Как ви се струва този закон - Българчета стават опитни зайчета

  • 4 171
  • 64
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Миналата седмица го четох, но ми се стори несериозно и го подминах, днес пак се сетих по повод една друга тема . Реших да пусна тема, ще са ми интересни мненията и коментарите ви


Лекарства вече ще се изпробват върху деца


Българските деца ще могат да се ползват като опитни зайчета. Това предвиждат промените в закона за лекарствата и аптеките, подготвени от здравното министерство и одобрени от Министерския съвет.

 Малчуганите вече ще могат да участват в експерименти с лекарства, съобщи шефът на Изпълнителната агенция по лекарствата д-р Емил Христов. Достатъчно е да имат съгласието на родител. Всеки доброволец пък получава съответно заплащане от фармацевтичната фирма, която прави проучването. Има международни конвенции, които защитават децата от подобни експерименти. Това, което иска министерството, е в разрез с всякакъв морал и етика, заяви зам.-председателят на Съюза на фармацевтите Стойчо Червенлиев. Според него опити с лекарства могат да се провеждат само върху много тежкоболни деца, за които новите медикаменти са единственият шанс за живот. Ако се допусне да се правят експерименти върху здрави деца, това може да доведе до страшни последствия, прогнозира Червенлиев. Психически и физически разстройства като странични реакции от тестваните хапчета може да се проявят след десетки години, обясни той. Според него подобни изпитания не се правят никъде в Европа. От следващата година обаче ще могат да се тестват лекарства върху деца в Африка. Това съобщи при посещението си в България СПИН експертът д-р Виторио Колици.
Няма ограничение за болниците, които могат да правят експерименти на лекарства върху деца, съобщи още д-р Христов. Разрешенията за тестовете ще се дават от Изпълнителната агенция по лекарствата. Фирмите, които ще ги правят пък, ще са само чуждестранни, защото у нас не се изпитват нови молекули, а се произвеждат само копия на оригинални продукти.

http://dozaliubov.dir.bg/_wm/news/news.php?df=45&dflid=3&nid=33838


http://www.vestnikataka.com/?module=displaystory&story_id=25 … 9&format=html



# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Приемането на този закон дали има връзка с нашите сестри в Либия и това :

http://www.standartnews.com/archive/2006/04/06/interview/s4757_2.htm


а това е цитат от Конспирацията , не знам дали е истина 

В последователни статии под общото заглавие "Ловци на хора", публикувани от 17 до 22 декември 2000 г., група журналисти от в. "Вашингтон пост" разкриват как американски фармацевтични компании използват като опитни животни пациенти от третия свят и Източна Европа, включително и от България, превръщайки това в процъфтяваща индустрия. По този начин фармацевтичните гиганти искат да избегнат силно завишените изисквания за клинични изпитания на нови препарати в САЩ. Във връзка с тези разкрития в. "Монитор" публикува статии в броевете си от 21 и 22 декември 2000 г., според които в Университетската клиника по неврология и психиатрия в София върху пациенти се е изпитвал американският медикамент зелдокс, като пациентите не са били уведомени, че той не е одобрен за приложение в САЩ.
    Фармацевтичните и биотехнологичните компании масово се насочват към държави, където законодателството не е толкова строго, има по-малко бюрокрация и разходите са значително по-малки. Освен това в бедните страни се срещат по-често определени заболявания. Хората там се съгласяват лесно, защото имат нужда от здравна помощ, а и освен това има повече неграмотни и малко образовани, което улеснява убеждаването им. Ето какво споделя един китаец, участвал в клинични изпитания с генна насоченост: "Казаха ни, че ще има безплатна медицинска помощ. Затова всички идват." Това, разбира се, е било само уловка и лечение на тези хора не е било извършвано.

http://www.yosif.net/bg/med/index10.htm

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нямате мнение  newsm78


Като го прочетох за пъв път си помислих за горките ромски дечица, че много от тях ще бъдат с разрешение от родителите си използвани за експерименти ...

Няма ли закон за защита на децата от родителите им , от такива неща  Close

# 3
  • Мнения: 2 584
Според него опити с лекарства могат да се провеждат само върху много тежкоболни деца, за които новите медикаменти са единственият шанс за живот.


от една страна е много гадно, но от друга ако детето ми е болно и няма лечение освен експериментално  newsm78 колко от вас биха го отказали това лечение, дано не се стига до там Praynig, ако се отнася до живота на детето ми бих пробвала всичко

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Хората там се съгласяват лесно, защото имат нужда от здравна помощ, а и освен това има повече неграмотни и малко образовани, което улеснява убеждаването им.

В България е възможно да стане много лесно .
При влизане в болница винаги се попълва формуляр за информирано съгласие !!!Преди да бъде обяснено каквото и да е!!! а в този формуляр пише, че сте съгласни с всяко лечение назначено от лекуващия лекар, както и че знаете за рисковете при една или друга манипулация, естествено без да се обяснява какви са рисковете.
формално съгласието е налице, а назначаването на експериментални лекарства зависи само от лекаря (или от комисионната, която получава)

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

 Според него опити с лекарства могат да се провеждат само върху много тежкоболни деца, за които новите медикаменти са единственият шанс за живот.


Това е Според Червенлиев, а не спореде закона .....


Трябва много внимателно да четем , какво подписваме вече ...в тетски градини, болници, поликлиники

# 6
  • София
  • Мнения: 7 174
И аз точно ромските деца си представих  Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
.

# 8
  • Мнения: 4 965
Според него опити с лекарства могат да се провеждат само върху много тежкоболни деца, за които новите медикаменти са единственият шанс за живот.


от една страна е много гадно, но от друга ако детето ми е болно и няма лечение освен експериментално  newsm78 колко от вас биха го отказали това лечение, дано не се стига до там Praynig, ако се отнася до живота на детето ми бих пробвала всичко

Да, когато става въпрос за това, е добре да има такъв закон. Това може да даде шанс на много деца да живеят и да се излекуват. Не мисля, че става дума върху здрави деца да се тестват лекарства...
Здрави деца, които умишлено се подлагат на подобни експерименти, са защитени от други закони и на родителите могат да бъдат отнети родителските права.
Медиите за пореден път изопачават нещата.  Sad

# 9
  • Мнения: 2 584
да за това говоря, не вярвам родител борещ се всеки ден за живота на детето си да каже, не бил пробвал защото в САЩ не се провало това лекарство, защо не пуснеш темата в
Деца с увреждания и хронични заболявания

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да за това говоря, не вярвам родител борещ се всеки ден за живота на детето си да каже, не бил пробвал защото в САЩ не се провало това лекарство, защо не пуснеш темата в
Деца с увреждания и хронични заболявания

Не бих се подиграла с мъката на хората, като пусна такава тема там , жесток човек си, да правиш такъв коментар


... пък и тук не става въпрос за болни дечица

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На мен ми се струва, че всички цигани ще водят децата си безпричинно за експерименти за да вземат пари.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
съмнявам се

# 13
  • Мнения: 4 916
да за това говоря, не вярвам родител борещ се всеки ден за живота на детето си да каже, не бил пробвал защото в САЩ не се провало това лекарство, защо не пуснеш темата в
Деца с увреждания и хронични заболявания

Не бих се подиграла с мъката на хората, като пусна такава тема там , жесток човек си, да правиш такъв коментар


... пък и тук не става въпрос за болни дечица

А за какви деца става дума? Лекарства за левкимия на какви пациенти могат да се тестват, а? На такива с грип ли?

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
А контролната група?

Общи условия

Активация на акаунт