Една свежа салата, шарена и различна, а и лесна бърза.

  • 4 162
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 708
Здравейте,
Искам да ви предложа една рецепта за по различна салата, която в къщи донесе дъщерята на съпруга ми Миленчето ние я наричаме Салатата на Миленчето” На мен ми допада, надявам се и на вас.

Продукти:
1 китайско зеле – средно голямо
2 средно големи домата
1 консерва соеви кълнове
1 консерва царевица
1 консерва червен боб

За дресинга (соса):
1 коф. (400 гр) заквасена сметана (или повече според личните предпочитания за количество, но може да се добави и кис мляко от това с по-висока масленост, вместо да се купува още сметана)
1 ч.л. горчица
сол, черен пипер на вкус
1 скилидка или повече или по-малко (според вкуса) чесън


Ами то е ясно какво се прави за супер бг-мами като вас.
Зелето се нарязва според личните предпочитания за нарязване, но аз не го режа на много ситно, защото то е крехко. Съвсем леко го намачкав със сол – не както другото зеле. Доматът се наразява на не много едро, но не и като за мусака. Изсипват се съставките от консервите (преди това махате течността). Овкусявате със зехтин, сол и лимон – на вкус, даже лимона е символичен.

За соса – смесвам просто съставките.

Сервира се отделно и всеки сам си слага от соса според личните предпочитания. Винаги казавам – който не обича сосче с леко присъствие на чесън – да не си слага, но моите наблюдения са, че и тези, които твърдят че не хапват – си слагат и много им харесва даже.
Аз лично без соса не я харесвам салатата. Може и шушка да е – ама да си сложи човек.
И понеже е шарена, и изглежда много добре.  Аз лично правя розичка от обелката на единия домат. Украсата оставям на вашата фантазия.


Приятен апетит.

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
много интересна ми стана тази салатка ,защото никога не съм слагала 4ервен боб. непременно ще я направя ! благодаря за рецептата  Peace

# 2
  • Мнения: 527
Много хубава салатка мерси за идея  bouquetта

# 3
  • Мнения: 3 622
ще я пробвам  Peace

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Охааа, и боб, и царевица, ще има да си отделяме газове  Mr. Green
Ще се пробва, ама без царевицата може би, че не я обичам особено и може би със сушени домати, че тези сега нямат никакъв вкус  Confused

# 5
  • Мнения: 2 708
 Laughing Аз също не обичам царевица, както и китайско зеле и когато я опитах за първи път с голямо недоверие подходих, но се оказа, че вкусовете се съчетават много добре и наистина се получава интересно и вкусно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт