От какви плодове мога да правя пюре за бебо?

  • 1 080
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 777
В момента давам ябълка с кърма?
Но какви други мога да му правя.
ягоди и цитруси не става, банана е под въпрос Thinking

Само да спомена, че купешки няма да дам.

# 1
  • Мнения: 2 323
А не мислиш ли че продуктите в купешките пюренца са с проверено качество...освен ако не си намираш домшни плоове,зеленчуци и меса... Thinking

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Круши, сини сливи (сушени, накиснати във вода).

# 3
  • Мнения: 3 777
Цитат на: new_mama
А не мислиш ли че продуктите в купешките пюренца са с проверено качество...освен ако не си намираш домшни плоове,зеленчуци и меса... Thinking


Не, имаше и тема някъде.  Simple Smile За Ганчев, че слагат дори и загнили.
А като се замисля реално, не може да се сложат плодове без консерванти.
Аз като настържа ябълка и тя покафенява за минути.
Дори и да ги стерилизират пак се губи ефекта, защото витамините отиват по дяволите.

И последно, всичко ще е домашно. Татко  тъкмо ще се пенсионира и проявава огромно желание да гледа всичко.
Така че всичко се връзва идеално, само че искам да му е разнообразно и да опита повече неща.

Бу, сушените плодове не ги ли опушваха  с нещо Thinking или за сините сливи не важи.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: Slunce
Бу, сушените плодове не ги ли опушваха  с нещо Thinking или за сините сливи не важи.

Само за кайсиите - сяра, ако правилно помня.

# 5
  • Мнения: 2 323
Цитат на: Slunce
Цитат на: new_mama
А не мислиш ли че продуктите в купешките пюренца са с проверено качество...освен ако не си намираш домшни плоове,зеленчуци и меса... Thinking


Не, имаше и тема някъде.  Simple Smile За Ганчев, че слагат дори и загнили.
А като се замисля реално, не може да се сложат плодове без консерванти.
Аз като настържа ябълка и тя покафенява за минути.
Дори и да ги стерилизират пак се губи ефекта, защото витамините отиват по дяволите.

Ееее-с това ме разби #Splat  #Splat  #Splat !!!!!
Но за вносните на мога да си представя такова нещо!!!!!Ужас!

# 6
  • Мнения: 3 777
Част от вносните имат захар, без това да го пише.
Направо не се търпят от захар - опитвах ги на вкус.
Е не мога да дам това на детето си.

Всеки си решава сам. Готовите са голяма улеснение сигурно.
Но ние решихме всичко да си правим сами и да даваме колкото може по натурални храни с по малко обработка.
После ще се скъса да яде чипсове и други подобни неща. Wink

# 7
  • Мнения: 6 243
ти по принцип ли се интересуваш, или за сега?

Що не се ръководиш от правилото - да се дават само сезонни плодове. След по-малко от месец ще има череши, после иде лято - круши, ябълки, пъпеши, сок от диня, сливи .. .

# 8
  • Мнения: 3 777
За сега. Но в момента има ябълки и круши.
Не е голямо разнообразие.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Оффф, сега е много зле работата.....Аз цяла зима давах натюр - купувах от бабките по пазара круши, ябълки, сини сливи, освен това банан, авокадо, манго и т.н.Ама сега е една такава дупка - старите плодове вече са се развалили или са изядени, новите още не са станали...принудих се да купя готови плодови пюрета.Пресни давам само ябълка, банан по мъничко, авокадо и манго.Тези последните екзотики можеш да ги даваш, не се водят уж алергизиращи.

# 10
  • Мнения: 6 206
Друго няма какво - няма откъде да се измислят нови плодове.
Евентуално пъпеш и грозде може, но гроздето е като сок към ябълката. Пък и знам, че някои не го харесват гроздето заради гроздовата захар и го дават чак много късно.
Пъпешите сега са бъкани с изкуствени неща, но това важи и за ябълките и за крушите, така че ще стискаме зъби до черешите и това е.
Между другото и аз понеже като сме навън няма как да му правя пюре, пък този Хип много ми дойде 1,60 лв, купих едно Ганчев да видя какво е положението. Изяде си го детето, но на мен миризмата нещо не ми допадна. Може и аз да се втелясвам, не знам. Сега ще купувам тези на Гербер, да видим те как ще ни се харесат.

# 11
  • Мнения: 6 243
Аз купувам на Ам-ам пюретата.Плодовите , де. То сега наистина се чуди човек какво да даде...

# 12
  • София
  • Мнения: 1 326
Днес си купих изсушени сини сливи. Сега ги накиснах за през нощта. Утре става ли веднага да ги пасирам или трябва да ги подваря? Вие как ги правите? Дали ще се пасират добре?

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз малко ги посварявах в микровелето с тази вода, дето са киснали в нея.Иначе - твърди Confused

# 14
  • Мнения: 3 200
Как пасирате ябълката, тя си остава на големи парчета?? Може би трябва някаква термична обработка преди пасирането?

Общи условия

Активация на акаунт