От сухи, пилешки гърди, сочни и крехки пържолки!

  • 11 904
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 152
Здравейте, момичета Simple Smile
Искам да споделя с вас една страхотна, лесна и вкусна рецепта...А именно как да сготвим пилешкото филе, без то да стане  сухо и трудно за преглъщане  chef

Пилешките пържолки от гърди се измиват и осоляват. Намазвам ги със сол, черен пипер, червен пипер. След което ги овалвам в брашанце и лееко ги запържвам на тефлонения тиган, до получаване на златист загар. Запръжката се прави с цел да не се изпари "сока" на пържолката по време на печенето. Така течностите се запазват и месото не става сухо Wink Оставям ги в една тавичка, върху салфетка да се изцедят от мазнината. След това ги нареждам в йенска тавичка. Върху всяка една пържолка слагам краве масълце, колкото лешник. Заливам ги с една водна чаша бяло вино и една чаша с вода. Слагам тавичката и включвам фурната на 250 градуса. Когато сосчето заври, засичам 20-25 минутки и пържолките са готови. Толкова крехки и сочни стават, просто фантазия Heart Eyes Heart Eyes. За гарнитура лично аз опекох картофки, но могат и само така да се хапват пържолките с чаша студено, бяло вино
Да ви е вкусно eat   chef

А ето и една снимка Simple Smile
http://img143.imageshack.us/my.php?image=sta60084editedmj3.jpg

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Мдам, това за "запечатването" на местото като се запържва го знам, работи при телешкото безотказно  Mr. Green Явно и при пилешкото, звучи чудесно, добре си се справила. Тъкмо съм на пилешка вълна, ще се пробва.  Flutter

# 2
  • Мнения: 3 562
Моите пилешки творение - пържолки, шишчета винаги стават сухи, явно това е тайната, а аз си мислех, че е в някоя марината  Thinking

# 3
  • Мнения: 2 152
 Wink
И аз не го знаех за пилешко. Бялото месо никога не ми е ставало така крехко и вкусно. Винаги сме избягвали да купуваме от гърди, а само от бутче. Но така приготвени, няма никаква разлика
Моите пилешки творение - пържолки, шишчета винаги стават сухи, явно това е тайната, а аз си мислех, че е в някоя марината  Thinking
Явно и това, че е в доста сос в закрита тавичка, спомага да не изсъхва допълнително. Иначе просто не се ядат Tired

# 4
  • Мнения: 1 679
Добър вариат - ще се пробва  Peace

# 5
  • Мнения: 865
Ще ги пробвам,тази вечер по твоят начин.Но мисля и в марината да ги подържа,заради по-добрият вкус които се получава.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 814
Добра идея   bouquet

# 7
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
в най-скоро време ще ги пробвам, звучат ммммммм вкусно

Общи условия

Активация на акаунт