Рукула салата с риба тон!

  • 4 182
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Предлагам ви една много лесна, бърза, полезна и изключително вкусна салата от рукула     chef




Рукула салата с риба тон.

Продукти:

1. 75-100гр рукула
2.100 гр царевичка от консерва
3. 1 глава лук / ситно нарзвяна/
4. 1 консерва риба тон в олио
5. 2.с. л. зехтин
8. сол и лимонов сок на вкус...може и оцет но да е ябълков, а не винен !

6.ядки.../ ние тук слагаме "pinе not"/борова семка...им викат и се ползват специално за салати/  ...може и орехи натрошени на ситно.

Ето как изглежда бороват ядка...http://en.wikipedia.org/wiki/Pine_nut

Правила съм и с двата вида ядки...но с  боровите семки си става много по-кусно  Heart Eyes

Рукулата се измива, изтисква се от водата и се нарязва на ситно, лукът се реже на ситно, прибавят се царевичките и рибата тон.

Разбърква се и се добавя солта, зехтина и лиомоновия сок.Аз  слагам  от лимоновия сок който е  в жълтите пластмасови тубички, дето прилича на лимонче... Grinning

 Може и оцет/задължително ябълков, не винен! /

Като сложите в чиниите поръсвате с ядките....те придават невероятен  и специфичен вкус, който прави впечатление... Wink

По желание гарнирате с маслини...ние много обичаме в наща къща маслини.. Heart Eyes

Салатката върви най-много с ракийка, но може да се сервира и с винце, бяло или червено. Heart Eyes













И ето салатката в готов вид  Hug



[/b]

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 16:22 от ЧервеноВинце

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750

Червено винце много интересна салатка си дала  . а може ли да кажеш какво представлява тази рукула . като вкус на салата ли го докарва или има специфи4ен вкус? може да ти е смешно но нали не е листа от глухар4е?  или ...

# 2
  • Мнения: 3 674

Червено винце много интересна салатка си дала  . а може ли да кажеш какво представлява тази рукула . като вкус на салата ли го докарва или има специфи4ен вкус? може да ти е смешно но нали не е листа от глухар4е?  или ...

"Ricola- Всъщност е растението синап( хардал) - роднина на зелето, карнабита, рапицата и ряпата.
Семената се използват за направа на популярния сос горчица( стрито семе, сол, захар, оцет), а листата на покълналия синап за салата"


Ето и още малко инфо...http://en.wikipedia.org/wiki/Eruca_sativaу

 Иначе е много полезна, тук я употребяват не само за салата.

Освен за салата и гарнитури към меса тук се слага върху  изпечена вече пица...и е много вкусно.

 Звзедев има много интересни рецепти с рукула.

 Мисля че в БГ ще мине време докато навлезне в широка употреба.

Някои казват че горчи, не мен не ми горчи, особено пък с тези подправки които има в тази салата.

Вкуса е неопределим... newsm78 Нито е като марула, нито е като спанак...специфично е.

Аз лично я обожавам...  Heart Eyes

Оказа че че има тема тука в която се обсъжда рукулта...може да погледнеш там newsm78

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218117.new#new

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ох, и аз съм от феновете на руколата, ама първо трудничко се намира, второ и цената й е  Mr. Green Главно по заведения консумирам, но ако има в Метро като ходим този месец, може и да се пробвам   chef

# 4
  • Мнения: 3 674
Ох, и аз съм от феновете на руколата, ама първо трудничко се намира, второ и цената й е  Mr. Green Главно по заведения консумирам, но ако има в Метро като ходим този месец, може и да се пробвам   chef
И тук си е скъпичка... newsm78 ама пусто много я обичаме.  Mr. Green

А изпечена пица  поръсена отгоре с пресни листа рукула  е просто..  ooooh! Heart Eyes 


Общи условия

Активация на акаунт