Спешно е! Моля за съвет!!!

  • 829
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Захванах се да правя медена къщичка за големия ми син. Изглеждаше лесно, но се сблъсках с проблем. От следните продукти : 1 яйце, 1 ч.ч. олио, 1/2 ч.ч. мед, 1 ч.ч. захар, 1 ч.л. канела и брашно трябваше да се получи трърдо тесто, което да разточа. НО при мен се получи ронливо и по никакъв начин не е възможно да го разточа. Имате ли идея къде сбърках и дали е възможно да оправя тестото или трябва да го изхвърля и да почвам наново  Cry
Моля ви дайте съвет  Praynig Praynig Praynig

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  Според мен е трябвало да сложиш и малко прясно мляко ConfusedОпитай да разредиш малко тестото с млякото.Аз един път имах такъв злополучен опит с тесто на трохи и го изхвърлих.

 Дано някой даде по-разумен съвет.Не се отчайвай, на всеки може да се случи по някоя издънка в кухнята Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 93
  chef е какво стана? Оправиха ли се нещата

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Биляна, благодаря ти за отговора   bouquet
Такъв крах в кулинарията не ми се беше случвал  Embarassed Все нещо не е ставало точно както трябва, но такова нещо...тотален невървеж...
Тестото както и да е с около половин чаша вода се получи. Разточих го, изрязах частите за къщичката, изпекох ги. В това време изрязах и за още една. За слепване трябваше да ползвам карамел. Както се сещате трябва да си много бърз за да не се втвърди  ooooh! Не броях колко пъти го затоппях, но след поредното разтопяване и в бързината да залепя двете страни успях да си капна от карамела върху пръста  Cry В резултат на това сега си имам един много надут и болезнен мехур. Това бе точката, в която казах стига толкова, няма да продължавам да си губя времето с това. На рецептата пишеше "Време за приготвяне 1 час"  Whistling , а аз вече бях изгубила доста повече. Зарязах всичко. Починах малко Simple Smile, но после ме хвана жал за продуктите и труда, които съм вложила и реших да направя тестото на медени сладки. Ето това е крайният резултат от медената къщичка  Joy 
Да поясня, че украсата в голяма степен е дело на детенце  Heart Eyes Поне той беше доволен, че сме направили сладки  Grinning Иначе аз успях да си изгубя половината ден и да си напълня мивката с какво ли не за миене  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт