жълти корички

  • 5 736
  • 15
  •   1
Отговори
добър ден!  Grinning
марти има от няколко дни коричка жълта в ушната мида,тя се отлющи и раших че е това но пак се появи и май е по-голяма.после същата се появи под дясната му носдра и историята се повтаря и с лявата вече и зад ушето май се мъчи да излизат тия кори....търся във форума-но не успях да намеря инфо.незнам да го мажа ли и с какво.сякаш бавно се разпространяват....събирам съвети и предположения всекакви !! Rolling Eyes    благодаря Grinning

# 1
  • Мнения: 728
Около нослето и зад ушичките и ние сме имали-мазах с олиото на Мустела,с което мажа тялото му и обикновенно вечер мажех с кремчето за дупе Бочко(оправи се за 3-4дена)

# 2
  • Мнения: 953
Само не бъркай в ушите и носа на бебето за да ги махаш, можеш да го нараниш сериозно. Мажи ги с преварен зехтин или с бебешка козметика против крусти.
Аз лично съм доволна от Мустела - пяна за коса против крусти и кремче против крусти за кожата.

# 3
  • Мнения: 252
Консултирай се с лекар преди да межеш с каквто и да е. Това мога да те посъвтвам само.

# 4
Само не бъркай в ушите и носа на бебето за да ги махаш, можеш да го нараниш сериозно. Мажи ги с преварен зехтин или с бебешка козметика против крусти.
Аз лично съм доволна от Мустела - пяна за коса против крусти и кремче против крусти за кожата.

Hug

# 5
днес коричките са още повече и зад ушетата,даже ми се струва че отделят няква течност тия задд ушетата.мазах с крем да видим....но много ме е страх че е няква инфекция или нещо сериозно...не мисля че е алергия(защото освен корите има страшно много червени пъпки по цялото тяло почти повечето с бяло връхче).... Cry  и никакво внимание от доки  Close #Cussing out

# 6
  • Мнения: 22
Иди на лекар,може да става дума за шарка,варицелата е стакива пъпчици с бял връх.

# 7
  • Мнения: 27 524
Заведи детето да го види педиатър.  Peace
Никога не сме имали такива жълти корички по лицето и ушите, имал е само малко по главата.

# 8
  • Мнения: 9 973
ох,не знам как да ти помогна,ние за щастие до сега нямаме крусти


пу-пу-пу.............
чувала съм за преварен зехтин да мажеш и след 5 мин.с гребенче да решеш мястото да паднат

# 9
  • Мнения: 78
Моя Марти е на месец и половина.В края на първия месец и на него почнаха да му се появяват такива корички.Първо на веждите,ужасно се лющеше.Сега има само на главата.Вечер един час преди къпане му я мажа с преварен зехтин и след като го изкъпем с детско гребенче ги люспя.Иначе не падат,а само се наслояват.Но вие като имате и пъпчици с връхчета по-добре не ги пипай за да не разнесеш пъпките.Отиди на доктор за да не направиш някоя беля и за да си спокойна.Успех Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
Знам, че подобни корички могат да се мажат и с Линола фет - има и кремче и олио. Но не бях чувала за корички по нослето. Може би, както казват и другите майки, трябва да заведеш бебето на лекар. Щом вашият педиатър не ви обръща достатъчно внимание, идете на друг. По-важно е да се разбере има ли повод за притеснение или не и с какво да се третират коричките и пъпките. Каквото и да ти кажем тук, не е гарант, че ще е валидно за вашия случай, ние все пак не сме лекари.
Стискам плаци скоро проблемът да изчезне   Hug

# 11
  • Мнения: 403
За най-сигурно питай педито.

# 12
  • Мнения: 173
Мамче,обади се на педиатъра по-скоро.Тук можем да ти дадем  разни съвети,но никой по-добре от специалист( ако си сигурна в компетенциите му)не може да ти отговори и да те успокои..............................

# 13
  • Мнения: 451
Ако вашият педиатър не ви е обърнал внимание- отиди на частен. За мен това дете трябва да се види от доктор.

# 14
благодаря ви мамчета!!!!
при нас ходенето при друг лекар е много сложно....3 седмици званя по телефони на различни номера....и ефекта е нулев.вчера реших да  пробвам да го намажа с тукашния вариант на крем здраве и май е по-добре.тия с белите връхчета изчезнаха коричките каточе ли загарят и намаляват....но тия в косата незнам как ще ги мажа-крема е толкова гъст че хич не се разнася!!!
но в сряда пак съм при доки да я тормозя

Общи условия

Активация на акаунт