Тест за алергия-от кога?

  • 1 081
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 315
Много се извинявам,ако вече има такава тема,но в момента нямам време да търся.Въпросът ми е от кога може да се прави тест за алергия,в коя лаборатория в София и колко струва ?Четох някъде,че не се прави тест на деца под 3 години.Моето детенце е почти на 7м и имам спешна нужда да и направя такъв,че има едни обриви,които не знам от какво се появяват Sick Благодаря!
 

# 1
  • Мнения: 9 973
аз също се интересувам!!!!!!!!!!!!!
ще следя темата Peace

# 2
  • Мнения: 98
На малкия правихме кръвен тест на 6 мес. При д-р Мустаков, струва 98лв. и е за 20 алергена. Лични впечатления нямам, тъй като кръвта я пратиха с куриер и резултата го получих по мейла.

# 3
  • Мнения: 686
Кръвен тест може да се направи.
Кожно-алергичен,след 3 годишна възраст.

# 4
  • Мнения: 95
И моята дъщеря направи алергия на 4месеца.Също ми отказаха да направим тест, защото била малка.За жалост така и не разбрах кога може. В момента внимавам към всичко ново, с което я храня, обличам, мажа и тн. Но това не е разрешаване на проблема. Темата е интересна.Който знае, да пише!

# 5
  • Мнения: 655
Ами ние правихме тест като станаха на 1 година за всички най-познати вещества, които предизвикват алргии и нямаше нищо, но ми казаха, че след години тези показания ще се променят. Най-добре се съветвай с лекар. Не знам това за след три години, но е факт, че направихме тест.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
Обади се в алергологията на Александровска/там правят такива тестове/,но не знам от каква възраст.Педиатърката не те ли е насочила?По принцип не е желателно да се правят такива тестове на малки деца и то с много алергени,защото не дай си боже може да се провокира някоя не проявена до момента алергия.

# 7
  • Мнения: 6 029
Кръвния тест не е надежден, надеждни са кожните проби, но се правят след 3 годишна възраст. Най-добре сама да се опиташ да разбереш кои са алергените и да ги изолираш.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Повечето алергии се израстват.Така че този кръвен тест след година няма да е актуален.При кръвен тест се изследват около 20 най-големи алергени.Резултатите са от 0 до 4 мисля.Неточноста идва от там,че повечето хора си имат алергии,които може и цял живот да не се проявят.Тука цената е 115 лв.

# 9
  • Мнения: 506
Д-р Мустаков/или по-точно лабораторията,с която работи ,май беше Сана/ прави кръвен тест,но не съм сигурна,че е много показателен Sad
Знам,че в Александр.болница има детска алергология и там тестуват за алергии към лекарства/сигурна съм /и малки деца,ние сме на 1г.,но не знам дали за друго освен към лекарства правят,ние ще ходим до 1седмица и мога да попитам Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 315
Д-р Мустаков/или по-точно лабораторията,с която работи ,май беше Сана/ прави кръвен тест,но не съм сигурна,че е много показателен Sad
Знам,че в Александр.болница има детска алергология и там тестуват за алергии към лекарства/сигурна съм /и малки деца,ние сме на 1г.,но не знам дали за друго освен към лекарства правят,ние ще ходим до 1седмица и мога да попитам Peace
Много ще съм ти благодарна и ще чакам да пишеш Hug

# 11
Записвам се и аз да следя темата. Ние сме с редуване на запек с диария с много слуз четири месеца и освен това вече имаме и обриви, които ту се появяват, ту изчезват. На диета съм от три месеца, детето не е захранвано все още (на 5 месеца е) и дохранвам с Фризопеп и въпреки всичко не се подобрява.
Маринова общо взето само ме пита дали пазя диета и нищо конкретно не ми казва та ще се радвам ако има начин да се установи към какво е алергично детето, че да си отдъхнем.

Общи условия

Активация на акаунт