Документи на бебе за прибиране в България от Испания

  • 1 737
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте скъпи мами, имам проблем, който се надявам да реша с ваша помощ. Миналата година родих един Буболечо - Мечо в Испания /Валенсия/. Тази година искаме да се приберем в България, за да го видят близките ни. За целта, обаче, са ни нужни документи за бебето. Моля ви, ако сте се сблъскали с подобен проблем, упътете ме как да се справя. Сърдечни благодарности.

За първи път се престрашавам да пиша, до сега бях само читател.  Embarassed

# 1
  • Мнения: 259
Здравей Мирела, отговорът на въпроса ти зависи от това бащата български гражданин ли е или не, а от там и детенцето с какво гражданство е. Ако детенцето е Бг гражданин, просто трябва да отидете до посолството да му извадите пасаван с който да се прибере до Бг. За да се върне оба4е, за виси дали 6те пътуват и двамата родители с детето. Ако е така отивате и двамата в паспортно биуро и се вади на детето паспорт(пропуснах да кажа 4е трябва да се вземе либрото де фамилия и да се извади сертификат де насимиенто заверен с апостил, превежда се и с това в бг се вади ЕГН). От момента на полу4аване на ЕГН до момента на подаване на документи за паспорт трябва да минат поне 2 седмици, така 4е моя съвет е ако можеш изпрати на някой да оправи ЕГН то на детето преди да си тръгнете. Ако ли не пътуват и двамата родители с детето, 6те ти е нужна декларация както за да напусне детето страната(България) така и за да му извади6 паспорт.
Ами това е об6то взето, дано не съм го обяснила ного объркано

# 2
  • Мнения: 3 098
Мирела,като за на4ало трябва да се обадиш в бг посолството в Мадрид и да поискаш информация за документите,които трябва да представиш за пасаван на бебе.Оттам ги подготвяш,а след като си от Валенсия ще ти кажа какъв е редът и къде се прави това.

# 3
  • Мнения: 2
Rally_Y и Марица, сърдечни благодарности за отзивчивостта и бързото съдействие. Още сега започвам да работя по въпроса. На първо време ще звънна в посолсвото.
Първо ще пътуваме ние с бебо, а после ще се прибере и тати. Затова, предполагам, че декларация поне, няма да е нужна.
Отново, сърдечни благодарности.

Общи условия

Активация на акаунт