Колко е давностния срок за плащанията към топлофикация?

  • 1 194
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Нямаме парно от преди повече от 5 години. Преди няколко дни получих сметка за дължими суми за такса мощност от 2002 г. Никога до сега не съм получавала известие че дължа такива. Ходих до техен офис да ги питам защо не са ме известили че дължа такива суми а служителката ми каза "Ми ето сега ви известяваме!"  След 5 години .... Как да съм сигурна че дори и да платя тази сума няма да се сетят да ми начислят още нещо след още 5 години!?
Съжалявам за гневното отклонение... Въпроса ми е колко е давностния срок за подобни плащания?
Благодаря за отговорите!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 431
Три години.

# 2
  • Мнения: 4 916
Мисля, че сроковете са 3 или 2 години.

За по-сигурно можеш да се обадиш и да питаш в понеделник Федерацията за защита на потребителите, те много ще се зарадват на такава бележка от Топлофикация...

# 3
  • София
  • Мнения: 11 102
Доколкото знам срока е 5 години. Ако 5-те години вече са минали не им дължиш нищо, да са си ги поискали в срок. Но ако са те известили малко преди да изтече петата година, давностния срок започва да тече от датата на известието т.е. дължиш им сумата.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Доколкото знам срока е 5 години. Ако 5-те години вече са минали не им дължиш нищо, да са си ги поискали в срок. Но ако са те известили малко преди да изтече петата година, давностния срок започва да тече от датата на известието т.е. дължиш им сумата.
Известили са ме миналата седмица, за суми от 2002 година. Пет години са минали. Според мен давностния срок е за събиране на вземанията. И да бяха ме известили преди 2 месеца какво? Така ли се представят сметки на 4 години веднъж?!

# 5
  • София
  • Мнения: 11 102
Доколкото знам срока е 5 години. Ако 5-те години вече са минали не им дължиш нищо, да са си ги поискали в срок. Но ако са те известили малко преди да изтече петата година, давностния срок започва да тече от датата на известието т.е. дължиш им сумата.
Известили са ме миналата седмица, за суми от 2002 година. Пет години са минали. Според мен давностния срок е за събиране на вземанията. И да бяха ме известили преди 2 месеца какво? Така ли се представят сметки на 4 години веднъж?!


По какъв начин са те известили ? Сметка или писмо/покана да се издължиш ?
Всъщност по какъвто и начин да са те известили, вече е късно ... Според мен не им дължиш нищо ...
Те разбира се ще настояват да си платиш, но нямат право ....
За по сигурно се консултирай с юрист.
Успех  Peace

# 6
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
К*Р за топлофикация. Няма по-големи измамници от тия. Послушай съвета по-горе и се обърни към "Федерацията за защита на потребителите".

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Доколкото знам срока е 5 години. Ако 5-те години вече са минали не им дължиш нищо, да са си ги поискали в срок. Но ако са те известили малко преди да изтече петата година, давностния срок започва да тече от датата на известието т.е. дължиш им сумата.
Известили са ме миналата седмица, за суми от 2002 година. Пет години са минали. Според мен давностния срок е за събиране на вземанията. И да бяха ме известили преди 2 месеца какво? Така ли се представят сметки на 4 години веднъж?!


По какъв начин са те известили ? Сметка или писмо/покана да се издължиш ?
Всъщност по какъвто и начин да са те известили, вече е късно ... Според мен не им дължиш нищо ...
Те разбира се ще настояват да си платиш, но нямат право ....
За по сигурно се консултирай с юрист.
Успех  Peace
С писмо/покана и ми писали "сигурни сме че имате обективни причини да просрочите задължението си но ..." приканват ме в 30 дневен срок да се издължа.
Ще се обадя в първо в Агенцията за защита на потребителите, че имам една позната там.

Общи условия

Активация на акаунт