Пак температура!

  • 7 663
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте мами!

Снощи дъщеря ми - на 1 г. и 7 месеца вдигна температура. Цяла нощ подържаше 38 и 6. Слагахме и два пъти свещичка. Днес отново има 38.
Няма никакви други симптоми. Не сме контактували с болни деца. Вчера излизахме на разходка и бяхме дълго навън. След като се прибрахме вечерта вдигна температурата.
Чудя се какво й е?! Дали е от зъбки, защото нито има хрема, нито кашли?
Утре ще сме на лекар, но за сега се чудя да й слагам ли пак свещичка. Не е много висока тем. - 38.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Сега е грипен сезона,грипа протича именно с висока Т,но и други симптоми.Съмнява ме да е от зъби.Аз лично бих завела детето при дежурен лекар. Peace

# 2
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
За да си спокойна отидете на лекар.Според мен за 38т.не се слагат свещички,защо не пробваш с панадол.Но това е мое мнение ти си решаваш.

# 3
  • Мнения: 822
А ми дъщеря ми много трудно поема лекарства през устата. И за това слагаме свещички.

# 4
  • Мнения: 516
Най-новата информация от педиатъра ни е, че при т-ра 38 градуса се изграждат антитела. Ако не се покачва и детето не изглежда да страда от нея, по-добре не я смъквай. Дъщеря ми беше декември 3 дни с т-ра над 39 градуса, без други симптоми. Смъквах я с Нурофен. Докато излязат резултатите от стерилната урина и КК тя се оправи. Не бързай с антибиотика!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Можеш да бъдеш сигурна че тази Т не е от зъби. /доста висока е /. Четох че вируса тази година е толкова траен, че издържа 2 седмици върху банкнота т.е. може да сте нямали контакт с болен и пак да се разболеете.

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
защото знам че свещичките са за по висока температура.Пробвай със спринцофка като повече го обръщате на игра,може пък да успееш.За антибиотик трябва задължително да е изписан от лекар,ако се налага.Успех...

# 7
  • Мнения: 822
Ние утре ще отидем при педиатъра. Свещичките са Ефералган. За сега смъкват температурата.
Исках да питам още нещо. Какви изследвния се правят по принцип, за да се установаи дали е вирус или бактериална инфекция? Защото по принцип нашия педиатър се ограничава с общ преглед и трудно ни дава направления дори за изследване на секрет - чак, когато положението е неудържимо, но изследванията стават за 3 дни и понякога не можем да чакаме толкова.

# 8
  • Мнения: 516
Ние при всяко температурно състояние  пускаме стерилна урина и пълна кръвна картина. Личният ни лекар също не е много по даването на направления и изследванията си ги плащаме. Ако е вирусна инфекция почти няма промяна в кръвните показатели. Ако е бактериална има висока утайка, левкоцитоза с улевяване и високо ЦРП. Кръвта с диференциално броене става за един ден, а при тази т-ра спокойно може да изчакате. Разчитането е длъжен да го направи личния лекар. Бързо оздравяване:)

# 9
  • Мнения: 822
Благодаря за отговорите   bouquet

А пак да попитам още нещо - дефиринциалното броене в последствие ли се прави, ако има предпоставки или в самото начало?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 571
Ние утре ще отидем при педиатъра. Свещичките са Ефералган. За сега смъкват температурата.
Исках да питам още нещо. Какви изследвния се правят по принцип, за да се установаи дали е вирус или бактериална инфекция? Защото по принцип нашия педиатър се ограничава с общ преглед и трудно ни дава направления дори за изследване на секрет - чак, когато положението е неудържимо, но изследванията стават за 3 дни и понякога не можем да чакаме толкова.

Най-лесно е да ти пусне утайка и ....не съм сигурна/ май с-реактивен протеин/.. Резултатите излизат след няколко часа. В зависимост от нея да видите дали има нужда от други изследвания и евентуално АБ.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Никакви свещички при такава Т  NaughtyСвещичките се ползват обикновено при Т над 39 и когато се покачва, защото действат доста по- бързо от лекарствата през устата. Но при такава Т ( 38) не бих слагала, защото не се знае до къде ще ми я вдигне. Все пак имаш да слагаш не повече от 4 свещички за 24 часа  Peace

# 12
  • Мнения: 914
И аз така мисля ако се слагат понижаващи температурата лекарства и тя пак се задържа по горе от 37 и нещо   Значи че има някакво хронично заболяване  
Зъбките  с темпер не повече от 3 дни
Ако темп продължава повече от 3 дни  стерилна урина и ултразвук на бъбреците и пикочната система

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И аз така мисля ако се слагат понижаващи температурата лекарства и тя пак се задържа по горе от 37 и нещо   Значи че има някакво хронично заболяване 
Зъбките  с темпер не повече от 3 дни
Ако темп продължава повече от 3 дни  стерилна урина и ултразвук на бъбреците и пикочната система

С нищо от написаното не съм съгласна. Хронично заболяване при поддържане на Т?! Няма такъв филм  Naughty
Никненето на зъби не поддържа Т само по себе си. Ако е вдигната еднократно Т, може да се допусне, че е от зъби, но не и да се поддържа Т над 38. Тогава вече е ясно, че заради никненето на зъбите най- вероятно детето е прихванало първия вирус.
И последно- колко пъти си водила детето си на ултразвук на бъбреци? Аз- веднъж, при установени бактерии в урината. При продължаваща Т е задължителна стерилната урина, кръвната картина и вероятно УНГ преглед( много често се установява отит).

# 14
  • Мнения: 498
Абсолютно е възможно да е от зъби.На дъщеря ми й поникнаха първите четири зъба наведнъж с температура над 38.
Сега на дневен ред са ни кучешките и историята е същата.Всичко протича точно като при вас-висока температура...до 39.4 стигна...а също така преживяхме и фебрилен гърч.В такъв случай нека някой ми обясни как да чакам при температура 38 градуса и да не давам антипиретици???Пускахме кръв и урина-всичко е в норма.Не съм давала антибиотици до сега,въпреки,че последния път нещата продължиха цели 5 дни.Консултирай се с лекар и действай.

Общи условия

Активация на акаунт