оголване на пишлето

  • 9 650
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Знам, че този проблем е обсъждан многократно, но май получихме някакво възпаление на върха на пишлето и утре ни пращат на хирург - не за сцепване, а за дърпане. Срещам много противоречиви мнения по въпроса. Можете ли да ме посъветвате. Ники е на 10 месеца и членчето му се показваше съвсем мъничко досега, а сега от няколко дни съвсем се е затворило и беше малко подуто и зачервено. Благодаря ви предварително за отзивчивостта!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
На моят син е заголено пишлето на 10м...не че му имаше нещо..просто мен ме беше страх да заголвам и не го правех. После отидохме на хирург и стана за една минутка. Плака просто докато беше манипулацията и това беше.

# 2
  • Мнения: 27 524
На сина ми не съм пипала до годинка. После леко опитах веднъж и стана лесно и от раз докрай. На твое място бих питала какво точно ще правят и не бих позволила дърпане без причина. Фимозата е в 99 процента именно от дърпане.

# 3
  • Мнения: 81
На сина ми му заголиха пишката на има-няма 6м. - в Пирогов хирург - стана за 2-3минутки и какво излезе оттам да не ви казвам! Отивай да оправят твоя сладур без да се страхуваш, за да не стане по-зле!

# 4
  • Мнения: 193
Имаме същия проблем! Незнам дали е добре директно при касапите в Пирогов. Раздвоена съм дали да ходя или да оставя нещата от самосебе си.  Лошото е, че и педиатърката е раздвоена, според последни изследвания не било добре въобще да се пипа.

# 5
ZDRAVEI! NA  MOETO  BRAT4E  KOGATO  BESHE  MALKO  IMASHE  SASHTIJA  PROBLEM  I  MAILKA  MI  GO  VODI  NA  LEKAR  I  GO  CEPNAHA  4LEN4ETO  .  DOKTORAT  KAZA  4E  E   TRJABVALO  KOGATO  SE  MIE  BEBETO   DA  SE  IZDARPVA  I  E   NJAMALO  DA  SE  ZATYVORI  I  DA  SE  STIGNE  DO  TUK  .  AZ  KATO  MEDICINSKA  SESTRA  I  V  SASHTOTO  VREME  I  MAIKA  4ESNO  KAZANO  ZA  SINA    MI  KOITO  E  NA  6  MESECA  MNOGO  ME  E  STRAH  DA  MU  IZDARPVAM  PISHLETO  NO  KOGATO   GO  KAPJA  SE  OPITVAM  VNIMATELNO  DA  GO OTVARJAM  ZA  DA  NE SE  STIGNE  DO  HIRURG.

# 6
  • Мнения: 252
Не съм заголвала пишлето получи се от самосебеси. Случвало се е да се зачерви на върха, и му  киснех чурката във тетра  по препоръка на нашата докторка , и ни минаваше.

# 7
Благодаря ви много на всички! Бяхме при хирурга. Издърпа му кожичката и му оголи цялата главичка. Имаше насъбрани някакви ужасни работи, които според доктора са причинители на всякакви инфекции. Затова според него това трябвало да се прави или веднага след раждането за да няма после такива проблеми или най-късно в 5 месец. Иначе, ако се оставело за по-късно, трябвало да се реже, а това със сигурност не е по-малко болезнена манипулация. Ники плака и сега не може да се изпишка и явно пуска само по капчица  и плаче силно. Сърцето ми се къса. Дано съм постъпила правилно. Ще ходим цяла седмица всеки ден за да го наблюдава докторът. Ако принас не се беше получило това подуване и зачервяване сигурно и аз щях да си оставя нещата така и да чакам да се оправят от само себе си. Не съм успявала да му дърпам сама кожичката, просто не смеех. А това, което днес направи лекарят е можело да направя сама много по-рано.   

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Моя приятелка - акушерка го оправи на сина ми когато беше на месец, месец и половина. И аз несмеех да пипим, по-добре някой по-опитен.

# 9
  • Мнения: 24 467
С големият син го правехме редовно и сега няма никакви проблеми. С малкия син таткото изостана с 1-2 месеца в тази дейност /след като навърши 1 годинка го къпи той в банята/ и се получи зачервяване и оток. След като го понатисна малко излезе гной. Извикахме лекар /жената работи в ЦСМП/ и тя го оправи добре, тъй като ние определено не посмяхме да натискаме повече, а и предпочетохме да го види специалист. След интервенцията няколко дни промивахме с реванол и мазахме с антисептичен крем. Сега е добре.
Лекарката разказа, че по такива процедури посещава често домовете и отрича изцяло липсата на хигиена в тази област.
Като малък съпругът ми от липса на такъв тип хигиена е стигал също до лекар и промивки.

# 10
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
От раждането до сега, при всяко измиване опъвам леко кожичката и измивам със сапун. .Забели се сама на 5 месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 348
От самото начало заголвам, но не със сила, а съвсем леко, сякаш само проверявам дали може. Сега сме почти на 3 месеца и пишлето е 90% готово. Само от едната страна  седи леко захванато, но не го дърпам.
 То въпросът ти беше друг де, но аз пиша за мамите, които са с новородени бебоци.

п.п. Няколко пъти мъжът ми извършваше процедурата, като му правеше нещо като бебешка чекийка  Embarassed  и по този начин се получаваше много лесно, защото кожата се опъва по пишлето

Заголването го правехме на своя глава  Naughty . Иначе педито препоръча да изчакаме

# 12
  • Мнения: 351
И ние имаме проблеми с това пишле... Cry Наскоро пак ходихме на доктор(ли4ната) заради пишлето, тя го отвори много лесно, но аз не успявам. За няколко дена пак си се затвори малко. Не смея да го дърпам силно - толкова пла4е мили4кия. Мисля, 4е ако не му се възпалява няма проблеми да не е съвсем докрай отворено. Забелвам докъдето може, по4иствам и се надявам да не се възпалява... Confused Praynig
Дано при вас няма проблеми! За съжаление не мога да дам кой знае какъв съвет. Embarassed

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 09:16 от zar4e

# 13
И днес бяхме при хирурга. Слава Богу днес плака по-малко. Вчера и цялата нощ беше ужасно! При всяко пишване се разплакваше и целият се надуваше. Явно не може добре да се изпишка и пуска по една капчица. Мажа го с риванол и смрадлика. Днес вече е по-добре и съвсем лесно се изважда главичката. Дано скоро всичко се оправи!

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дано скоро всичко се оправи!

 Спокойно, до два дни няма да усеща никаква болка при пишкане.Неминуемо е сега, успех!

Общи условия

Активация на акаунт