Протягане и бременност

  • 10 176
  • 68
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Всички ми казват, че не е добре да се протягам по време на бременността. Никой не ми даде обяснение ЗАЩО! Много ли е вредно и как точно вреди? Как да си простирам дрехите тогава с тези високи въжета...  newsm78  Щях да питам док последният път, ама забравих.  ooooh!

Вие протягате ли се?

# 1
  • Мнения: 177
Първата ми асоциация, като видях темата, беше онази "бабина бевитина", че бременната не трябва да простира, защото ще се скъса пъпната връв и бебето ще падне Joy
А сега сериозно - не знам Rolling EyesНямам спомен да съм имала неразположение от това, а си простирах сама до последно,( да не споменавам, че и 80 квадрата тапети налепих в 9-ти месец #Crazy)
За най-сигурно си питай доки Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 585
Това за първи път го чувам. Crazy
Вероятно е поредната бабина деветина. Rolling Eyes

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
О,преди време пак имаше подобна тема Naughtyестествено,че нищо няма да ти стане Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 161
Аз бях чула от една приятелка че не простирала докато била бременна а карала мъжа си. Аз простирах до последно никой не ми е казвал че не може.Но за твоя сигурност по-добре питай доктора си може и да има някаква причина.Освен ако не е поредната небивалица от сорта не се подстригвай, не се боядисвай и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
Момичета, нямам предвид конкретно простирането!  Naughty Не вярвам в бабини девитини и естествено смятам да си простирам до края.
Просто се питам това с протягането има ли някаква лекарска причина да не се препоръчва или е глупост и можем да си се протягаме на воля?

# 6
  • Мнения: 173
Айде бе,ако не ти е дискомфортно,защо да не се протягаш.Бременните ми се струва,че ни правят инвалиди - това не може,онова не трябва.....Споко!

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459

Просто се питам това с протягането има ли някаква лекарска причина да не се препоръчва или е глупост и можем да си се протягаме на воля?
Няма лекарска причина -глупост абсолютна е!

# 8
  • Мнения: 750
Това е глупост, абсолютно нищо няма да ти стане при протягане!
Можеш да си простираш, да тръскаш одеяла и всичко, което си правиш по принцип. Но без да се преуморяваш прекалено   bouquet

# 9
  • Мнения: 27 524
Ух, не знам, не съм чувала това мнение, но при всяко мое протягане получвах крампи  Sick Confused и затова сама се ограничих  Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 1 946
Блонди, какво е крампи  newsm78

Започнах да се поуспокоявам, а се бях попритеснила, защото непрекъснато ми се налага да се протягам.... Можи би има нещо с това, че човек като има ограничение някакво и все му иде да го наруши..  Joy

Но сега си отдъхнах, благодаря!    Hug

# 11
  • Мнения: 27 524
Мускулни съкращения. Обикновено в прасците. Не са опасни, но болезнени. Май са липса на витамини от групата Б или магнезий. Пиех витаини, но пак си ги получвах. Много са неприятни  Tired

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Мускулни съкращения. Обикновено в прасците.

Това съм го получавала без да съм бременна и без да се протягам Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Това съм го получавала без да съм бременна и без да се протягам Peace

Липса на витамини или магнезий  Peace

# 14
  • Мнения: 2 910
На мен самата ми е некомфортно да се протягам с пълна сила, докато съм бременна (т.е.,както преди да забременея), иначе простирам и нямам проблеми в това отношение.

Общи условия

Активация на акаунт