Гадна тема относно гените

  • 5 836
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
 Много се чудех дали да пусна тази тема.Но това,за което пиша наистина ме притеснява.
 И понеже имаше нещо като намек,че тук всички се правят на силни и безпроблемни ще покажа,че не е така.Това,което ме тревожи сигурно е в следствие на хилядите разходки и часове прекарани сами-само аз и детето и невъзможността да се разтоваря известно време без да се безпокоя за сина си.
 Проблемът е,че ни изоставиха още в самото начало,след издаването на акта за раждане.Убедила съм се,че бащата е безкрайно безчувствен и молоумен след като може да забрави детето си и да ни зареже така грозно.Преодоляла съм обидата,но постоянно се появяват опасения за детето и то не само как му се отразява липсата на баща.Случвало ми се е да се побърквам,дали детето не е наследило глупостта и безотговорността,ако щете и мързела на бащата.Например на връх безпаричието ми детето се проявява като страшно злоядо-никакви супи,никакви манджи,никакви домашни сладкиши,не какви бъде кюфтета,никакви пици,никакви спагети,никакви палачинки,не от моите картофи-пържени или варени и т.н.В резултат много често си е лягал гладен.А аз ям всичко това и винаги е било така.Не искам да има деструктивния магарешкия инат на баща си.Друго,което ме тревожи и не искам да призная,но много хора ми натякват,че момче без баща задължително ще стане п...
 Sad Cry Cry Cry Cry Cry
Не се шегувам с тази тема кажете ми,че не е така!Че имам шанс,защото ...?

# 1
  • София
  • Мнения: 8 348
ъъъъъъъ какво е п...
останалите ти притеснения ги разбрах ама това не

не се правим на силни, а си живеем живота както можем, защото ни се налага
гените имат значение, но от по-голямо значение е възпитнието

а що се отнася до яденето - моето дете не яде хляб, а ако в чинията има зеленчуци, картофи и месо, ще изяде всичко, но едно по едно
а това не е наследил от никого от моите или от страна на баща си роднини
някой ген се е объркал

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
....много хора ми натякват,че момче без баща задължително ще стане п...

Моляяяяяяяяяяяяяя  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
По-голяма глупост не бях чела.

Знаеш ли коя е най-голямата грешка на самотните родители, на тези без големи финансови възможности и т.н. - всичко които имам усещането, че ощетяват децата си? - Това, че отглеждат РАЗГЛЕЗЕНИ деца. Като те гледам - тръгнала си по този път и ти.  Naughty

Ако детето ти е здраво и игриво - изобщо не го моли да яде. Гладен си легнал - ми чудесно. Утре ще яде. Спри да ходиш след него с чинията и да го молиш. Да седи гладен - ще прояде. На 1 година дъщеря ми изкара 2 дни гладна... не умря, но се разяде отново. Всеки път като изкара повечеко време с баща си - той ми я връща злояда, щото я преследва с лъжицата. За ден два неядене и се оправя.
И дори да няма баща - мъже съм сигурна, че има покрай теб достатъчно, за да му бъдат мъжки пример.

Само за бащиния инат си права /според мен/, но не му го натяквай. Пък и от това гледай да страда някоя бъдеща снаха  Mr. Green не ти  Whistling

# 3
  • София
  • Мнения: 8 348
ма какво е п с точкиииии

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
ма какво е п с точкиииии

Педераст ...предполагам  Thinking newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 17 258
Аз пък го прочетох като обидна дума с корен женски полов орган  Blush

Иначе и аз като Иса ще кажа - НИКАКВО глезене! Иво и го наказвам, и му се карам... може да се укорявам, че не сме заедно с баща му и дрън-дрън, но това не е причина детето ми да стране лига  Naughty

# 6
  • Мнения: 49
 Да онази лоша дума имам предвид дето Isa я спомена.
 Не го глезя даже понякога съм ужасно груба-като в казарма нали трябва да компенсирам бащата.Ами за съжаление мъже около нас няма!Баща ми почина в катастрофа преди раждането,а на БНД бащата  умрял по улиците от алкохолизъм. Sad
 Мъжете държащи на себе си май или са си заминали от този мой роден край или са заети.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 348
хъм, независимо дали е женски полов орган или обратно ориентиран мъж - не виждам причини да стане такъв само защото живее само с майка си.
Зависи как го възпитаваш разбира се.

е не е нужно да си груба, просто да не го глезиш прекалено много и да не го връзваш за себе си.

# 8
  • Мнения: 1 023
ма като не ще да яде - няма да яде. днес утре по утре - когато тогава.
освен това, те гладни нема да останат. е мойто като брат ми яде - като камил4е - днес ше се пукне от ядене, после пропуска едно две хранения и се регулира.
даже са едни кълки е напращял и шкембелан.
ма като го метна на ясла, след като стане приятел с гърнето - ше го вталят.

аз имам и баща и брат и дядо.
ма кой знае какво зна4ение няма, щот съм аз със него 24 4аса.
и е много пе4ен - помага у дома, сам се къпе, сам се събува и обува, подрежда си игра4ките, на вън е готин - контактен и отворен. с някои се бие, с други играе.
вси4ко зависи от тоя с който живее.
или за да е такъв, е защото аз съм му майката, а не някой друг.
от теб зависи.

и да не е лесно да си доброто и лошото 4енге, но никой не е обещавал да е лесно.

# 9
  • Мнения: 49

 Звучи окуражаващо!  Peace
 Ама и аз съм една "тарикатка",винаги идкам да се подсигуря.
 Дано бащите четат това и имат едно на ум!Те дори някои животни си помагат след раждане на малкото в смисъл мъжкаря и женската.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 348
не е окуражаващо а е просто факт
ще имаш и фалове, няма начин

а по мои наблюдения и доста бащи живеещи със семействата си не помагат изобщо във възпитанието и отглеждането. Такъв пример пък изобщо не ти трябва.

# 11
  • Мнения: 2 336
Ами децата наследяват много неща от родителите. Но това, за което ти говориш мисля, че се възпитава. И аз при Ицко наблюдавам, че на моменти се възползва от това, че всички му угаждат. Даже другите му баба и дядо доста го лигавят. Но по отношение на финансите - съм безкомпромисна. Като няма, няма. Само един път ми се е наложило да го питам - Христо, да ти приличам на банка? Повече проблем не съм имала. Като иска яде, като не иска - не яде. А той е страшно капризен, мен пък напоследък ме мързи да готвя...  Crazy
Дано като влезе в пубертета не се промени.  Praynig

# 12
  • Мнения: 623
Аз пък го прочетох като обидна дума с корен женски полов орган  Blush

Тц, думата не е обидна. Просто това си е женски полов орган и вид мъжки характер.

Иначе по темата: Повечето неща се възпитават. Дори и да има нещо наследено, то може да се коригира, ама трябва да е овреме...

# 13
  • София
  • Мнения: 17 258
Е, Дани, като вид мъжки характер си е обидна де  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 623
Е, Дани, като вид мъжки характер си е обидна де  Mr. Green

Не е обида! Факт е!

Общи условия

Активация на акаунт