Оризова каша

  • 643
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здаравейте,мамчета.Имам един въпрос-след около седмица ще се захранваме.В "Библиотеката" пише,че е най-добре да се започне с оризова каша,защото има най-малко алергени,но също така пише и че  готовите оризови каши може да има следи от глутен и е добре да се приготви в домашни условия,но как?Нашата педиатърка ни каза да започнем с ябълково пюре.Дайте ми съвет.Благодаря!

# 1
  • Мнения: 27 524
Не мисля, че в готовите каши може да има следи от глутен, за тези неща се следи зорко, аз не бих се притеснявала.
Аз също започнах с плодово пюре, от оризовата каша като за начало започна да повръща.
Педиатрите тук препоръчват плодово или зеленчуково. Оризова каша не.
Може да си правиш оризова у дома, ако имаш желание и притеснения. Има линк в темата за авокадото как се прави това.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 638
Аз захраних и двете с ябълково пюре, даже и по- рано, още в третия месец, а оризова кашяа не знам как се прави, но купувам такава ориз с мляко на Милупа, разкошна е, и каката яде. Не се втелявай сама да се трепеш, има толкова модерни храни на пазара, а пък за начало можеш и сама да приготвяш ябълковото пюре. Не разбрах детето алергично ли е , че се притесняваш?

# 3
  • Мнения: 95
Не не е алергично,но прочетох и реших да питам.Благодаря ви за съветите!

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
"Следи от глутен" означава, най-общо казано, че едни и същи машини се използват за производството както на глутенови, така и на безглутенови каши.
Тъй като е невъзможно след производството на глутенови каши въпросните машини да бъдат "излъскани", може по тях самите да има остатъци, съдържащи глутен, които после, при производството на безглутеновите каши, да попаднат в тях.
Понеже не може на 100% да се контролира хигиената на машините, затова, предполагам, се прави и това предупреждение-за връзване на гащите.  Peace

Тук има рецепти за домашни каши: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750

# 5
  • Мнения: 745
Честно казано не съм фен на домашните каши.има толкова богато разнообразие на пазара.аз захраних със зеленчуково пюре.после минахме на плодови.сега сме на каши,като давам и пюрета.оризовата каша е добра,моят син я обожава,давам му я чиста,без пюре  или плод вътре.но бананова неще хич,за мое голямо учудване.всяко бебе е различно!просто трябва да пробваш!!

# 6
  • Мнения: 757
оризовата каша запича,внимавай с това сега имаме този проблем

# 7
  • Мнения: 508
Аз също започнах с плодово пюре първо ябълка,после круша,после дадох тиква,картоф и чак месец след началото на захранването- оризова каша.От друга страна не мисля,че е проблем да започнеш с оризова каша,едва ли в готовите оризови каши ще има следи от глутен-нали са подложени на контрол,пък и ги препоръчват точно за захранване.Всичко зависи от твоето решение за начина по който сметаш да захранваш Peace

# 8
  • Мнения: 357
започнахме с оризовата каша на Милупа и много му хареса, запече се, но като вкарахме и пюретата и се балансираха нещата, а сега той предпочита кашата пред пюретата ... педито не ми дава много да го товаря с нея, два пъти седмично най-много, защото се пълнее от нея, а ние сме си бая едри  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 232
Захраних с плодови пюрета.А оризова каша почнах след петия месец-най-хубави са на Милупа.

Общи условия

Активация на акаунт