Нощно хранене

  • 1 877
  • 41
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Искам да попитам как научихте бебетата да не се хранят нощем? На мен това ми се струва невъзможно !

# 1
  • Мнения: 46 437
Ами не съм я учила, оставих я сама да определи до кога има нужда да се храни нощем  Wink

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Бебчетата сами решават кога да спрат нощното хранене.
Габи в началото пиеше по малко вода, после отказа и водата, след това известно време пак искаше да яде, сега пие сок или вода през нощта ако се събуди и то към 4-5 часа.

# 3
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И на мен ми се струваше невъзможно, но не е. Laughing  Дени беше на 2 месеца когато му махнахме нощното хранене. Буди се през нощта, пие за около минута водичка и пак заспива. Не сме имали безсънни нощи заради липсата на нощно хранене. Да уточня, обаче, че Дени е на адаптирано мляко и с педито решихме, че през нощта стомахчето трябва да почива. Laughing

# 4
  • Мнения: 232
Ако се храни на поискване то само си спира...ама нетрябва интервала между яденетата да е по-малък от 2 часа, за да почива коремчето

# 5
  • Мнения: 46 437
Цитат на: nadi_n
И на мен ми се струваше невъзможно, но не е. Laughing  Дени беше на 2 месеца когато му махнахме нощното хранене. Буди се през нощта, пие за около минута водичка и пак заспива. Не сме имали безсънни нощи заради липсата на нощно хранене. Да уточня, обаче, че Дени е на адаптирано мляко и с педито решихме, че през нощта стомахчето трябва да почива. Laughing


Пробвах така, но дъщеря ми се будеше прес 30 мин. и така цяла нощ, а като си хапнеше едно мляко и спеше непробудно. От 3 месец до сега не се е будила, има много здрав сън  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
навремето педиатърката ми каза ако се събуди нощем да й давам вода вместо мляко. Но мойта буба така врещеше на глад, че пак почнах да си я кърмя. След време тя сама се отказа и започна да се буди сутрин. Хм, аз кърмих до 5тия месец, значи Дияна най-вероятно към 4тия си месец се е отказала от нощното ядене.

# 7
  • Мнения: 7 106
Хм, на мен ми се вижда доста рано на 2 седмично бебе да махаш нощното хранене. Остави си бебчето да папа и наддава, пък има време кога да се борите с този "порок". Стомахчето му в момента е толкова мъничко, че ще бъде жестоко да го държиш гладно толкова време. Още повече ако се кърмите и няма как да знаеш какво количество мляко е изсукало на предното хранене. Но дори и да сте на ад.мляко, тези 60-70 мл. които изпива на едно хранене няма как да го държат сито цяла нощ.

# 8
  • Мнения: 232
ами моя синковец на 2рата седмиоца си пропускаше едното хранене

# 9
  • Мнения: 1 645
Не съм го учела.Синът ми сам си махна нощното хранене,когато стана на 1 месец,и оттогава никога не се е будил по каквато и да е причина
Даниел - 21.04.2004г.

# 10
  • Мнения: 2 657
Сам си спря нощното хранене,към края на втория месец.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
До втория месец на дъщеря ми, я кърмех за вечеря в 21.00, спеше до 3.00 през нощта, сукваше 5-6 мин. и после закуска в 6часа. Два месеца след това спеше непробудно, но малко преди да навърши 4 мес. пак се върнахме на стария режим, явно като поотрасна малко, изгладняваше само на кърма. И така си посукваше нощем докъм 6-я месец. То не беше "цяло ядене", сучеше по няколко минути и заспиваше на цицата.

# 12
  • Мнения: 218
И ние още не сме се отказали от нощното хранене. Педито каза, че бебко сам ще се откаже, но уви още  не му е дошло времето.

# 13
  • Мнения: 644
Цитат на: Shali
Хм, на мен ми се вижда доста рано на 2 седмично бебе да махаш нощното хранене. Остави си бебчето да папа и наддава, пък има време кога да се борите с този "порок". Стомахчето му в момента е толкова мъничко, че ще бъде жестоко да го държиш гладно толкова време. Още повече ако се кърмите и няма как да знаеш какво количество мляко е изсукало на предното хранене. Но дори и да сте на ад.мляко, тези 60-70 мл. които изпива на едно хранене няма как да го държат сито цяла нощ.


И аз така мисля Thinkingвъпреки,че при нас е малко по сложно. Ивета е вече на 5-т месеца и още се храни нощно време,явно не и е дошло времето Rolling Eyes

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 239
Цитат на: Shali
Хм, на мен ми се вижда доста рано на 2 седмично бебе да махаш нощното хранене.

Аз също миаля, че й е рано, но педиатърката още от първата консултация ми е завикала: "Пробвай да махнеш нощното хранене".
Благодаря ви момичета!Сега съм спокойна!Просто ще си изчакаме Grinning

Общи условия

Активация на акаунт