56
  • Мнения: 4 916
В момента бойлер нямаме, но на наемателите сме сложили "Дипломат" - за последните няколко години не е имало оплаквания. Докато живяхме в къща, бяхме с 120 литров АЕГ - великолепен беше, просто нямам думи да опиша колко бях доволна от него. За 5 мин. от включването до изключването затопляше вода за къпане на двама души и за миене на съдовете, и оставаше гореща вода.

# 57
# 58
  • Мнения: 1 103
Ние сме с Теси доволни сме  Peace

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Имам два бойлера на Матев. Един 80л и един 200л със серпентина, ама лятото и на ток работи. 80л е на 4ри години, другия няма 2, оплаквания нямам. Неръждавейки и двата.
У нашите е пак на Матев, 7-8 г минаха и не се е развалял също.

# 60
Дипломат-пълен боклук

# 61
  • Мнения: 1 175
200 литра на Дипломат със серпентина.Засега нямам забележки.

# 62
  • Мнения: 1 080
дИПЛОМАТ - и аз нямам забележки!!!

# 63
  • Мнения: 1 558
МАТЕВ - Хасково!

# 64
  • Мнения: 1 925
Ние сме с Теси от 2 години 100 л. нямаме проблем за сега, винаги имаме топла вода, къпя се съвсем спокойно.  Peace В предишната квартира се развали "соц" бойлера и хазаяина сложи на Светльо Шишков, ползвах го 2 години, развалисе 2 пъти.

# 65
  • Мнения: 5 178
на Елдоминвест 80 л, хоризонтален..
Свалили сме му темп и е включен нон-стоп, водата стига за нашето семейство Simple Smile

# 66
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Газов бойлер-от испанските. Доволна съм. А в кухнята сме с малък , 10-литров на Дипломат. Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 6 921
на Елдоминвест 80 л, хоризонтален..
Свалили сме му темп и е включен нон-стоп, водата стига за нашето семейство Simple Smile

И ние сме с такъв от 2.5г. Веднъж идва техник да сменя нещо по електрическата част, защото не грееше. А си мислех, че са едни от най-добрите бойлери  Tired

# 68
  • Мнения: 2 163
Малкият ни Елдом Инвест 30 л.- гръмна ! Пълен боклук, беше ръждасял целият отвътре...

# 69
  • Мнения: 3 453
Нашият е на Елдоминвест Peace

# 70
  • Мнения: 9 481
До скоро /5г./ ползвахме проточен на "Фламина". От почти година го сменихме /не поради повреда, а за проба/ отново с проточен на Стибел елтрон. Определено си струват парите Peace
Да уточня-не сме сменяли ел.инсталацията с трифазна. Първият беше 10KW, стибелският е  12KW. Единствено кабела от бойлера до таблото вкъщи сменихме с 6кв.
Никога повече не бих сложила с водосъдържател Peace Спестява се :
-чакане за стопляне на водата
-свършване на въпросната Mr. Green
-пари /мнооого по икономични са/
-място
-евентуални "гръмвания" и пр.

# 71
  • Мнения: 3 459
Пише DOMINATOR на него. Не знам дали това е марката или модела  Rolling Eyes
Като ходихме да го взимамаме човека от магазина каза че били супер надеждни.

# 72
  • Мнения: 370
 в момента сме с бойлер на светлю шишков,близо 2 години.вътре е неръждавейка.икономичен,бързо топли,доволни сме.до преди това сменихме 3 пъти бойлера.бяхме  с ТЕСИ.ОТ  фирмата все ни ги сменяха,защото се разваляха непоправимо.и ни даваха нови.бяха в гаранция.просто явно голям буклук се оказаха и се чупеха нонстоп на тазе фирма.мои съседи същата работа бяха.ползваха теси и горките в чудо се видяха.в летните месеци все без бойлер оставаха.сега обаче съм си доволна от този на с.шешков.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
От 3 месеца сме с Елдом Инвест- 80л. За сега нямам забележки!

# 74
  • Мнения: 79
Фламина без забележки

# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 553
След бойлер на Аристон , който ползвахме 4-5 г и излезе адски неподходящ за българската варовита вода, сега сме с бойлер на Елдом Инвест и определено сме по-доволни.

# 76
  • varna
  • Мнения: 676
Дипломат с неръждаем водосъдържател. Препоръча ни го приятел, който работи в магазин за ел.уреди. Много сме доволни от него.
[/quote


Ние също имаме Дипламат от 3 години и сме много доволни.

# 77
на Елдоминвест в банята и на Теси поточен в кухнята ; засега без проблем и към двете марки

# 78
  • Мнения: 7 012
От 2 години сме с бойлер на Светлю Шишков. Доволни сме.

# 79
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
От 8 год. сме с бойлер на Св. Шишков , не е пипнат от както е монтиран.  Peace

# 80
  • Мнения: 2 259
Теси-имахме го 3 години .На 1 -та започна да раждясва. Twisted Evil
После купихме за другия апартамент Дипломат-монтаж . #Cussing outДаже и не тръгна.Викахме сервизни техници.
У нас от 3 години с Едеса -няма проблеми.Не е спиран от първия ден! Peace

# 81
  • Мнения: 5 178
Газов бойлер-от испанските. Доволна съм. А в кухнята сме с малък , 10-литров на Дипломат. Peace
Ако говориш за такъв на пропан-бутан не искам и да ги виждам , на къщата сме с такъв и докато се нагласи водата ти се отщява къпането - ту топла, ту студена. На Едеса е.

А относно Елдоминвест бойлерите - в предната квартира бяхме с такъв, още вечерта след монтажа една пластина залепна в контактора и на следващия ден дойдоха техниците ремонтираха и после 3 години без проблем

Сега сме пак с техех бойлер и не сме имали проблем

# 82
  • Мнения: 674
Нашият също е на Теси но е със стъклокерамично покритие така че дано да нямаме проблем Praynig Hug

# 83
  • Мнения: 35
След дълго търсене се спряхме на Светльо Шишков-няма един лош отзив за тях. Освен това правят всякакви по поръчка-нашата баня е малка и имаме сериозен проблем с мястото. Хоризонтален-захващане за таван, а не за стена(защото стените там не са носещи),тръбите и ел захранването - където поискаме, 100 л, диаметър 39 см. Освен това на опасенията ми, че водата ще изстива много бързо ми отговориха, че нагревателя е поставен хоризонтално, а не в единия му край както при повечето така че няма проблем. Загрява за  1 час, което ме впе4атли също.

# 84
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
До сега вкъщи бяхме с Дипломат /50 л./. На село монтирахме Дипломат 80 л. със серпентина. Родителите ми също са с тази марка.
Нямаме оплаквания. Впечатленията ми са, че неизползваната вода се задържа доста време топла. Случвало се е да издържи близо 24 часа между загряването и използването и все още е имало топла вода.

# 85
  • Мнения: 3 830
Елдом Инвест, въпреки изричните ми предупреждения, че не са качествени.

Никак не сме доволни.
Няколко пъти се разваляше релето, та имах чувството, че ще гръмне от прегряване. Вече няколко пъти викаме техник и за ръждата. Вътре има някаква пръчка, която създава някакви йони ли, не знам и аз и предотвратява ръждата. Няколко пъти сменят въпросната пръчка и все си тече ръжда до такава степен, че боядисва всичко наоколо. ooooh!

5 години гаранция има, които ще изтекат скоро и за тези 5 години какви ли не проблеми имаше. #Cussing out

Елдом Инвест продават пълни боклуци! #2gunfire

# 86
  • Мнения: 3 830
Тази тема е за анкета, за да придобием по-ясна картинка кои са добри и кои не са... Peace

# 87
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще използвам темата да питам смятате ли, че бойлерите за безопасни? Мен винаги ме е притеснявало наличието на болер в къщи (както и камината с водна риза), но от снощи вече май ме хваща параноя... Към полунощ мъжа ми влязъл в банята преди да легне и заварил бойлера огънат, пропукан и от него течала вряла вода. Смята, че сме имали голям късмет, че не е гръмнал. В гаранция е и утре ще го сменят. Обаче аз не знам дали вече ще мога да заспя спокойно... от едната страна на банята е стаята на децата, от другата- нашата Confused Възможно ли е наистина да гръмне или има някаква защита? Rolling Eyes
Между другото бойлера е Теси.

# 88
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
РЕНИ, и ТЕСи-то ни гръмна по тоз начин, а преди него и Фламина-та.

ТОВА е по-добрата практика... да се пропукат и да прокапят.
И при нас разположението на банята спрямо спалните е същата. Още повече, че на мен 2 уреда ми се прецакаха така.
Беше ме страх, няколко дни... После ми мина.
И сега винаги щом вляза в банята, първо поглеждам екрана за Т на водата, после го пипам и сетне всичко останало. С течение на времето страха отминава. Терморегулатора не е поставен на максимума. Зорко следя за това  Flutter
Само преди 10 дни на нашия ЕлДом му гръмна терморегулатора. Та до сега бойлер, работещ повече от 2-3г. не сме имали...
Инак самите бойлери имат разните му там защити. Но явно те последни сработват.
Това мога да ти кажа. Дано повече не преживяваме такива "екстри"  Praynig

# 89
  • Мнения: 9 481
Аз смених бойлера, след като имаше реална опасност да грънме-излизаше само пара ..събудихме се от свистеното Crazy Не знам какъв модел беше..с водосъдържател..
От тогава сме само на проточни-първо взехме Фламина, а сега по-мощен на Стибел Елтрон Peace
При проточните просто няма какво да гръмне, тъй като нямат водосъдържател, където да стои и да се загрява водата...тя само преминава през нагреватели, които я загряват в момента на пускане на крана за топла вода Peace

# 90
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
MTV, така е по принцип.
Но проточните бойлери са много мощни (над 5кВТ). А аз няма нужната ел. инсталация за подобни киловати.

# 91
  • Мнения: 9 481
Да-Фламината ни беше 12кВТ, а стибел-а е малко повече.
Само пуснахме отделен 6 кв кабел от бойлера до таблото, на отделен бушон /това е за монофазна инсталация/ Wink

# 92
  • Мнения: X
И двата бойлера са на Стибел Елтрон.
Един проточен и един 100л.
За сега нямаме забележки. Peace

Общи условия

Активация на акаунт