дете на 5 г. и 6 мес. тежи 13кг

  • 1 963
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Нормално ли е? Има ли друг подобен случай? С какъв лекар да се консултирам?
Пишете моля чакам ваши мнения.

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 17:44 от tinka.19

# 1
  • Мнения: 2 232
Детенцето има ли някакви  проблеми в развитието или придружаващи заболявания? А  на височина колко см. е?

Последна редакция: нд, 03 фев 2008, 23:46 от Deja Vu

# 2
  • Мнения: 25
Висока е около 1 метър но е много слаба направо скелет и няма сила за нищо. Не знам как ще си носи раницата като тръгне на училище Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 00:24 от tinka.19

# 3
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
А храни ли се нормално?

# 4
  • Мнения: 2 425
Не си ли се консултирала с никакъв лекар за това. Трябва непременно да го направиш за да си по-спокойна.

# 5
  • Мнения: 3 914
Моето дете е на 5г. и 9 мес.,тежи 13,500 ,висока е 1 метър и изобщо не изглежда скелет,просто е слаба Peace,яде си нормално,даже си мисля че обича все калорични неща,но и отделянето и е повече от необходимото,мисля си че има пълно изгаряне Peace

# 6
  • Мнения: 516
Синът ми е на 4 години и 2 месеца, тежи 13кг и е висок към метър. Доста е кльощав:) , но нищо му няма. Винаги кипи от енергия и боледува рядко. Не се храни много, а по 2 пъти ходи на ден по голяма нужда. Ако детенцето ти изпитва слабост , добре е да се консултираш с лекар. Би трябвало поне някакви елементарни изследвания да му пуснат. Дъщеря ми няма добър прираст, 7 700 тежи и 74 см ,на 1 година и 7 месеца е. Правихме и изследване на растежния хормон, малко над долната граница е. Но и тя е много жизнена  и буйна.

# 7
  • Мнения: 59
И аз мисля че ако няма някакво заболяване не трябва да де плашиш много братовчедми е на 18 години 187 е висок и е 60 кл. Да изглежда слаб  тъй като е висок но е толкова жилав чв направо му се чудя от къде тази енергия.Дъщеря ми е на 2 г и 1 месец и е 6кл. и 700гр.
Мисля че ако се храни добре със възраста  всичко ще си дойде на място

# 8
  • Мнения: 919
попитай личната ви докторка,тя ще те насочи най-добре Peace

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Килограмите са добре за този ръст, но върви дребничка за възрастта си. Как се чувства детето, жизнено ли е, енергично? Ако се притесняваш консултирай се с педиатъра ви да ви пусне някакви изследвания за успокоение.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
имаш л и др причини да се притесняваш?
за да се замислиш сега..нещо те е накарало...кое е то?

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може да си е съвсем нормално, да прилича на някой по-дребен в рода ви, да има дребен кокал. Едри хора ли сте?
Храни ли се добре?
Коя е причината да питаш? Освен теглото друго тревожи ли те?

# 12
  • Мнения: 2 232
Сега премерих баткото , който е на 4г.-101см. и 13кг. и той.Миналият месец отиваше към 15кг., но после беше леко нераположен  и апетита го напусна(не, че му е бил голям, но поне нещо ядеше) и явно е отслабнал,  не ми изглежда скелет, но е слабичък.А за малкият няма какво да коментирам на 2г. и 5м. е 80см и 8кг. и 500гр....но той си има основателна причина за ниските килограми и ръст.

# 13
  • Мнения: 25
Нормално ли е? Има ли друг подобен случай? С какъв лекар да се консултирам?
Пишете моля чакам ваши мнения.
Направихме изследвания Sad и какво мислите излезе Rolling EyesАНЕМИЯ #Crazy
опасно ли е това newsm78 Thinking

# 14
  • Мнения: 516
За опасно не знам, зависи колко е нисък хемоглобина. Но не мога да се начудя на тези лекари, как не са пуснали една обикнове кръвна картина досега #2gunfire На дъщеря ми при всяка т-ра я изследвам. Аман от кадърни доктори!

Общи условия

Активация на акаунт