Нараняване на окото със стружки

  • 14 316
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Може ли някой да ми помогне.....наранено око със метални стружки, извадени са оперативно днес по ообед, но окото е зачервено, подуто. Какво би облекчило подуването/отока или благоприятствало по-бързото зарастване?
Направих справка с домашните ми наръчници. Единствено за арника смея да препоръчам....става дума за окото на баща ми.....

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Уф, много неприятно.  Очен лекар е добре да види окото. Но гледам капки за очи Макситрол се изписват за какво ли не.  Rolling Eyes

Пожелавам бързо да се оправи татко ти!

# 2
  • Мнения: 263
Съпругът ми няколко пъти му се е случвало да му вадят стружки, но винаги след това доктора му изписва капки /за съжаление незнам какви/ за да не се получи инфекция и никога не е имал проблеми. Консултирайте се с очен лекар, според мен не предприемайте самолечение. Успех!

# 3
  • Мнения: 3 927
Аз съм неясна.....питанката ми е хомеопатична.....
Окото е добре доколкото може да е добре след операцията. Разбира се, че е било подложено на лекарски преглед. Мисълта ми беше за някакво помощно средство за по-бързо възстановяване, операцията си е свършила работата и стружката е извадена.....
Мисля за арника, за да спомогне абсорбирането на кръвоизлива, но може и аконит...затова попитах

# 4
  • Мнения: 1 753
Нека някой по-вещ да се произнесе. Но аз бих дала Apis 15 ch. Хич не ми се иска да предписвам по интернет, възможно е лекарството да е съвсем друго... И за да се презастраховам съвсем - ще те посъветвам да се консултираш с хомеопат, например Александър, който пише тук в този под-форум.

Мнението ми е, че не е аконит, по-скоро Арника. При прободни рани ПЪРВО давам Арника и след около 1-2 часа давам Апис. И после може да дам още веднъж Апис. Но Арниката е за първа помощ и не знам в случая дали е необходима...

# 5
  • Мнения: 3 927
Благодаря за разсъжденията Simple Smile
В справочника обаче не е споменат аписа в раздел наранявания на очите.

Цитирам:
арника - може да се даде при всякаква травма. Предотвратява образуването на кръвоизливи или спомага за абсорбирането им, ако не са големи, и спомага за овладяване на шока, ако има такъв.

аконит - често е наричан "арника за окото". При попадане на чужди тела в окото, при което има смъдене, парещи болки, зачервяване. Разбира се, чуждото тяло трябва да се отстрани.

Аз попитах като се надявах някой да отговори да потвърди моето решение  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт