ДО ШОФИРАЩИТЕ МАЙКИ

  • 3 191
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 225
ИСКАМ ДА ОТПРАВЯ ЕДНА МОЛБА КЪМ ВСИЧКИ ШОФИРАЩИ МАЙКИ - НЕ СЛАГАЙТЕ КОШЧЕТО С БЕБЧЕТО ВИ НА СЕДАЛКАТА ДО ШОФЬОРА. ВСИЧКИ ЗНАЕМ, ЧЕ ТОВА Е НАЙ-ОПАСНОТО МЯСТО В КОЛАТА. НЕ ИЗЛАГАЙТЕ НА РИСК СОБСТВЕНИТЕ СИ ДЕЧИЦА

# 1
  • София
  • Мнения: 1 946
Виждала съм и по-лоши неща. Шофираща майка с две дечица на предната седалка. 10-12 годишно момиченце, а пред него по-малко дете...  #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 298
Е, хайде сега, малко преувеличаваш.
Докато ползвах кошницата возих дъщеря си точно така. Да я сложа отзад и да не я виждам
ми се струва по-опасно. Ако плаче се разсейвам, обръщам и пр.
На предната седалка бях изключила въздушната възглавница обаче.

# 3
  • Мнения: 983
Бе то да не стават такива неща, че където и да го сложиш.... Божа работа. Моите си ги возих отзад. Не ми е идвало на ум да ги слагам отпред- даже за първи път чувам. Може би защото са две.

# 4
  • Мнения: 15 225
аз настръхвам всеки път, когато чуя по новините, че при катастрофа пътника до шофоря е починал на място - току що го чух пак - и като си представя малко бебе на предната седалка откачам

Milla Elaine и моето се е разплаквало и съм спирала, сядала съм отзад и съм го успокоявала. просто искам да предупредя всички ви, че при това натоварено движение в днешно време е много опсно да се вози детето отпред  Peace

# 5
  • Мнения: 1 196
Milla Elaine  newsm10 Браво!Не се заяждам,но най-малкото ако те спрат полицаи,ще си отнесеш хубава глоба!Всички столчета и кошчета се слагат отзад!И са задължителни по закон за малки деца!
Кошчето винаги е било отзад,обърнато с гръб към мен,в обратна на движението посока.Дори и да е плакала,гледам си пътя!Но в повечето случаи е слушало милото!

# 6
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Мисля, че всяка майка си преценява къде ще си вози детето - постове от сорта - не правете това или онова не звучат добре. Звучат добре тогава, когато някой е пуснал тема да попита за мнение - нещо, което аз често правя. Можеше, например, да споделиш, че според теб така и така ... и т.н и т.н

Та...
Имаше период, мнооооооооооооооого труден - УЖАСЕН!, когато Момчил не спираше да реве (пак сме ревливи, но преди беше по-трудно през деня) и тогава пътувах до провинцията - на 160км. Сложих го с кошницата отзад и още в София, докато спрях на 2-3 пъти на светофарите в квартала ни, той се засиня от рев, понеже не ме виждаше. Всеки път едвам не правех катастрофа да слизам да го вадя от колата и да му духам в лицето. Преместих го ДО МЕНЕ! и пътувахме тези 160 км. без да се обади. Карах ИЗКЛЮЧИТЕЛНО! внимателно, съвсем леко, наблюдавах и бебето. А той спа през целия път, пробуждаше се на 10 мин. и всеки път като зареваваше, ме виждаше и млъкваше веднага и пак се унасяше. И така си пътувахме до майка ми. Казах си, ако ме спре полиция, ще се обяснявам. За риска, който поех, си носех отговорност сама и признавам, че ми беше наистина притеснено. За детето ми ставаше дума, все пак.
За съжаление, той все още плаче по светофарите в София, много му е неприятно като спре колата, ето защо се возим само ако ни вози таткото. Аз държа бебето отзад. Иначе - стоим си у нас.
На няколко пъти излизахме с колата из Сф, карах аз, бяхме сами. Той беше отново ДО МЕНЕ.

Не е хубаво и майката пушачка да дърпа пред детето, но и това виждаме постоянно

И много други неща се сещам сега, ама айде, че се събудихме и прачем ...

# 7
  • Мнения: 15 225
Мисля, че всяка майка си преценява къде ще си вози детето.
едва ли е по преценка на майката - в закона за движение по пътищата е абсолятно забранено лица под 14 години да седят на предната седалка - какво ли остава за бебета. не те упреквам за нищо, нито теб, нито други майки - така си преценила тогава - така си направила - но си била притеснена и си знаела, че поемаш риск.
аз АПЕЛИРАМ да не се возят децата отпред. това, което казваш за пушенето също е лошо - не вярвам някой да го одобри - но не е рисковано за живота на никой  Peace

Цитат
За риска, който поех, си носех отговорност сама и признавам, че ми беше наистина притеснено. За детето ми ставаше дума, все пак.

ето за това пуснах темата - защото става дума именно за нашите собствени деца  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 161
Като бяха съвсем малки слагах едната на предната седалка а другата на задната от дясно. Така ги виждах и двете.Спряха ме полицаи и ми направиха забележка, но обяснението ми че тази която е зад мен не я виждам ме спаси. Посъветваха ме да деактивираме въздушната възглавница за да не съжаляваме.Това ме накара да се замисля сериозно и започнах да ги слагам и двете отзад.Купих си от един магазин по един лев огледало като на автобусите отзад което е издадено навън и го закачах на задната седалка за да ги виждам.Изгубих го.Сега карам и им пея и те ми пеят и по някое време те заспали ама аз им говоря 
П.П.Преди малко писах в подобна тема. Копирах.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
От никъде не си застрахован, нито едно от местата - пази боже Praynig и карай внимателно Peace

# 10
  • Мнения: 1 298
Sunshine Mery, не глоба няма да отнеса. Информирала съм се. Simple Smile
Поне тук поставянето на кошница на предната седалка е разрешено.
Просто трябва да си изключиш възглавницата.
Столчетата за по-големи деца, мисля не може.

# 11
  • Мнения: 1 196
Milla Elaine Shocked сигурна ли си.В чужбина още повече би трябвало да е забранено!?
А как да си изключа възглавницата даже не знам! Thinking
Опасявам се,че тук ще се развихри спор и ви казвам - До скоро!
Всеки носи глава на раменете си и си поема отговорност! Heart Eyes

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Мисля, че всяка майка си преценява къде ще си вози детето.
едва ли е по преценка на майката - в закона за движение по пътищата е абсолятно забранено лица под 14 години да седят на предната седалка - какво ли остава за бебета. не те упреквам за нищо, нито теб, нито други майки - така си преценила тогава - така си направила - но си била притеснена и си знаела, че поемаш риск.
аз АПЕЛИРАМ да не се возят децата отпред. това, което казваш за пушенето също е лошо - не вярвам някой да го одобри - но не е рисковано за живота на никой  Peace

Цитат
За риска, който поех, си носех отговорност сама и признавам, че ми беше наистина притеснено. За детето ми ставаше дума, все пак.


ОООООО, вемби, навлизаме в открит спор...
не това е целта на темата ти, но натам върви Sad

това, че закона казва еди какво си, не означава в никакъв случай, че ме лишава от избор. Аз продължавам да си имам избор и с постъпките си го показвам. Дали е правилно  newsm78 - това вече е друг въпрос и може да се спори доколко е правилно и доколко не е

притеснявам се за мойто си дете, притесненията ми за другите не мога да ги налагам на майките им в никакъв случай, защото тогава вече майките го приемат като лична забележка и става неудобно и за двете страни  Naughty


ето за това пуснах темата - защото става дума именно за нашите собствени деца  Peace

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Milla Elaine Shocked сигурна ли си.В чужбина още повече би трябвало да е забранено!?
А как да си изключа възглавницата даже не знам! Thinking
Опасявам се,че тук ще се развихри спор и ви казвам - До скоро!
Всеки носи глава на раменете си и си поема отговорност! Heart Eyes

И в Бг по правилник дете до 7 години може да се вози отпред, само ако има поставено специално столче за него  Peace

# 14
В Германия сьщо е разрешено да се вози бебето отпред, но при условие че трябва да е изключена вьздушната вьзглавница. Има много коли спортен модел, които имат само две предни места. Но движението тук не е като в Бьлгария. Толкова лошо и рисково шофиране като в БГ никьде не сьм виждала, без да искам да обидя някой... но всеки пьт като се прибера и ми настрьхват косите по улиците. Иначе аз винаги сьм слагала малката отзад, за да ми е по-спокойно докато карам. Тя обикновено си кротува, има си масичка отзад и се занимава с играчките си.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт