Разтройство?

  • 434
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!Сина ми нещо се е разтроил май...Ака 2 пъти до сега и е рядко и много миризливо.Дадох му сок от ябълка и морков и изпи 100мл.Да му дам ли още?Знам,че моркова,ориза запичат.След малко ще го храня и днес ни е ред на месно пюре.Въпроса е какво да му дам?Имам пиле с ориз,телешко с ориз...но имам и грах и пуйка....?Много се чудя,кое пюре да му дам?Кое месо действа по-запичащо от изброените?И дали граха е подходящ?Няма ли да му раздразни още повече стомахчето,защото все пак е трудносмилаема и тежка храна?А дали пък няма да помогне?Оф,може да ви се вижда тъп въпроса,но ми се случва за първи път и незнам какво да правя.Бих ви помолила за бързи отговори,защото наближава време за обяд...Много благодара предварително на всички отзовали се.Лек ден,момичета! Hug

# 1
  • Мнения: 1 897
На тази възраст, когато синът ми имаше разстройство спирах всички други храни и сокове и давах само лечебна хумана и вода.

# 2
  • Мнения: 80
Моят съвет е да не му даваш нито едно от пюретата, направи му попара без масло.А ако още не ядете това, по добре само специално адаптирано мляко за растройство и нищо друго. Изключи всичко сладко и мазно от менюто. Дано да съм помогнала Hug

# 3
  • Мнения: 1 183
Здравей,ако наистина има разтройство не му давай никакви пюрета,а само ориз или оризова безмлечна каша,и най-добре да каже педито за лекарства,в нашия случай ни помогна Ентерол и диетична хумана  Peace

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Ако не е много силно разстройството, бих заложила на пюре с повече моркови и ориз. Ако пък се налага, купи лечебна Хумана.

# 5
  • Мнения: 498
Направи му чайче от шипка, давай млякото с оризова вода. Моркова също се води запичащ, но според мен сока от ябълка не е подходящ/по-скоро към обратното води/. Не бих дала в такъв момент нова храна, остави го да му се поуспокои стомахчето.

# 6
  • Мнения: 1 666
Зарежи пюретата щом почва разтройство! Направи му сварен ориз, а от водата, в която е врял му давай да пие. Или пък му дай оризова каша. Или пък картофено пюре. Соковете ги спри, а ако разтройството се засили му дай от лечебния сок ORS 200.

# 7
  • Мнения: 7 201
Въпроса е какво да му дам?Имам пиле с ориз,телешко с ориз...но имам и грах и пуйка....?Много се чудя,кое пюре да му дам?Кое месо действа по-запичащо от изброените?И дали граха е подходящ?Няма ли да му раздразни още повече стомахчето,защото все пак е трудносмилаема и тежка храна?А дали пък няма да помогне?Оф,може да ви се вижда тъп въпроса,но ми се случва за първи път и незнам какво да правя.Бих ви помолила за бързи отговори,защото наближава време за обяд...Много благодаря предварително на всички отзовали се.Лек ден,момичета! Hug
Здравей!Граха наистина е тежка и трудносмилаема храна.По-добре не давай днес нищо месно-няма какво да му стане!Ако си въвела шипките-дай му пюре или чайче от шипки. Peace
Ако се влоши положението(което не ви желая)-има специално АМ-Милупа мисля,че се казваше.
Късмет и бързо да се оправяте!
  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Благодаря моми4ета.Май ще му дам само ориз-варен и после може и попарка да дам без масло.Мерси за бързите отговори!

Общи условия

Активация на акаунт