Жълти люспи по главата?

  • 9 000
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Моля, кажете, какво е това? Току що, като милвах Климчо по главичката и ги забелязах Sad  Приличат на засъхнал секрет, едни такива жълти люспи, само около фонтанелата са. Следобед ще го заведа при педиатърката ни, но ако някой има идея какво е това, моля да каже, че много се притесних.

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Корички. Трябва да ги размекнеш и после да ги разрешиш със сепциален гребен да паднат.

# 2
  • Мнения: 338
Има кремче на Klorane за млечни корички.

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Да, да не останало от бебешката кал по главичката, те са жълти люспи, с времето сами падат.

# 4
  • Мнения: 1 629
Забравих да напиша, че никога досега  не е имал никакви проблеми, нито бебешка кал, нито други подобни. А сега, ей така, изведнъж..затова съм толкова панирана, дали не се е заразил?

# 5
Цитат на: Mischievous
Има кремче на Klorane за млечни корички.

А колко струва и лесно ли се намира? Как се маже - пак ли преди баня?

# 6
  • София
  • Мнения: 708
спокойно без паника, всички бебоци имат..сега и да ги махнеш, към годинка пак се появяват..сами изчезват..ако не изчезнат, с мазничко се маже преди къпане, разресва се, за да омекнат и паднат и после си къпеш бебока..нямаш грижи и да не ги махнеш

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Кремчето на Клоран за млечни корички е много добро. Струва(ше) около 7лв. и се продава в бебешките магазини и в някои аптеки, в които продават медицинска козметика. Моето е от "Штъркел".  Bulb Различно е от кремчето за суха кожа Bulb
След баня (ние къпем Иво вечер) се намазва засегнатият участък. На следващия ден по време на баня се мие и косичката, като мястото, което е било намазано, се търка енергично с четка с естествен косъм. Следващите 24 часа кожата почива. Така след като косичката и кожата изсъхнат ще видиш и дали има подобрение. На следващата баня косата се измива и отново се маже с кремчето. На следващата вечер-измиване и четка.  Аз така процедирах, когато на Иво му се появиха корички-на 2 пъти. Първият път се оправиха с 3 намазвания, на следващия-с 2. Много съм доволна.

# 8
  • Мнения: 194
Цитат на: chocolate
Цитат на: Mischievous
Има кремче на Klorane за млечни корички.

А колко струва и лесно ли се намира? Как се маже - пак ли преди баня?

има го в по-големите аптеки, където продават козметика, мисля че беше около 7лв., мажеш вечерта, спи и къпеш на другия ден.  много е ефикасен, действа по-бързо от зехтина примерно.

Общи условия

Активация на акаунт