блиндирани врати

  • 2 322
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 561
здравейте, днес проучвахме фирми  за блиндирани вратил
Видяхме много и различни модели, с различни патрони и касови брави, цени от 450 до 3000 и нагоре.
Ще ми се да се вместим в цена до 700лева за врата, която не се набива на очи, но все пак е оплътнена и здрава.
На външен вид всичики са ок, но не рабирам защо трябва да има МДФ покритие или да е толкова красива, което все пак се набива на крадците.
Все пак не казвам, че трябва пък да е кофти, но пък ме притеснява да не се набиваме на очи ...

Ох, наистина ми е трудно да реша какво искаме.


Вие какви врати сложихте на вашите нови жилища, с какво заклучване, има ли касова брава, и от тези новите заслучвания с куките?


Днес видяхме и врата за 450 лева, с вграден звънец, светеща дръжка, вътрешни панти и 16 точково заключване и направо съм притеснена какви ли  още екстри може да има една врата и дали си струват всички тези джажи по тях.

# 1
  • Мнения: 2 005
Крадците ако решат да влизат - влизат, независимо каква врата имате. По-сигурната врата, естествено би ги забавила по-дълго време и евентуално би предотвратила проникването в дома ви. Блиндираната врата може да ви предпази от проникване на някакви квартални апаши, наркомани, пияници или други такива пишман крадци. От професионалисти може да ви опази единствено СОТ, т.е. сигнално охранителна техника. Трябва да си прецените сами дали съхранявате някакви ценности в дома си и можете ли да си позволите финансово / не е толкова скъпо напоследък /. Макар, че ако съхранявате нещо ценно в дома си може по някакъв начин да повредят и СОТ "професионалистите" или да научат кодовете за деактивация. Чувала съм от съпруга си, който работи в полицията, че най-ефективни са самоделните системи за охрана, тъй като те са уникални и няма как да се проучат и съответно саботират от крадците. Сори за лекцията на тема охрана, но на мен самата са ми влизали в жилището преди години, като кражбата не беше голяма, но ми остана притеснението, че някакъв гамен е пипал моите неща. Предавам нещата, които съм чула от съпруга ми. Успех при избора на охрана на дома.  bouquet

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
http://www.tunadorbg.com/
Нашата врата е от тази фирма.Много си я харесваме.От серията GOLD 2-втората врата.

# 3
  • Мнения: 745
Само от китайските не си купувай - все едно да си сложиш талашитена врата.

# 4
  • Мнения: 1 561
Благодаря за съветите.

В дома си нямам толкова ценности, но и затова се притеснявам, да не би с хубавата врата да ни се нагледат.
Тези на Тунадор  са красиви, но пък цените са им скъпички.
Не намирам разлика от техните за 996 лв серията Класик и тези на една фирма, на ъгъла на Ботев и Сливница.
И двете са турски, даже почти изглеждат и същите, само дето не са с МДФ  покрити изцяло, а са на цена 620 лв.

А прагчета  сами ли си правихте от самите плочки или слагахте от готовите на пазара-струват от 50-150 лева- мрамор?

Доколко до СОт и т.н не смятам да прибягвам. Наистина ако решат няма да ги спре нищо.
А за самоделните може и да пробваме Wink

# 5
  • Мнения: 721
А прагчета  сами ли си правихте от самите плочки или слагахте от готовите на пазара-струват от 50-150 лева- мрамор?

Извинявай, че променям малко темата, но къде има готови прагчета?

Аз пуснах една тема за хоризонтална брава като алтернатива на цялостна подмяна на входната врата с блиндирана. Ще следя и твоята тема.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Нашият праг е от мрамор,но не искахме изобщо да има такъв.Сгрешили сме,че първо се отля бетона и се сложи теракота.Трябвало е първо вратата да сложим,защото най-отдолу вратата има две шини,които трябва да останат в бетона.И така нашите си стърчаха отгоре и се принудихме да направим праг.Малко загрозява картинката,но нямаше как.

# 7
  • Мнения: 1 561
А прагчета  сами ли си правихте от самите плочки или слагахте от готовите на пазара-струват от 50-150 лева- мрамор?

Извинявай, че променям малко темата, но къде има готови прагчета?

Аз пуснах една тема за хоризонтална брава като алтернатива на цялостна подмяна на входната врата с блиндирана. Ще следя и твоята тема.

В Тунадоор има по 150 лв, а във фирмата на Ботев и Сливница, на ъгъла са по 50 лв.

Общи условия

Активация на акаунт