Шприц за едри неща (еклери) - откъде?

  • 9 660
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 323
Не знам дали е за тук темата, но реших -  тук са майсторите... моля - дайте съвети...

# 1
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Провери като тръгнеш от края Женския пазар към Тодор Александров по трамвайната линия - малко след отклонението на трамвая демек след Жданов /където е обърнато на паркинг/ в ляво има малко магазинче с различни шприцове, формички за курабийки, фунийки и други "тенекийки" като приставка за месомелачка за пълнене на суджуци или приставка за месомелачка за правене на сладки. Само да предупредя, че лелята дето продава вътре е малко глуха та може да се наложи да викаш - ама пък е готина лелка. Търси шприц за толумбички мисля че така ги водят големите шприцове-спринцовки.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Аз няколко пъти минавам оттам и магазинчето е все затворено.Дано лелята е жива и здрава и още да работи там.

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Не знам дали е за тук темата, но реших -  тук са майсторите... моля - дайте съвети...

Здравей!

Включвам се само за едно доуточнение.
Еклерите се правят с пош - с шприц нямаш шанс да ги направиш, тестото е по-твърдо от крем и ще се измъчиш(от личен опит го казвам), а може и да си счупиш шприца. Ако не успееш да намериш пош, ползвай найлонов плик, напълни тестото, хубаво увий няколко пъти горната част, за да не изтича тестото и отрежи единият връх на около 1,5 - 2 см.

ПС. В тортите бях дала един линк с магазин за професионално кухненско оборудване. Момичетата писаха, че продават и на дребно. Ето тук може да разгледате сайта и да намерите контакти: http://www.profys.com/Content.aspx?p=4  В Продукти потърсете > Кухненски инструменти и аксесоари > Хлебарство/Сладкарство  - там има пошове.

Успех!

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Еклерите се правят с пош - с шприц нямаш шанс да ги направиш, тестото е по-твърдо от крем и ще се измъчиш(от личен опит го казвам), а може и да си счупиш шприца.

 Да, Наталина е права.Точно в този магазин продават пошове.С накрайника излизаха около 6лв.

# 5
  • Мнения: 529
В Метро също има.

# 6
  • Мнения: 3 323
Благодаря! Вчера цял ден обикалях точно на Женския пазар (това ме накара да пусна и темата, де) - обаче в ... търговската част! Как не свърнах от Жданов надясно, вместо на ляво smile3555! Намерих доста видове - български и китайски, обаче за украса - т.е. малки... Благодаря пак, при първа възможност ще отида там!

Общи условия

Активация на акаунт