не иска да пие водичка-съвети

  • 596
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Привет мили мами,моята бебка е на 5 месеца и половина и си я кърмя,захраних я на 4 месеца с оризова каша,по-късно въведох и зел.и плодови пюрета,тъй като вече и давам твърди храни реших да започна да и давам и водичка ,но тя категорична отказва не иска да засмуква биберон въобще,с лъжичка плюе водата,казаха ми задължително трябва вече захраненото бебе да пие вода ,какво бихте ме посъветвали,кърмата за сега не задоволява ли нуждите и от течности,само да вмъкна че винаги след пюре или каша тя си суче по-малко
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 467
Не иска , защото няма нужда. Ти предлагай, тя ще ти отказва, а когато и се пие, ще пропие. Не насилвай да пие.

За успокоение - моето дете все още пие малко вода ( 20-50 грама мах за ден, ако въобще се сети да пие). Захраних на 6 м и започнах да предлагам вода. Само дето миех шишетата, ама бях упорито животно  Laughing Пропи вода след годинката. Преди това само случайни глътки.

# 2
  • Мнения: 279
И при мен не искаше,не помня точно но към 10м започна около 10 гр да пие и за това пробвах поне сокчета да и давам да пие,понякога минаваше номера Simple SmileНе се притеснявай щом кърмиш детето си набавя необходимите течности,ако е жадно ще си покаже само! Peace

# 3
  • Мнения: 1 691
Моят пропи вода (по 30-50 мл, при това не всеки ден) на 10-11 месеца. В по-съществени количества - едва след годинката. И все още имаме дни, в които е само на кърма като течности.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
Около 10м й предложих водичка направо от малка чашка. Така и не се научи да пие от биберон. В началото пиеше не повече от 1-2 глътки на ден. Постепенно започна да си увеличава количеството, докато на 1,5г. не пропи вода като хората.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Захраних в 8м, а сина ми пропи вода на 11м. Щом я кърмиш често не се притеснявай ще й дойде времето да пие течности. Ако искаш предлагай и вода от чашка със сламка. Кърмачета лесно свикват да пият със сламка.  Peace

# 6
  • Мнения: 131
Много ви благодаря мами ,успокоих се и моята беба не признава нищо друго като течност освен кърма,с голямана си дъщеря не съм кърмила въобще и нямах такива питанки
И да ме извинят модовете ама пуснах тази тема два пъти като мислех ,че не се е публикувала и неможах да я изтрия  Embarassed

# 7
  • Мнения: 48
И АЗ ИМАМ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ НО И НЕ  Я НАСИЛВАМ.КАТО НЕ ЩЕ  ЩЕ ПОЧАКАМ.ВСЕКИ ДЕН Я ПРОБВАМ НО ЗАСЕГА БЕЗ РЕЗУЛТАТ.МОЕТО СЛЪНЦЕ Е НА 6 МЕС. И  ОТ 2 ДНИ СТАЧКУВА .НЕ ЩЕ ПЮРЕТА.САМО КЪРМА. newsm78

# 8
  • Мнения: 90
Не се притеснявай!Моята бебка не пиеше вода и въпреки това на 6 месеца изследванията и бяха чудесни:))наложи се да въведа сока,защото се притесних и аз като теб че не може съвсем без течности(е още си я кърмех де).До толкова и хареса сока че като и дам шишето с водата и само засмуква вижда че не е сладко и до там.за това взех да и давам 100гр дневно сокче.Вече сме на 10м и половина и само през ноща взе да пие-явно е сух въздуха в стаята и е жадна милата.Надявам се и ние до лятото да сме пропили вода че в жегите не може така.А и не я кърмя и и остава само вечерното АМ с течност Shocked

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може би просто няма нужда все още. И ние в началото не и искахме вода, но сега пие даже и сам си иска.Предлагаш, ако иска пие, ако не не я насилвай.

# 10
  • Мнения: 875
не се шашкай. моят пропи преди месец. и сега има дни, в които, забравям да му дам  Embarassed , пък и той не се сеща много-много

# 11
  • Мнения: 378
     Цвети също не пиеше водичка, но към 4 - 5 месеца започнах да му давам отвара от сушени сливи ( водата, в която са сварени ) без захар - по 2 чаени лъжички заради запек . На 5 месеца пиеше 20 грама дневно. На 7 месеца пиеше  и чай от шипки без захар - съвсем малко.

# 12
  • Мнения: 422
И Ники не искаше кой знае колко да пие. Давай от време на време, за да си по-спокойна ти,а пък детенце когато иска ще пие.Не си мисли, че ще остане жадно,ако изобщо не иска, в кърмата има достатъчно вода. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 790
Рали се научи да пие вода след годинката. Може би защото се кърмехме на поискване и не съм и давала вода през това време /тя не искаше/. Но не съм се притеснявала, защото смятах че с кърмата си доставя необходимата течност.
Предлагай, ако не иска - не я насилвай  Peace В един момент ще се научи и сама ще си иска, ако е жадна.

# 14
  • Мнения: 2 616
Оставам с впечетлението, че бебетата се "научават" да пият вода около годинката. И Марти пие водичка от скоро. Той например не харесва бибероните, пие вода, когато ме види мен и ми дърпа чашата от ръката, за да пие и той.
Пробвай да предложиш водата под формата на чай. Ние приемаме с охота този успокоителния на Хип-с маточина и лайка.

Общи условия

Активация на акаунт